اخبار تئاتر و نمایش «بنگاه تئاترال» را با شیوه‌ای جدید اجرا می‌کنم

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 185
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
هادی مرزبان در گفتگو با ایران تئاتر

«بنگاه تئاترال» را با شیوه‌ای جدید اجرا می‌کنم

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
132506_1000305456_320_213.jpg
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
هادی مرزبان کمدی تخته حوضی «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان را با شیوه‌ای جدید در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌برد.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر نمایشنامه «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان که پیش از انقلاب آن را به رشته تحریر درآورده، روایت پهلوانی جوانی است که با جادو و وردی که برایش خوانده شده، خاری در سـ*ـینه دارد. پهلوان دیگر دیگر داستان سعی دارد تا خار را از سـ*ـینه پهلوان جوان بیرون بکشد اما تلاش‌های او مثمرثمر واقع نمی‌شود.
هادی مرزبان با بیان اینکه این کمدی تخته حوضی را به شکلی متفاوت و با رویکردی تازه روی صحنه می‌برد، درباره علت اجرای این متن گفت: هدف من از اجرای این اثر اینست که بگویم در ایران نیز می‌توان نمایش‌های سنتی و ارزشمند ایرانی اجرا کرد.
او همچنین با اشاره به تسلط علی نصیریان در نگارش این متن و شناخت خوب او از فضای تئاتر سنتی ایران، افزود: البته نوع پرداخت من در این اجرا نسبت به اجرایی که قبل از انقلاب شده کاملا متفاوت است و من برای برقراری ارتباط عمیق‌تر با مخاطب دیالوگ‌ها و حرف‌های خصوصی را وارد نمایش کردم که این نمایش، صرفا اجرای نمایش تخت‌حوضی نباشد.
در این اثر نمایشی فرزانه کابلی به عنوان طراحی حرکات و داوود فتحعلی‌بیگی، ایرج راد، خسرو احمدی، امین زندگانی، محمود بصیری، سعید امیرسلیمانی و علی فتحعلی به عنوان بازیگر، نقش‌آفرینی می‌کنند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
148
پاسخ ها
0
بازدیدها
178
پاسخ ها
0
بازدیدها