فوتبال داخلی پاسخ دبیر جشنواره جام‌جم به منشا اختلال در نظرسنجی؛ آرای مردمی را چه کسی جابه‌جا کرد

• شروع کننده موضوع he.s
  • بازدیدها 147
  • پاسخ ها 3
  • تاریخ شروع

he.s

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,495
امتیاز واکنش
10,204
در ابتدای هفته جاری گزارش‌هایی درباره تغییر آرای ثبت شده برای برنامه نود در جشنواره تلویزیونی جام‌جم از سوی کاربران مطرح شد. دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم درباره‌ی دستکاری نظرسنجی آرا مردمی اظهار کرد: در جذب و شمارش آرای مردمی در 24 ساعت منتهی به روز شنبه هفته جاری سهل انگاری و تخلف شده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم از تشکیل جلسه کمیته فنی دبیرخانه جشنواره در راستای صیانت از آرای مردمی از بامداد جمعه خبر داد و تاکید کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد یکی از شرکت‌های مجوزدار آی سی تی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) در جذب و شمارش آرای مردمی در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه هفته جاری سهل‌انگاری کرده و مرتکب تخلف شده است.

مسعود احمدی افزادی در گفتگو با روابط عمومی معاونت سیمای رسانه ملی با تاکید بر حفاظت از تک تک آراء و نظرات مردم در این بخش افزود: در حال حاضر کمیته بررسی فنی و مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا و سیما با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری قانونی این موضوع برای برخورد با عامل یا عاملان تخلف در شرکت مذکور هستند.

وی تاکید کرد: همچنین گزارش تخلف این شرکت به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شده و خواستار برخورد قانونی آنها نیز شده‌ایم و امیدواریم با حساسیتی که وزیر ارتباطات درخصوص حفاظت از حق‌الناس دارد، شاهد پیگیری قاطع این وزارتخانه هم باشیم.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم با بیان این که دستگاه‌های مسؤول در حال بررسی دقیق ابعاد این تخلف هستند، تصریح کرد: سازمان صداوسیما در عین حال با تشکیل پرونده این موضوع از متخلف یا متخلفان به پلیس فتا شکایت کرده و خواستار اقدام قانونی لازم است.

احمدی افزادی به سامانه چلچله به عنوان بستر نظرسنجی مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم اشاره کرد و افزود: این سامانه توسط یکی از شرکت‌ها توسعه داده می‌شود و این شرکت در بخش کد دستوری از زیرساخت USSD مربوط به یکی دیگر از پرمخاطب ترین شرکت‌های پردازنده کدهای دستوری کشور استفاده کرده و طبیعتاً تحت نظارت فنی سازمان تنظیم مقررات و فرکانس‌های رادیویی ( ICT ) که در از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز دارد، همه امور خود را به انجام می‌رساند.

وی تلاش کمیته فنی دبیرخانه جشنواره برای صیانت از آرای مردمی را به موقع و دقیق دانست و تصریح کرد: همه آرای وارده از این آی پی غیرمجاز در فاصله زمانی ۲۴ ساعت مشخص شده شناسایی و از مجموع آرای مردمی کسر شده است و با رفع اختلال به وجود آمده از غروب امروز رأی گیری دوباره ادامه خواهد یافت.

احمدی افزادی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی قبلی دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۲۱، در پایان برنامه «خیابان جام جم» زمان رأی گیری پایان خواهد یافت و پس از جمع‌بندی نتایج نهایی در کنار سایر برگزیدگان بخش‌ها و کمیسیون‌های جشنواره اعلام خواهد شد.

دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم رأی میلیونی مردم به برنامه‌ها و افراد شاخص تلویزیون در بخش‌های مختلف را مایه مباهات دانست و تصریح کرد: این رأی بالا پیوند ناگسستنی مردم با رسانه ملی را نمایان و البته مسئولیت ما اهالی تلویزیون را نیز بسیار سنگین‌تر می‌کند تا بتوانیم با تلاش بیشتر و دقیق‌تر این پیوند را هرچه بیشتر مستحکم کنیم.

