اخبار سینما و تلوزیون آغاز ساخت بزرگترین پروژه سینمایی دنیای عرب در دوحه

• شروع کننده موضوع EGeNo
  • بازدیدها 127
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

EGeNo

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,377
امتیاز واکنش
12,176
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

بنياد دوحه فيلم مي گويد پروژه ساخت فيلم «طلاي سياه» به کارگرداني ژان ژاک آنو فيلمساز برجسته فرانسوي را در قطر آغاز کرده است.
دوحه فيلم افزوده هزينه ساخت اين فيلم پنجاه و پنج ميليون دلار آمريکا برآورد شده است؛ از اين رو، فيلم «طلاي سياه» بزرگترين و پرهزينه ترين فيلم در جهان عرب خواهد بود.
ژان- ژاک آنو،کارگردان فرانسوي و برنده جايزه اسکار براي ساخت فيلم جديد خود با عنوان، طلاي سياه راهي قطر شد تا ساخت فيلم را آغاز کند.
زمان رويدادهاي فيلم به برهه سرنوشت سازي از تاريخ اعراب باز مي گردد، يعني سالهاي ۱۹۳۰ که کاشف به عمل آمد منطقه داراي ذخاير سرشاري از نفت است؛ فيلم زبان به حکايت دوستي ها و دلبستگي هايي مي گشايد که از زمان کشف نفت به جنگ و جدايي کشيده شد.
اين فيلم همچنين لجاجت ها و رقابت هايي را به تصوير مي کشد که از زمان کشف نفت شعله ور شده بود و در فرجام فيلم تصويرگر آن است که چگونه بصيرت يک رهبر جوان توانست باديه نشينان را بار ديگر با هم آشتي دهد.
چنين فيلمي در مقياس طلاي سياه آن هم در جهان عرب تا کنون به ندرت سر از سينماهاي جهان در آورده است، اين فيلم ۵۵ ميليون دلاري محصول مشترک بنياد فيلم دوحه و شرکت فيلمسازي کينتا است.
آنتونيو بندراس، فريدا پينتو، طاهر رحيم، مارک استرانگ، ريز احمد و ليا کيبيد، هنرپيشه، طراح لباس و مدل اتيوپيايي نيز قرار است در آن ايفاي نقش کنند.
فيلمنامه «طلاي سياه» براساس رماني به نام «تشنگي شديد» نوشته «هانس رويش» رمان نويس و از قهرمانان مسابقات اتوموبيل راني اهل سويس است. هانس رويش سويسي که در دهه ۱۹۳۰ از سرزمين هاي عربي پيرامون خليج فارس بازديد کرده بود، اين رمان را براساس ديدني هاي خود نوشته بود.
ژان- ژاک آنو، کارگردان مشهور سينماي فرانسه با ديدن چشم اندازهاي قطر شگفت زده است که چگونه اين سرزمين با چنين طبيعت خلسه آور و تاريخ غني تاکنون از ديد سينماي جهان پنهان مانده است.
آنو مي گويد: «من مجذوب جهان اسلام و عرب شده ام و به عنوان يک فرد غربي از اين عصباني هستم که چرا تا حال يک فيلم، چه سرگرم کننده، چه حماسي در مورد جهان عرب ساخته نشده. من سالها به اين مسئله فکر مي کردم. طارق بن عمار، دوست من، چند سال پيش يک رمان خيلي زيبا خريد . زيبايي اين رمان در اينه که مضمونش کاملاً جهانيه، و از اون مهمتر، نکاتي که در آن مطرح مي شه مسائلي هستند که ما در حال حاضر با آنها درگير هستيم، مثل نفت، مذهب، حرص و طمع، و فساد، و… در عين حال ماجراجوييها و زيباييها و جنبه هاي انساني جهان عرب.»
آنو در فيلم طلاي سياه نيز همچون فيلمهاي ديگرش، چون هفت سال در تبت، و دشمن پشت دوازه ها، تا حد زيادي از طبيعت و مناظر خلسه آور بهره گرفته که شايد کنايه اي بر تنازع بقاء باشد.

—————————————————–

منبع :خبرگزاری آریا

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
82
پاسخ ها
0
بازدیدها
84
پاسخ ها