فرهنگی و هنری واکنش برنده اسکار به مرگ کودک سوری

• شروع کننده موضوع PARISA_R
  • بازدیدها 155
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,752
امتیاز واکنش
10,626
اما تامپسون ستاره بریتانیایی برنده جایزه اسکار میگوید پاسخ بریتانیا به بحران مهاجرت «شرمآور» است.

n00444386-b.jpg

به گزارش افکارخبر، اما تامپسون ستاره بریتانیایی هالیوود میگوید پاسخ بریتانیا به بحران مهاجرت «واقعا شرمآور» است و جای زیادی برای قبول کردن هزاران مهاجران وجود دارد.

این نظرات تامپسون در حالی بیان شد که دولت بریتانیا تحت فشار زیادی برای پناه دادن بیشتر به خانوادههای سوری است. دیوید کامرون که میخواست خشم عمومی رو به رشد را کاهش دهد قول داد که به مسئولیتهای اخلاقیشان عمل کنند.

او گفت بریتانیا مثل همیشه به قبول کردن هزاران نفر ادامه خواهد داد، اما این ارقام تحت بازبینی خواهند بود.

با این حال اما تامپسون میگوید جواب دولت به این بحران «به اندازه کافی خوب نیست»

او که با امیلی ماتیلیس مجری اخبار شبانه بیبیسی صحبت میکرد اضافه کرد: ما باید درهای کشورمان را روی پناهندگان بیشتری باز کنیم. فکر کردن به ۳ هزار نفر که شرایط غیرقابل تصوری را تحمل کردند باعث میشود من شدیدا احساس شرمساری کنم. ما حتی از سهمیهمان هم بالاتر نرفتیم. این واقعا شرمآور است. برای همین فکر میکنم مساله به نژادپرستی مرتبط باشد. اگر این مردم سفیدپوست و اروپایی بودند و از دیکتاتوری در بوسنی فرار میکردند، به نظرم احساس ما نسبت به آنها کاملا متفاوت میبود.

تامپسون گفت پناه دادن به کسانی که نیازمند آن هستند «نشان جامعهای متمدن و انسانی است» و اضافه کرد: امیدوار بودم یک مسئول دولتی باشد که به نحوی احساس نجابت و انسانیت داشته باشد که بایستد و بگوید ما باید به این مردم کمک کنیم. آنها فقط به خاطر اینکه میخواهند راحت باشند اینجا نمیآیند، آنها رنجهای بسیاری را تحمل کردهاند. ۳ هزار نفر از آنها در کاله هستند. ما کلی جا برایشان داریم.

برخی موضوعات مشابه

بالا