اخبار سینما و تلوزیون پیشنهادهای ماه رمضانی هنرمندان معروف

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 374
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
تابستان امسال كه با روزهای خاطرهانگیز ماه رمضان گره خورده است، فرصت خوبی برای سر زدن به پاتوقهای شبانه مانند رستورانها و سینماهاست كه تا سحر پر از رفت و آمد و سر و صداست. پس اگر برای پر كردن روزهای طولانی رمضان دنبال پیشنهادهای خوبی میگردید، بد نیست در ساعتهایی از روز كه پای تماشای سریالهای پربیننده نیستید به پیشنهاد هنرمندان كتاب بخوانید و از جاهای ندیده، دیدن كنید.

مژده لواسانی (مجری تلویزیون)

خواندن دعایهای انرژیبخش

571434_547.jpg

چه اهل روزه گرفتن باشید و چه نباشید فضای ماه رمضان به گونهای است كه همه را غرق خود میكند؛ از رستورانها و مراكز خرید بسته شهر گرفته تا مراسمهای معنوی و پررونق شبكههای سیما. اما اگر روزه میگیرید و این ساعتهای طولانی تا افطار امانتان را بریده است، بهتر است برای گذراندن این روزهای طولانی سرگرم شوید. یكی از راههایی كه روزهداری و تحمل گرسنگی و گرما را آسان میكند، پیشنهاد مژده لواسانی، مجری محبوب كافه سوال است.

571435_513.jpg

او پیشنهاد میدهد تا میتوانید در این روزها و شبها دعاهای مخصوص ماه مبارك رمضان را بخوانید تا به جز آرامش، كمتر متوجه گذر زمان شوید. مژده لواسانی درباره پیشنهاد خود اینگونه میگوید: «من از قدیم روزهداریام را با خواندن دعا و سورههای بلند قرآن میگذراندم اما چند سالی است كه مطالعه كتابهای نویسنده بزرگ، سیدمهدی شجاعی درباره شخصیت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) هم به برنامههایم اضافه شده است. من این كتابها را بارها خواندهام اما هنوز هم كه هنوز است رمضانم را با آنها سر میكنم.»

دانیال حكیمی (بازیگر)

افطار در برج

571436_799.jpg

در روزهای خاطرهانگیز ماه رمضان كه رستورانهای شهر تا سحر در حال پذیرایی از مهمانان خود هستند، شهر حال و هوای زنده و دوستداشتنی به خود میگیرد. اگر شما هم جزو شبگردان شبهای دوستداشتنی ماه رمضان هستید، بد نیست گشتوگذارتان را از ساعتهای نزدیك به افطار با خوردن افطار و گردشهای بعد از آن آغاز كنید.

571437_949.jpg

دانیال حكیمی كه به گفته خودش خاطرات زیادی از ماه رمضان دارد، چند سالی است كه برای افطار با خانواده یا دوستانش رستورانهای دنج و دوستداشتنی برج میلاد را انتخاب میكند. او درباره انتخاب خود اینطور توضیح میدهد: «ماه رمضان بوی خاطرههایمان را میدهد؛ آن قدر كه من هر سال با شروع این ماه برای گذشته و خاطرههایم دلتنگی عجیبی را احساس میكنم. اما در سالهای اخیر چند روز از این ماه را برای افطارهای دورهمی و در هیاهوی مردم با فرزندانم به برج میلاد میروم و برنامههای ویژهای در این ماه تدارك میبینم. پیشنهاد میكنم حتما یك شب از این ماه را برای خوردن افطار و چرخ زدن در بازارچههای سنتی و فضای باز زیبای آن انتخاب كنید.»

جواد عزتی (بازیگر)

برای طرفداران سریالهای رمضان

571438_777.jpg

نشستن پای سفره افطار و بالا و پایین كردن كانالهای تلویزیون برای از دست ندادن سریالهای پربیننده ماه رمضان و داستانهای پرمخاطبش نوستالژی دارد. امسال هم كه سریالهای متنوعی در حال پخش از شبكههای مختلف است، همان اتفاق دوستداشتنی و تكراری در حال وقوع است.

571439_719.jpg

جواد عزتی كه از ماهها قبل مشغول بازی در یكی از همین سریالهای مناسبتی بود برای پیشنهاد این شماره تماشای یكی از همین سریالها را در نظر گرفته و میگوید: «شاید خیلیها سریال «دردسرهای عظیم 1» كه سال گذشته از شبكه سه پخش میشد را دیده یا تكرار آن را از شبكههای مختلف تماشا كرده باشند اما این بار كه فصل دوم از این سریال ساخته شده و برای ماه رمضان پخش میشود، پیشنهاد میكنم داستان متفاوت «دردسرهای عظیم 2» را حتما تماشا كنند چون استقبال از فصل اول آن ما را برای ساخت قسمت دوم مصمم كرد و از نظر من نتیجه تلاش جمعی ما سریال خوبی از آب درآمده است.»

