10 کپی بی آبرو و احمقانه از سایر بازی ها

• شروع کننده موضوع Maedeh.z
  • بازدیدها 364
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Maedeh.z

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
605
امتیاز واکنش
1,150
10 کپی بی آبرو و احمقانه از سایر بازی ها

>>ترجمه از وب سایت GameRanx با تغییرات<<

وقتی یک بازی معروف می شود، همواره تعدادی بازی دیگر هم پدیدار می شوند که سعی می کنند با کپی برداری (و نه الهام گیری!) از آن بازی ها، یک شبه راه صد ساله را طی کنند و محبوب شوند که در مواردی واقعا احمقانه به نظر می رسند! این بار می خواهیم تا 10 مورد از این کپی های بی آبرو و احمقانه را به شما معرفی کنیم!

27240146996520236078_4%20(2).jpg

10- نام این بازی Bloodbath Kavkaz است ولی قبلا با نام Hotline Kavkaz شناخته می شده و همین دقیقا به شما می گوید که بازی درباره چیست. هرچند با این که Hotline Miami یک گرافیک مناسب و یک گیم پلی بسیار مناسب بر اساس یکی از ژانر های قدیمی داشت، Bloodbath Kavkaz یک ورژن مضخرف از Hotline Miami است که در جماهیر شوروی اتفاق می افتد و گرافیکی بسیار بدی دارد. این گرافیک را با چه چیزی طراحی کرده اند؟ Paint مایکروسافت؟ اوه، ببخشید. واقعا معذرت می خواهم. Paint برای بسیاری از گرافیک های خوب هم استفاده شده. فقط انگار سازندگان این بازی چندان روی آن وقت نگذاشته اند.

19776146996514138733_4.jpg

9- آنچارتد یک بازی فوق العاده است. برای همین دقیقا می دانم که چرا Unearthed: Trail of Ibn-Battuta ساخته شده! فقط نمی دانم که این بازی چگونه ساخته شده چون که مانند یک ورژن مضخرف و به درد نخور از آن است. فقط یک نگاه به بازی بیندازید! کاملا مشخص است که بازی چقدر افتضاح است و چقدر با سماجت می خواهد شبیه آنچارتد باشد ولی اصلا اینطور نیست. هی سازنده ها، نیتن دریک اصلا تحت تاثیر قرار نگرفته!

31282146996514924080_5%20(2).jpg

8- نمی دانم که این را بی آبرو یا فوق العاده بنامم. نام این بازی The Legend of Zeldo: Lonk's Awakening است و یک کپی از Flappy Bird است! راستش را بخواهید دقیقا نمی دانم از کجا شروع به توضیح دادن این بازی بکنم. من Flappy Bird را دوست دارم ولی از هیچ کدام از کپی های بدی که از آن ساخته شده خوشم نمی آید، ولی این بازی موفق شده تا نمره بالایی توسط کاربران روی iTunes کسب کند. مردم این بازی را دوست دارند! باور کنید یا نه، این بازی بیشتر به خاطر گیم پلی اش ستایش می شود که یک سیستم Power Up عجیب و غریب را با فرمول Flappy Bird مخلوط کرده!

3538414699651846444_5.jpg

7- Tattoo Assassins همه چیز هایی که Lonk's Awakening ندارد را تماما داراست. این بازی یک کپی تمام عیار از مورتال کامبت است و به قدری بی آبرو و بد بود که حتی به مرحله انتشار هم نرسید! فقط چند کابینت آرکید اولیه از این بازی وجود دارند که همه آنها در دهه 90 میلادی ساخته شده بودند. این بازی به قدری احمقانه است که یک فتالیتی با دستگاه یخ پرداز (همان Ice Resurfacer یا Zamboni) و حتی باد معده دارد! بله، همان باد معده واقعی! درست است که دهه 90 میلادی پر از کپی های مورتال کامبت بود ولی این... قاعدتا می توانید بفهمید، نه؟ من هیچ صفتی نمی توانم برای این بازی پیدا کنم!

19554146996515228348_6.jpg

6- Final Combat در واقع همان Team Fortress 2 است. منظورم این است که درست است که این بازی کدنویسی اورجینال خودش را دارد ولی... فقط یک نگاه به بازی بیندازید... این همان Team Fortress 2 است! حتما یک نفر در چین فکر کرده که ((هی! میدونید چیه؟ ما کارمون توی ساختن نسخه های ارزونتر و چرت تر از محصولات دیگه، خیلی خوبه. پس چطوره یه Team Fortress 2 هم بسازیم!)). سازنده ها هیچ خجالتی نکشیده اند و ظاهر بازی، کارکتر ها، حتی رابط کاربری بازی و سایر چیز های آن به شدت شبیه به Team Fortress 2 است! فکر می کنم اگر به این موضوع اشاره نکرده بودیم که این بازی یک کپی است، با خودتان می گفتید ((عه! انگار چند تا کارکتر جدید به Team Fortress 2 اضافه شده!)) که دقیقا نشان می دهد این بازی چقدر شبیه Team Fortress 2 است!

