فرهنگی و هنری گپی با بازیگر نقش باران در سریال "آوای باران"

• شروع کننده موضوع Shabnam
  • بازدیدها 312
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Shabnam

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
474
امتیاز واکنش
53
خودم را خیلی به خدا نزدیک می دانم، احساس می کنم مرا دوست دارد و این حس خوب، حس بهتر زندگی کردن را به من می بخشد.

n00305791-b.jpg

به گزارش افکارنیوز، اوقات فراغتم با خانواده سپری می شود.

متولد: ۱۳۶۸ تهران
تحصیلات: کارشناسی کارگردانی/ مجرد

آزاده زارعی تحصیلات دانشگاهی را در رشته کارگردانی نمایش به پایان رسانده و در کارنامه هنری خود فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» به کارگردانی سامان سالور را دارد که چند سال قبل در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در مجموعه آوای باران به کارگردانی حسین سهیلی زاده هم ایفاگر کاراکتر باران، یعنی کلیدی ترین کاراکتر مجموعه است. به همین بهانه گفتگویی با او پیرامون کارهایش، خودش و خانواده اش داشته ایم که خواندنی است.

برای نقش باران انتخاب شدم

این را که چرا اصلی ترین نقش مجموعه «باران» به من رسید، باید از حسین سهیلی زاده بپرسید، چون از طرف ایشان با من تماس گرفتند و از من خواستند تا بخشی از شخصیت باران را بازی کنم و بعد از گرفتن تست برای این نقش انتخاب شدم.

سهیلی زاده کاراکتر باران را خیلی خوب برایم تعریف کرد و شخصیت پردازی توسط نویسندگان کاراکتر باران برایم باورپذیرتر شد.

بخشی از کاراکتر باران مربوط به نوع حرف زدن و نگاه کردنش و... می شود.

من نوع گفتار باران و طرز نگاه، یا راه رفتن او را با تمرین هایی که با کارگردانی مجموعه داشتم، به دست آوردم، البته در اوایل چنین کاری سخت بود، اما آرام آرام با شناخت بیشتری که از باران به دست آوردم کار راحت تر شد.

تمام بازیگران آنقدر همراه و همدل بودند که موجب می شد در قالب کاراکتری که بازی می کنند خوب دیده شوند.

گاهی از ته دل برای باران گریسته ام

لوکیشن های آوای باران را بیشتر خیابان و فضای سرباز تشکیل داده و این، خیلی خوب بود. در مواقعی سختی ها و لوکیشن ها موجب می شد تا با لـ*ـذت بیشتری مقابل دوربین حاضر شویم. در واقع لوکیشن خانه شکیب که جایی مخروبه است موجب می شد تا با حس بهتری کاراکتر باران را بازی کنم. با توجه به اینکه چند ماهی است با کاراکتر باران آشنا شده ام، درکم نسبت به سختی هایی که امثال باران دارند، بیشتر شده و به نوعی باران را بهتر می فهمم و بارها در جریان تمرین برای شرایط زندگی باران از ته دل گریسته ام و خیلی دلم به حالش می سوزد. بعد از اتمام هر پلان سکانس، سعی می کنم، از قالب شخصیت باران بیرون بیایم و به زندگی عادی خودم برسم.

دلم می خواهد دیده شوم

در فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» به کارگردانی سامان سالور ایفاگر یکی از نقش های اصلی فیلم هستم. این فیلم چهار سال پیش ساخته شد و در جشنواره فیلم فجر همان سال هم به نمایش درآمد. در فیلم «آمین خواهیم گفت» با علیرضا مهران، فرزاد حسنی، محمود نظر علیان، حمید حبیبی فر همبازی هستم.

دلم می خواهد این فیلم زودتر اکران شود، به دلیل اینکه برای بازی در آن خیلی تلاش کردم. بدیهی است هر بازیگری دلش می خواهد حاصل کارش دیده شود. باید بگویم ساخت مجموعه تلویزیونی آوای باران و آن فیلم سینمایی قابل قیاس با هم نیستند.

شخصیت باران روی مادرم خیلی تاثیر گذاشته

بعد از دوره ابتدایی به هنرستان رفتم و در رشته نمایش تحصیل کردم و بعد، وارد دانشگاه شدم و رشته کارگردانی خواندم. روزی که به منظور تحصیل در رشته نمایش وارد هنرستان شدم خانواده ام موافق فعالیت هنری من در آینده بودند.

پدرم چون خودش هم اهل هنر است به نوعی مشوق من در این زمینه بود.

من دو برادر دارم که یکی از آنها از من چند سال بزرگتر و دیگری چند سال کوچکتر است. برادر بزرگترم همیشه همراه من بوده و از این بابت خیلی از او تشکر می کنم.

اعضای خانواده و به خصوص مادرم و یکی از برادرانم با علاقمندی کارهایم را دنبال می کنند.

شخصیت باران بر روی مادرم خیلی تاثیر گذاشته است. اوقات فراغتم در کنار خانواده سپری می شود و ناهار یا شام را خودم درست می کنم. آشپزی من مورد تایید اعضای خانواده به خصوص مادرم است.

خودم را خیلی به خدا نزدیک می دانم، احساس می کنم مرا دوست دارد و این حس خوب، حس بهتر زندگی کردن را به من می بخشد.

در پایان از اینکه حسین سهیلی زاده به جوان هایی مثل من میدان می دهند کمال تشکر را دارم.

خانواده جوان/ شماره ۲۰۰/ بهمن ماه ۹۲/ گفتگو: میلاد بلادی/ صفحه ۴۱

برخی موضوعات مشابه

بالا