• لایک
واکنش ها: ldkh
  • پیشنهادات
  • he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204

he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204
    • لایک

he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204
    حدودا حساب کنی میشه 20 سال اما خب یکم کمتره،دقیقا هم سن من
    من واقعا میتونم بگم با این برنامه زندگی کردم
    یادمه وقتی خیلی بچه بودم یه شب که نود رو نشون داد انقدر خوشم اومده بود که شب بعد هم همون ساعت منتظر بودم یکی تلوزیون روشن کنه که دوباره ببینم
    وقتی دیدم کسی این کار و نمیکنه خودم دست به کار شدم اما نشون نمیداد!
    بعد از تفحصات بسیار(!) تازه فهمیدم که هفته ای یه باره و اونجا بود که واقعا شکست خوردم!
    بعد از اون خیلی وقت ها شد که ببینم،خیلی وقت ها هم نرسیدم یا نشد ببینم و حسرتش رو میخوردم
    دیگه از وقتی این اینترنت ADSL اومد هر قسمتی رو نمیتونستم ببینم حتما از تو سایت میدیدم
    یه وقتی هم شد که حتی وقت نمیکردم از تو سایت هم ببینم
    شاید یه زمانی شد که یک یا دو سال کلا ندیدم،یا مثلا وقتی که فقط تابستون ها نگاه میکردم اما هیچوقت،هیچوقت حتی نه ذره ای برام تکراری شد،نه از دیدنش خسته شدم
    هنوز هم بازی ها برام با گزارش آقای فردوسی پور دیدن داره
    نمیدونم؛شاید برای اینه که واقعا باهاش بزرگ شدم یا مثلا اولین ال کلاسیکویی که دیدم با گزارش ایشون بود
    خیلی وقت ها داخل نود حرفایی زد که خیلی خوشحال شدم،برعکس؛خیلی وقت ها هم واقعا ناراحت شدم
    خیلی وقت ها معتقد بودم با پرسپولیس مشکلی دشمنی چیزی داره،خیلی وقت ها هم میگفتم عادل حتما پرسپولیسه
    بعضی وقت ها حرصم درمیومد که چرا به یه موضوع گیر داده و ول نمیکنه یا مثلا چرا به یه موضوع اونقدری که باید نمیپردازه
    خب این طبیعیه و دلیل محبوبیت آقای فردوسی پور هم همینه
    به قول یه عزیزی "محبوبیت با معروفیت فرق داره،همه میتونن معروف بشن اما محبوب نه"
    خیلی ها درحالی که فحش میدن هر دوشنبه از همه برنامه هاشون میزنن و میشینن پای نود
    وقتی یه هفته برنامه نود نشون داده نشد دیدیم که چطور سر و صدای همه درومد و حتی کسانی مثل سوشا مکانی که به قول خودش آقای فردوسی پور خیلی بهش بد کرده هم از این برنامه حمایت کردن

حالا هرچقدر میخوان عدد و رقم جا به جا کنن،کی به این چیزها اهمیت میده؟
    اگه یه روز بگن برنده باش دیگه پخش نمیشه یا مثلا قسمت آخرشه چی میشه؟
    حالا فکر کنید خدایی نکرده بیان و بگن قسمت آخر نوده یا اصلا بگن نود هست ولی بدون فردوسی پور!

پ.ن1:آقا من هنوز معتقدم آقای فردوسی پور یه اکانت با یه اسم دیگه داره،بعد خیلی مخفیانه و بی سر و صدا تو اینستا میچرخه،خبرهارو درمیاره وگرنه این حجم از اطلاعات و خبر از اینستا الکی نمیشه25r30wi

پ.ن2:واقعا من هنوز اون پرسپکتیو رو درک نکردم!!!واقعا چرا؟!

پ.ن3:من هر چی میخوام به خودم بقبولونم آقای فردوسی پور نسبت به کی روش بی طرف بود نمیتونم
    اما کاش،ای کاش بیشتر به این موضوع میپرداخت نه اینکه بعد جام ملت ها با کی روش مصاحبه دوستانه انجام بدنHanghead

• لایک

برخی موضوعات مشابه

بالا