فرهنگی و هنری ۩۩۩«مرتضی پاشایی» درگذشت/تشییع یکشنبه از مقابل تالار وحدت ۩۩۩

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 3,820
  • پاسخ ها 72
  • تاریخ شروع

@ T @ R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
788
امتیاز واکنش
104
Farshad%2520Hesami%25201212.jpg

ساعت ها می گذرد اما فایده ای نداشته است. حتی اگر سالها هم بگذرد باز هم تلخ ترین روز پاییز ۹۳ از یادها نمی رود. روزی که «مرتضی پاشایی» سرانجام در برابر خواست خداوند سر تعظیم فرود آورد. هنوز هم هضم این اتفاق برای مردم و اهالی موسیقی بسیار سخت است. مردم و هنرمندانی که یا در کنارش و یا با صدایش زندگی کردند و نفس کشیدند. «فرشاد حسامی»، آهنگساز و تنظیم کننده پاپ، با وجود شرایط روحی نامناسبی که داشت متنی را در مورد مرتضی پاشایی در اختیار سایت قرار داد که در ادامه می خوانید:

«من از نزدیک مرتضی را نمی شناختم اما چند قطعه او را خیلی دوست داشتم. مرتضی هیچ وقت نمی میرد و همیشه در دل مردم زنده است و هنرمندی تا این حد مورد علاقه مردم باشد کم پیدا می شود. مرتضی جان خیلی زود رفتی ولی یک عمر خاطره و احساس خوب از خود به یادگار گذاشتی. در آرامش بخواب دوست من…
میزی برای کار
کاری برای تخت
تختی برای خواب
خوابی برای جان
جانی برای مرگ
مرگی برای یاد
یادی برای سنگ
این بود زندگی»

فرشاد حسامی
۲۳ آبان ۹3​

• پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    اش ندیده بودمش تا اینقدر دلتنگش نمی شدم؛
    جملات تكان دهنده دایی پس از درگذشت پاشایی

به گزارش جام نیوز، واكنش علی دایی در مقابل پرواز مرتضی پاشایی عجیبتر از آن چیزی بود که تصور میکردیم؛ «ای کاش هیچ وقت ندیده بودمش!»

علی دایی که خیلی اهل کنسرت رفتن و اینجور برنامهها نیست از آنجایی که موزیک مرتضی را گوش داده بود و شنیده بود که پاشایی او را دوست دارد، راهی بیمارستان بهمن شد تا به رکورددار کنسرت موسیقی ایران روحیه بدهد.

دایی که آن روز و در آن ملاقات حسابی با مرتضی شوخی کرد و به او روحیه داد با بغض در مورد پاشایی و پرواز او صحبت میکند. جملات زیر مربوط به ساعاتی پس از درگذشت پاشایی است كه بر زبان دایی جاری شده:

* دیدار با شما یکی از اتفاقهایی بود که به مرتضی روحیه داد و او کلی سر آن ملاقات خندید.
    - آنطور که من شنیدم و احساس کردم پاشایی چنان روحیهای داشت که احتیاجی نبود کسی به او روحیه بدهد. او آنقدر انرژی داشت که حتی وقتی کسی وارد اتاقش میشد میکوشید تا به نحوی او را بخنداند و او را شاد کند. من تا قبل از اینکه به عیادت مرتضی بروم نه به کنسرتش رفته بودم و نه او را دیده بودم و حالا که این اتفاق افتاد خیلی ناراحت هستم. مرتضی روحیه و انرژی داشت که میشد از آن لـ*ـذت برد و حالا که او رفته با خودم میگویم ای کاش ندیده بودمش تا اینجوری دلتنگ و نگرانش نشوم.

* از بین کارهای مرتضی کدام را بیشتر دوست داشتید؟
    - کارهای پاشایی همگی خوب و پراحساس بودند و من فکر میکنم که همه کارهای او خوب بودند.

* باور پرواز مرتضی برای دوستان او خیلی سخت است.
    - چون پاشایی خیلی روحیه داشت و به همین دلیل حتی یک لحظه هم به این قضیه فکر نمیکرد. به نظر من پرواز مرتضی را باید پذیرفت و باید برای آرامش و شادی او دعا کنیم و انرژی مثبت بدهیم. همین که پاشایی تا این حد محبوبیت دارد و مردم او را دوست دارند، یک اتفاق بزرگ است و نشان میدهد که خدا تا چه حد او را دوست داشته است.
    به نظر من این مهم نیست که هر کسی چقدر عمر میکند... مهم این است که ما در زمان بودنمان چه چیزی را به یادگار میگذاریم و چه نقشی از ما برای مردم و دوستانمان باقی میماند. خدا را شکر که مردم مرتضی را دوست دارند و خدا را شکر که او چنین نقش و یادگاری خوبی از خودش به جای گذاشته است.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    حجازی؛
    با اتوبوس به تشییع پاشایی می رویم / مربی بازنده دربی تغییر می کند
    مربی سابق تیم استقلال گفت: «برای دربی به ورزشگاه نمی روم اما اگر وقت کنم از تلویزیون می بینم.»

آتیلا حجازی درباره اظهار نظر مرتضی پاشایی که گفته بود دوست دارد مانند ناصر حجازی در اوج محبوبیت بمیرد اظهار داشت: «زمانی که پاشایی این اظهار نظر را انجام داد هرگز فکر نمی کرد این اتفاق برای خودش هم بیافتد. مطمئن باشید در مراسم تشییع وی بیشتر از آنچه خودش فکر می کرد حضور پیدا خواهند کرد و شاهد حماسی مردم از اقشار مختلف اجتماع خواهیم بود. خود ما نیز یک اتوبوس اجاره کرده ایم تا خاندان ناصر حجازی در این مراسم حضور پیدا کنند.»

وی درباره دربی 79 عنوان کرد: «با توجه به موقعیت دو تیم در جدول که هر دو آنها تقریبا در میانه های جدول هستند این بازی حساسیت خاصی ندارد و حساسیت آن بیشتر به خاطر هواداران است. با توجه به نتایج نه چندان خوبی که سرمربیان دو تیم گرفته اند باخت هر یک از این دو تیم به احتمال زیاد منجر به تغییر کادر فنی تیم بازنده خواهد شد. بنابراین هر دو تیم یک بازی محتاطانه را در دستور کار خود قرار می دهند البته تساوی به درد هیچ یک از دو تیم نمی خورد.»

حجازی درباره اینکه آیا برای دیدن دربی به ورزشگاه آزادی خواهد رفت بیان داشت: «برای دربی به ورزشگاه نمی روم اما اگر وقت کنم از تلویزیون می بینم. هر چند که دربی های اخیر هیچ جذابیت و هیجانی نداشته و هر وقت آنها را می دیدم خوابم می گرفت. امیدوارم هر دو تیم با ارائه یک بازی خوب باعث شوند تا در نهایت تماشاگران از دیدن آن راضی باشند تا این بار کسی خوابش نبرد.»

برخی موضوعات مشابه

بالا