اخبار سینما و تلوزیون «برناردو برتولوچي» و ساخت یک فیلم سه بعدی+ خلاصه داستان

• شروع کننده موضوع EGeNo
  • بازدیدها 222
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

EGeNo

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,377
امتیاز واکنش
12,176
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

نام فيلم جديد «برناردو برتولوچي»، كارگردان پرآوازه سينماي ايتاليا «من و تو» خواهد بود.

«برناردو برتولوچي»، خالق آثار معروفي چون «آخرين امپراتور» و «آخرين تانگو در پاريس» اعلام كرد جديدترين پروژه فيلم او «من و تو» نام خواهد داشت.

وي در گفت‌وگو با روزنامه ديلي تلگراف اعلام كرد، پروژه سينمايي جديد او يك اثر سه‌بعدي خواهد بود كه اولين تجربه وي در زمينه ساخت چنين فيلم‌هايي است.

وي با بيان اينكه پروژه فيلم «من و تو» را از ماه سپتامبر در شهر رم ايتاليا مقابل دوربين خواهد برد، اظهار كرد: «اين فيلم براساس رماني نوشته "نيكولو آمانيتي" ساخته مي‌شود و داستان پسر ۱۴ ساله‌اي است كه به دروغ به والدين‌اش مي‌گويد براي تعطيلات به اسكي مي‌رود، اما خودش را در زيرزمين خانه پنهان مي‌كند.»

«برتولوچي» كه در ۷۰ سالگي مي‌خواهد اولين تجربه سينمايي خود در دنياي سه‌بعدي را بسازد گفت: «طي دو سه سال قبل دائم به اين موضوع فكر مي‌كردم كه دوران فيلم‌سازي من پايان يافته و ديگر قادر به ساخت فيلمي نخواهم بود. وضعيت بيماري من نيز مزيد بر علت بود. اما اكنون خودم را قادر به شروع دوباره فيلم‌سازي مي‌بينم. »

اين كارگردان نام‌دار درباره جايزه نخل طلاي افتخاري كه ماه آينده در جشنواره كن به‌پاس يك عمر دستاورد سينمايي دريافت مي‌كند گفت: «تقديرشدن بسيار لـ*ـذت‌بخش است. اما اين فكر را به من القا مي‌كند كه شايد دوره فيلم‌سازي من پايان يافته است. من تلاش مي‌كنم به آينده نگاه كنم، اما چنين جوايز و مراسم‌ها مرا وادار مي‌كند گذشته را ببينم.»

برتولوچي طي پنج دهه فعاليت سينمايي، ۱۵ فيلم سينمايي ساخته كه آثار تحسين‌شده‌اي چون «آخرين تانگو در پاريس»، «۱۹۰۰»، «آسمان سرپناه»، «خيالباف‌ها» و «بوداي كوچك» از آن جمله‌اند.

او در سال ۱۹۸۷ با فيلم «آخرين امپراتور» برنده ۹ جايزه‌ي اسكار شد كه جايزه‌ بهترين فيلم و بهترين كارگرداني را دريافت كرد. اين فيلم جايزه‌ بهترين فيلم بافتا و بهترين كارگرداني گلدن كلوب را نيز براي وي به‌ همراه آورد.

برتولوچي كه دو بار در سال‌هاي ۱۹۹۶ و ۱۹۸۱ نامزد نخل طلاي كن بود، با فيلم «آخرين امپراتور» جايزه‌ بهترين فيلم خارجي سزار فرانسه و جايزه‌ ويژه‌ هيات داوران جوايز فيلم اروپا را گرفت.

اين كارگردان ۷۰ ساله در سال ۱۹۹۷ يوزپلنگ افتخاري لوكارنو و در سال ۲۰۰۷ شير طلاي افتخاري ونيز را كسب كرد.

برتولوچي در جشنواره ونيز سال ۲۰۰۷ جايزه افتخاري شير طلايي را براي يك عمر دستاورد سينمايي به‌دست آورد.

————————————————

منبع : ایسنا

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
143
پاسخ ها
0
بازدیدها
155
بالا