اخبار کنسرت ها اجرای کنسرت «گروه رنگین کمون» در برج آزادی

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 110
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)][BCOLOR=rgb(235, 235, 235)]
محمدرضا عیوضی خبرداد:
اجرای کنسرت «گروه رنگین کمون» در برج آزادی
عیوضی بعد از ۱۵ سال در ۱۰ شهریور ماه در برج آزادی با کنسرت «گروه رنگین کمون » به صحنه باز می گردد.
[/BCOLOR]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
محمد رضا عیوضی خواننده موسیقی پاپ از خوانندگان پرکار و مطرح دهه ۷۰ به شمار می آید . تیتراژ سریال«روزگار جوانی » وی با استقبال گسترده مخاطبان روبرو شد. وی بعد از ۱۵ سال در ۱۰ شهریور ماه در برج آزادی با کنسرت «گروه رنگین کمون » به صحنه باز می گردد . به همین بهانه با وی به گفت و گو نشسته ایم که می خوانید:
محمدرضا عیوضی در رابـ ـطه با آلبوم «حس خوب » که به تازگی به بازار آمده به صبا گفت:آلبوم «حس خوب » که اردیبهشت امسال به مخاطبان عرضه شد، مانند سایر آلبوم های موسیقی ایران به دلیل رعایت نکردن قانون کپی رایت و نقض حقوق مولفان اثر محجور واقع شد .
وی در ادامه افزود: استقبال مخاطبان از آلبوم ها، این روزها به درستی مشخص نمی شود .امیدوارم تا نهاد های قضایی به قانون کپی رایت و رعایت آن برای سایر آثار هنری کشور اقدامات مناسبی انجام دهند .این آلبوم تنها چند ساعت پس از انتشار به صورت غیر قانونی برای دانلود روی سایت ها قرار گرفت و این عمل برای فرهنگ موسیقی کشور فاجعه است .
خواننده آلبوم «دختر شاه پریون» در رابـ ـطه با سال های دوری از موسیقی و کنسرت ها عنوان کرد : تولید موسیقی در این سبک همراه با هزینه هایی است .درآلبوم «حس خوب» بیشتر از ۱۵۰ ملیون تومان برای انتشار و تولید آلبوم هزینه شد ،اما مردم در یک ساعت اول آلبوم را به صورت غیر مجاز دانلود کردند .این موارد ریسک تولید چنین آثاری را در خوانندگان به حداقل می رساند . در نهایت باید به سمت مسیری تازه رفت که منجر به عدم تولید و در نهایت بیرون دادن چند تک آهنگ در فضای مجازی می شود .
وی افزود: معتقدم در دوران فعالیت من سختگیری های بیشتر و نظارت محکم تری بر سایر آثار هنری اعمال می شد . از خوانندگان تست صدا گرفته و اشعار جداگانه بررسی می شد. در حال حاضر خوانندگان آلبوم تولید شده خود را به دفتر موسیقی ارائه می دهند و در شورای موسیقی آثار تایید می شوند. معتقدم فارغ از نتیجه ،سختگیری های لازم در حوزه موسیقی کشور باید وجود داشته باشد و افرادی که تلاش بیشتری می کنند و موسیقی فاخری ارائه می دهند دیده نمی شوند .
محمدرضا عیوضی در رابـ ـطه با تیتراژ های تلویزیونی عنوان کرد : معتقدم در شرایطی که سطح تولیدات تلویزیون متوسط و یا حتی ضعیف است تفاوت چندانی ندارد که چه کسی در پایان سریال ها تیتراژ بخواند . تا زمانی که مرجع عموم مردم تلگرام و شبکه های مجازی است گله و شکایت از تیتراژ های تلویزیونی کار بیهوده ای است .