صبا راد (مجری تلویزیون)

طعم خوش موسیقی

571440_651.jpg

همه ما هزاران هزار قطعه آهنگ گوش كرده و نكرده در پوشههای خاكخورده رایانههای شخصیمان تلنبار كردهایم كه گاهی تنها از سر عادت یا حتی بیحوصلگی با دكمه پلی همه آنها را مرور میكنیم و ساعتها به یك نقطه خیره میشویم. با اینكه شاید تكرار دوباره تمام آنها را دوست داریم اما پیشنهاد یك دوست آن هم از نوع هنرمندش شاید شنیدن هر آلبومی را دلچسبتر كند.

571441_689.jpg

صبا راد كه او را هر روز در قاب تلویزیون با اجرای برنامه «به خانه برمیگردیم» میبینیم از تجربه دلنشین ماهها سر كردن با آلبوم ماه و ماهی حجت اشرفزاده میگوید: «شاید اولین چیزی كه بعد از درخواست شما برای پیشنهاد به ذهنم آمد، گوش دادن به همین آلبوم شنیدنی است كه من خاطرات زیادی با آن دارم بهویژه قطعه پرشور ماه و ماهی كه شاید هزار بار گوش كردهام و هنوز هم شوق همان بار اول را برای شنیدنش دارم. این پیشنهاد كوچك اما خاطرهساز را از من بپذیرید تا شاید ما هم سهمی در لحظههای شیرین شما داشته باشیم.»

نیلوفر لاریپور (ترانه سرا)

شعرخوانی در خلوت

571442_889.jpg

همان اندازه كه خواندن رمانهای بلند از نویسندههای مشهور لذتبخش است، روخوانی از كتابهای شعر شاعران جوان و خوشفكر هم یك عصر گرم و آرام را دلچسب میكند. اگر تا به حال تجربه خواندن شعرهای بلند و نو را با در دست گرفتن كتابهای شعر شاعران آن نداشتهاید به پیشنهاد نیلوفر لاریپور حتما فكر كنید.

571443_556.jpg

این شاعر خوشنام كه خودش از سالها قبل كتابهای شعر متنوعی را به چاپ رسانده است برای روزهای گرم تیرماه پیشنهاد ویژهای دارد: «من همیشه كتابهای شعر همكارانم را همراه دارم و گاهی بلندبلند از روی آن بارها برای خودم میخوانم و اگر بخواهم یكی از محبوبترین كتابهای شعری كه خواندهام را پیشنهاد كنم كتابهای شعر سیدمهدی فرجی است. تا جایی كه حضور ذهن دارم تا امروز چهار كتاب شعر از او به چاپ رسیده كه به جرات هر كدام آنها خواندنی است و كلام و نگاه متفاوت او در شعر لحظههای خوبی را برای هر كس رقم میزند. اگر اهل مطالعه هستید و دنبال یك پیشنهاد خوب، معطل نكنید.»

پویا امینی (بازیگر)

سفر به عروس خلیج فارس

571444_522.jpg

شروع تابستان مساوی است با بستن بار و بندیل سفر و زدن به جادههای پر رفت و آمد شهرهای شمال و جنوب كشور. اما امسال به مناسبت همزمانی شروع تابستان و ماه رمضان می توانید برای ماه دوم تابستان از همین حالا برنامه ریزی کنید با وجود اینكه جزیرههای خوشآب و رنگ جنوب كشور در روزهای گرم تابستان با جشنوارههای بزرگ و هیجانانگیز هر كسی را وسوسه میكند اما ما به پیشنهاد هنرمندان سر زدن به شهرهای بكر و بومی جنوب كشور را برای تابستان امسال شما توصیه میكنیم.

571445_438.jpg

پویا امینی میگوید: «همین چند ماه پیش یعنی اسفندماه بود كه همراه خانواده به جنوب سفر كردهایم. این چندمینبار بود كه شهرها و جزیرههای جنوب را برای سفر انتخاب میكردم اما این بار سفری عالی را تجربه كردیم. ما به شهر وفا در بندرعباس رفتیم كه طبیعت زیبا و مردمان بومی و بامعرفتش انگشت به دهانمان كرد. آنجا همهچیز مانند قصهها بكر و دستنخورده است پس سفر به عروس جنوب را فراموش نكنید.»

• لایک
واکنش ها: Diba

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
217
نقد و بررسی فیلم خارجی ماه (Moon)
پاسخ ها
0
بازدیدها
88