جالب و دانستنی هنرمند آرایشگری که کوررنگی دارد

• شروع کننده موضوع dinaz
  • بازدیدها 79
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

dinaz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31,702
امتیاز واکنش
68,366
هنرمند آرایشگری که کوررنگی دارد
توبی مایکل مبتلا به کوررنگی شدید نوع deutan است به این معنی که به در تشخیص رنگ‌های آبی و بنفش، سبز و قهوه‌ای و قرمز، قهوه‌ای و سبز مشکل دارد. اگرچه برخی افراد در توانایی او برای یک آرایش حرفه‌ای به دلیل دسترسی نداشتن به یک طیف رنگی کامل شک داشتند، اما توبی با تبدیل شدن به یک هنرمند موفق در رسانه‌های اجتماعی به همه ثابت کرد اشتباه می‌کنند.

او می‌گوید: «مخروط‌های چشم من کار نمی‌کنند بنابراین نمی‌توانیم دید رنگی عادی داشته باشم. تشخیص رنگ‌های پاستلی برای من بسیار مشکل است. کوررنگ بودن در صنعت آرایش صورت خیلی خیلی سخت است؛ بنابراین در پالت من، اگر قهوه‌ای و سبز در کنار هم باشند کارم بسیار مشکل می‌شود. من مجبورم پشت پالت‌ها را بخوانم. خواهرم نام رنگ‌ها را پشت هرکدام از سایه‌ها نوشته و من می‌توانم بگویم هرکدام چه رنگی است. اگر کسی به شما گفت: نمی‌توانید کاری را انجام دهید، اگر توجه نکنید و تلاش کنید، می‌توانید به آن دست یابید.»

سال گذشته با دادن یک جفت لنز کوررنگی به توبی فرصت این داده شد که دنیا را به روش جدیدی ببیند. این عینک به افرادی که کوررنگی دارند کمک می‌کند دنیا را با رنگ‌های کامل آن ببینند. توبی در این باره می‌گوید: «وقتی اولین بار از عینک استفاده کردم برایم همه چیز بسیار غریب بود. اگر بخواهم بهتر بگویم، این عینک همه چیز را خیلی شدیدتر می‌کرد، رنگ‌ها را تقویت می‌کرد. من نمی‌توانستم حرف بزنم، گریه می‌کردم، همه اطرافیانم نیز گریه می‌کردند. من صورت یکی از دوستانم را آرایش کردم و آن را آخرین آرایشی نامیدم که نمی‌توانستم رنگ‌ها را به شکل واقعی ببینم و اولین آرایشی که می‌توانستم.»

1384292_696.jpg

1384293_914.jpg

1384294_413.jpg

برخی موضوعات مشابه

بالا