وی افزود: آلبوم «حس خوب » با ترانه هایی از ،روزبه بمانی ، بابک صحرایی وآهنگسازی علیرضا افکاری و حامد حمیدی در اردیبهشت امسال به بازار آمد. این آلبوم و سایر آلبوم های من و همنسلان من در موسیقی بر مبنای درست خوانی است. زمانی که کار موسیقی را آغاز کردم دستگاه های کامپیوتری وجود نداشتند و ما روی کاست ها آواز می خواندیم .امکان درست شدن صدا بعد از ضبط برای ما وجود نداشت و ما مجبور به درست خواندن بودیم . نسلی که در دهه ۷۰ و ۸۰ در عرصه موسیقی فعالیت داشتند تکرار نمی شود، مگر اینکه خواننده ای صدای خود را تقویت کند .
محمد رضا عیوضی در رابـ ـطه با کنسرت پیش رو توضیح داد:شاید بسیاری از مردم تصور کنند من موسیقی ۲۰ سال پیش را می خوانم،اما فیلم کنسرت پیش رو تهیه خواهد شد . من تاکید دارم با تهیه فیلم از کنسرت، مردم فرق موسیقی خوب و بد را بدانند .هنوز هم در بسیاری از کنسرت های ما خوانندگان صدای ضبط شده خود را پخش می کنند. اگر مخاطبان آگاه باشند تفاوت بین صدای زنده و صدای ضبط شده را متوجه شده و از موسیقی فاخر حمایت خواهند کرد .
وی افزود:از مشکلات این روزهای موسیقی کشور که در هیچ جای جهان اتفاق نمی افتد،می توان به مجوز های همزمان در یک شب اشاره کرد . در کجای جهان در یک شب ۱۰ اجرا در یک شهر برگزار می شود؟ معتقدم بحث دیسکو و کلاپ و کنسرت با یکدیگر مخلوط شده است. کنسرت ها به سمتی می رود که جایی برای تخلیه هیجانات شده است. پیشنهاد من به مسوولان برگزاری کلاپ های جداگانه اسلامی است . در حال حاضر جایگاه موسیقی ما مشخص نیست و انگار همه عوامل با یکدیگر مخلوط شده اند .
محمدرضا عیوضی گفت :از برگزاری کنسرت پیش رو که با همت یاشار درخشی ممکن شد تشکر ویژه دارم. برای من تعداد افرادی که در کنسرت شرکت می کنند اهمیت ندارد ،حتی اگر ۱۰ نفر هم به سالن بیاییند برای آنها اجرا خواهم کرد . برای من که به نوعی سیلی خورده موسیقی پاپ هستم و چندین سال در موسیقی کشور غایب بودم تمام افت و خیز ها طبیعی است . با یک گروه موسیقی خوب بعد از ۱۵ سال به استقبال هواداران خواهم رفت . امیدوارم مسوولان حمایت های لازم را در عرصه هنر از هنرمندان داشته باشد و همه حمایت ها الزاما مالی نیست ،به طور مثال حفظ قانون کپی رایت از جمله مواردی است که حمایت دولت از هنرمندان را می طلبد .
وی در انتها افزود: چند شب گذشته برای اجرای چند آهنگ به شبکه جام جم دعوت بودم ، از مدت ها قبل هماهنگی های لازم را برای صدا و امکانات انجام دادم تا اطمینان پیدا کنم که گروه ۷ نفره من اجرای مناسبی خواهند داشت. هماهنگی های لازم انجام شد و زمانی که به شبکه جام جم رفته و منتظر اجرای برنامه بودیم متوجه شدیم امکانات اجرای صدا و سیما یک دستگاه صدای ساده است که قابل اجرا نیست. با توجه به رقابتی که این روزها بین صدا وسیما و سایر شبکه های برون مرزی وجود دارد معتقدم تلویزیون باید بتواند حداقل ها را برای مخاطبان و هنرمندان خود فراهم کند. در شرایطی که مسوولان تاکید برعدم توجه مخاطبان به شبکه های ماهواره ای دارند حداقل خودشان شرایطی را برای جذب مخاطب فراهم کنند.
کنسرت «گروه رنگین کمون» محمد رضا عیوضی ۱۰ شهریور ماه از ساعت ۲۱:۳۰ در برج آزادی بر گزار می شود .
[/BCOLOR]

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
135
پاسخ ها
0
بازدیدها
70
پاسخ ها
0