15868146996521244145_7.jpg

5- Star Warfare: Black Dawn یک بازی موبایل است که بسیار به Borderlands شباهت دارد. با این که سازندگان کاری هوشمندانه انجام داده اند و از کلمه Border در اسم بازی استفاده نکرده اند، ولی Star Warfare... شبیه چیز دیگری است که قبلا اسمش را شنیده بودم. اگر بخواهیم جدی باشیم، آنها نه تنها از واژه Star Wars برای نشان داده شدن محصولشان در نتایج جستجوی گوگل پلی و iTunes استفاده کرده اند، بلکه حتی ادعا می کنند که بازیشان اولین بازی RPG FPS جهان است! انگار سازندگان بازی با خودشان گفته اند ((یه RPG FPS! چطوره؟ فکر نمی کنم اصلا چنین چیزی وجود داشته باشه، نه؟)) اصلا شاید بعدا یک بازی اول شخص با استفاده از جادو بسازند و فراموش کنند که چیزی به نام Elder Scrolls وجود دارد!

3907714699651591275_8%20-%20Co.jpg

4- یک بازی کره ای با نام Blade، که به طرز مشکوکی مثل دارک سولز بود، پا را فراتر گذاشت و حتی تبلیغاتش هم به مانند تبلیغات دارک سولز درآورد! کانال یوتیوبی با نام GAMELIXIR ویدئویی را در این باره آپلود کرد که در آن به وضوح می توانید شباهت بین این دو بازی را در تنها تبلیغی که از Blade در این ویدئو باقی مانده ببینید؛ چون که تبلیغات بازی به سرعت حذف شدند! از استودیوی سازنده Blade شکایت شد و آنها هم عاقلانه ترین کار ممکن را کردند و همه چیز را پاک کردند.

15406146996519031794_8.jpg

3- Soul Hearts بازی ای است که به طرز مشکوکی شبیه به یکی از عناوین زیبای کنسول Wii یعنی Muramasa: The Demon Blade است. این بازی به قدری به موراماسا شبیه است که حتی آیتم هایی دربازی وجود دارند که به قدری شبیه آیتم های بازی مذکور هستند که اینطور به نظر می رسد که عینا از آن کپی شده اند. با این حال سازندگان می گویند که آنها فقط از موراماسا الهام گرفته اند و چیزی مثل دیتا های آن بازی را ندزدیده اند. همچنین آنها می گویند که این بازی فقط در مواردی مثل طراحی شخصیت ها و غیره شبیه موراماسا است ولی من این را باور نمی کنم و فکر می کنم که با این حجم از شباهت، باید آنرا کپی کرده باشند.

26470146996516530017_9%20-%20Co.jpg

2- یکی از احمقانه ترین کپی های ممکن، The War Z است که یک کپی از DayZ است. فقط به بازی نگاه کنید، کاملا مشخص است که شبیه DayZ است! همان رنگ ها، همان ظاهر و کلا همه چیز! درست است که تعداد بسیار زیادی بازی شبیه به DayZ روی استیم وجود دارند ولی The War Z خیلی بزرگتر بود و حدود ششصد هزار نفر در آن ثبت نام کرده بودند! به همین دلایل، کاملا مسلم است که کسی که DayZ را ساخته بود، از این قضیه خوشحال نبوده. برای همین The War Z از استیم حذف شد و بعدا با نام متفاوت Infection Survivor Stories بازگشت. البته هنوز هم همان بازی قبلی است پس خواهشا از محصول اصلی حمایت کنید و DayZ را خریداری کنید.

12242146996518638221_9.jpg

1- و برای مورد شماره یک، بازی Crouching Dragon Legends باعث شد تا سازنده اش یعنی Unico Interactive به دردسر بیفتد و منظورم یک دردسر 1.6 میلیون دلاری است! فقط به تصویری از بازی نگاه کنید تا خودتان متوجه شوید که بازی کاملا شبیه به Hearthstone ولی با ظاهری متفاوت است! بازی حتی پا را از این هم فراتر گذاشته بوده و لوگوی بازی هم تا حد بسیار زیادی به نسخه چینی لوگوی Hearthstone شبیه بود! این واقعا نهایت بی آبرویی است!

این هم از 10 نمونه از بدترین کپی های احمقانه ای که می توانید پیدا کنید! و ما می دانیم که این موضوع می تواند حسابی بحث به راه بیندازد، پس منتظر نظرات شما هستیم! شما چه بازیهایی را می شناسید که کپی هایی از بازیهای دیگر بوده اند؟ همچنین فراموش نکنید تا از سایر مطالب سایت هم بازدید کنید! امیدواریم از مطالعه این مقاله لـ*ـذت بـرده باشید.

مترجم: پرهام آقاخانی

بالا