فوتبال داخلی احسان کفاشیان از خودش دفاع می کند...

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 240
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
خوش تیپ، خوش هیکل و خوش لباس. همه اینها، تعریف هایی است که احسان کفاشیان از خودش می کند. پسر جوان رئیس فدراسیون فوتبال به همه ادهایی که علیه اش مطرح شده واکنش نشان داد. او بنز داشتنش را تایید می کند اما می گوید یک بنز «معمولی» دارد که در دوران ارزانی آن را خریده است.

کفاشیان جوان همه شایعات داشتن ساعت و لباس های گران قیمت را هم رد کرده و اعتقاد دارد به خاطر خوش تیپی لباس های معمولی خوب روی تنش می نشیند و چنین تصوری را به وجود می آورد. پسر کفاشیان مثل خودش جالب حرف می زند. پسری که می گوید نه تنها از رانت پدر استفاده نکرده که به خاطر او مجبور شده رویای حضور در فوتبال را تا پایان دوران ریاست پدرش کنار بگذارد.

550535_949.jpg

این روزها ماجرای ماشین شما خیلی حرف و حدیث به همراه داشته؛ دوستان شما می گویند یک بنز اس ال 500 دارید.

نه ندارم.

بنز 500 مدل 2012 دارید؟

نه بنزم 500 نیست، من یک بنز معمولی سری E 350 دارم.

یکی از دوستان خیلی نزدیکت گفت سی ال اس 500 مدل 2013 دارید که بین 450 تا 500 میلیون تومان قیمت دارد. بنزهای سری E هم که گرانتر هستند.

اصلا مساله ماشین من نیست؛ مشکل این است که خبر دروغ می زنند.

درباره اینکه کارمند نفت هستی هم همیشه سوال بوده؛ چون قهرمان کشور هستی، سال 82 استخدام شدی؟

درست است.

درآمد شما چقدر است؟

یک میلیون و ششصد، هفتصد هزار تومان در ماه.

این هم که حضور فیزیکی نداری به این دلیل است که مربی یک تیم هستی؟

من از سال 82 به عنوان ورزشکار مربی استخدام شدم و از همان زمان برای تیم نفت بازی می کنم. همین الان هم از تمرین شرکت نفت می آیم. درحقیقت به عنوان مربی مشغول کار هستم.

یک عده می گویند این چه کارمندی است که سر کارنمی رود؟ دوستان تان هم گفتند ما هم نمی رویم و فقط برای تمرین ها می رویم.

ما در خدمت هیات دوومیدانی باشگاه نفت هستیم که مدیرش آقای ایرج ایری است و او ما را بین بخش های مختلف تقسیم می کند.

فکر می کنی این همه ابهامی که در موردت وجود دارد برای چیست؟

روزنامه ها چیزی برای نوشتن ندارند، با بابا هم بد هستند، می خواهند از بابا یک چیزی بگویند. چیزی ندارند، به من گیر می دهند. 8 سال است که پدرم رئیس فدراسیون است، فکر می کنم فقط یک یا دو بار به فدراسیون رفته ام. حتی در فدراسیون هم هیچ کس من را نمی شناسد. تا این حد که دربان هم بعضی وقت ها من را نمی شناسد. از طرفی با اینکه من یک مربی بدنساز خوب هستم و هم کلاس بین اللملی رفته ام و هم تجربه دارم، یک بار نگفته ام می خواهم یک تیم فوتبال را در دست بگیرم، گفتم بگذارم دوره بابا تمام شود، تا حرف و حدیثی پیش نیاید.

آن عنوان قهرمان ملی هم در حالی در کارنامه ات ثبت شده که به عنوان بازیکن ذخیره بودی.

من از 17 سالگی عضو تیم ملی دوومیدانی بودم و رزومه دوومیدانی ام کاملا مشخص است. پنج شش سال قهرمان نوجوانان و جوانان ایران بودم؛ دو متر پریدم و پدیده شدم. بعد همین طور رشته ها را تغیر دادم و به پرش طول رسیدم بعد یک اردو به اکراین رفتیم، وقتی از اکراین آمدیم، مسابقات انتخابی تیم ملی برای مسابقات آسیایی داخل سالن انجام شد و همه بچه هایی که تمرین کرده بودند، آمدند. من هم در رشته 60 متر و هم پرش طول و هم 200 متر حضور داشتم.

