سیاسی ابتکار در گفت‌وگو با گاردين: روابط آتي با آمريکا بستگي به نحوه اجراي برجام دارد

• شروع کننده موضوع kiya dokht
  • بازدیدها 142
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
آخرین خبر : ابتکار در گفت‌وگو با گاردين: روابط آتي با آمريکا بستگي به نحوه اجراي برجام دارد/ ابراز نگراني از بررسي هاي شوراي نگهبان
تاریخ انتشار: 94/10/28 20:17
فارس/ «معصومه ابتکار» معاون معاون رييس جمهور ايران و رييس سازمان حفاظت محيط زيست در گفت‌‌وگو با نشريه انگليسي «گاردين» نسبت به روابط آتي ايران با غرب به ويژه آمريکا ابراز نظر کرد. ابتکار در اين گفت‌و‌گو ابراز داشت ،رفع تحريم‌ها موفقيت ديپلماسي و مذاکرات بود و شواهد مستحکمي وجود دارد که ايران مي‌تواند بسياري از ستيزهاي مهم بين‌المللي را بدون استفاده از نيروي نظامي و تنش رفع کند.وي در بخشي ديگر از اين گفت‌‌وگو افزود که عملکرد آمريکا در دوره پسابرجام تعيين کننده طيف بيشتري از روابط امن دوجانبه بين تهران و واشنگتن است.وي در پاسخ به سئوالي درباره سفر احتمالي وزير خارجه آمريکا به تهران براي اولين بار بعد از انقلاب گفت: «فکر مي‌کنم که چگونگي اقدام‌هاي آينده آمريکا در اجراي توافق هسته‌اي در ابعاد و جنبه‌هاي مختلف بسيار ممهم است. البته اشتياق زيادي بين شرکت‌هاي آمريکايي و بخش خصوص اين کشور براي تعامل با ايران وجود دارد. همچنين فکر مي‌کنم که اشتياق زيادي در بين بخش‌هاي خصوصي و علمي در ايران نيز در اين زمينه وجود دارد. من فکر مي‌کنم وجود خواهد داشت ديپلماسي عمومي بسياري وجود خواهد داشت، اما شايد شاهد خيل عظيم رفت و آمد گردشگران باشيم.» معاون رييس جمهور ايران به گاردين گفت که مهمترين موضوعي که دولت روحاني با آن مواجه خواهد داشت ، انتخابات ماه فوريه پارلمان و مجلس خبرگان است .ابتکار در اين زمينه گفت: «نگراني‌هايي در زمينه فرآيند بررسي و تفحص شوراي نگهبان وجود دارد و اميدواريم که بتوانيم بر نگراني‌ها غالب شويم. همه چشم انتظار انتخابات عادلانه و رقابت سالم هستند و اين مهمترين موضوعي است که ما در پيش داريم. دولت در پي اطمينان يافتن از انجام درست انتخابات بر اساس قانون و اصولي است که ما براي چشم انداز دموکراسي در کشور داريم.»

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
163
بالا