در پرش طول در انتخاب اول شدم و آقای امینی دوم شد؛ در 60 متر سوم و در 200 متر چهارم شدم و به عضویت تیم ملی ایران درآمدم و به مسابقات آسیایی رفتم. در رشته 4 در 400، چهار نفر می دوند و چهار نفر هم ذخیره هستند، از 6 نفر اول 200 متر ذخیره های 4 در 400 متر را انتخاب می کنند. من هم جزو ذخیره ها شدم.

550536_155.jpg

ولی جزو آنهایی که دویدند نبودی؟

بله ولی در پرش طول و در 60 متر هم بودم. تیم والیبال وقتی اول می شود، آنهایی که روی نیمکت هستند و به بعضی از آنها بازی نمی رسد مدال می گیرند یا نه؟

بله این را قبول دارم ولی خوش شانس هم بودی و با همین قانون از سربازی هم معاف شدی.

این خوش شانسی نیست. این تلاش و زحمت من است که از 17 سالگی تیم ملی بودم. چه خوش شانسی ای؟

بالاخره پسر کفاشیان هم بودی.

دوومیدانی یک رشته فردی است؛ اصلا این مساله در آن تاثیری ندارد. در این مسابقات 6 خط هست و نفر اول، دوم، سوم تا ششم معلوم است. در پرش هم معلوم است مانع می افتد یا نمی افتد؛ در پرش طول هم متر می کنند و معلوم است که طرف چقدر پریده. این به نظر شما به پسر علی کفاشیان بودن ربط دارد؟ اگر رشته تیمی بود ممکن بود ربط داشته باشد. در فوتبال حتی اگر بازی ام ضعیف بود، شاید دیده نمی شد. ولی رشته دوومیدانی یک رشته فردی است.

چندین بار اسم شما به میان آمده؛ مثل آن ماجرایی که برای شهاب دادگرنژاد پیش آمد و همه گفتند دوست و همکار شما بود...

بالاخره شایعه در این مملکت زیاد است.

می گویند یک ازدواج خیلی پرسروصدا و پرهزینه داشتی...

یک نامزدی بوده هفت سال پیش به هم خورده، نه پرسروصدا بوده و نه پرهزینه!

پس هیچ کدام این شایعات درست نیست. فقیر هم نیستی که در جیبت شپش معلق بزند!

وقتی پدر من 30 سال است که مدیر ارشد این مملکت است، چرا باید در جیب من شپش معلق بزند؟

این را خود پدرت گفته.

من خودم از 17 سالگی در تیم ملی بوده ام و الان هم کارمند نفت هستم و دارم کار خودم را می کنم. خدا را شکر در این 7 سال هم که بابا در فدراسیون بوده نه به فدراسیون رفت و آمد داشته ام و نه کار اقتصادی کرده ام. همه چیز معلوم است و چیزی نیست که شایعه بسازند که ماشین طرف یک و نیم میلیارد است، باید حقیقت را بگویند.

ما استعلام کردیم؛ یک و نیم میلیارد نیست، ولی سند یک ماشین اقلا 500 میلیون تومانی به نام شماست.

من این ماشین را در ارزانی خریدم.

یک زانتیا هم به اسم شماست...

نه من اصلا زانتیا ندارم. هفت هشت سال پیش داشتم که فروختم. حالا که شما استعلام می گیرید بی زحمت برای همه ورزشکارهای دیگر هم استعلام بگیرید که مثلا دارایی و خانه و املاک و پول داخل حساب احسان مهاجر چقدر است، دارایی من را هم با پول داخل حسابم را بزنید. همین طور بقیه بچه هایی که در مورد من صحبت کرده اند. پول آنها را استعلام بگیرید، پول حساب من را هم استعلام بگیرید، ببینید چه کسی بیشتر دارد، چه کسی کمتر.

البته این بچه هایی که در مورد شما صحبت کرده اند همه دفاع کرده اند.

من هم نمی خواهم بتوپم! می گویم دارایی همه را از والیبالیست ها، فوتبالیست ها و... بگیرید. اینها می آیند یک خبر کذب می زنند. مملکت ما اسلامی است، یک مملکت خر تو خر نیست که یکی پول دزدی یا بخوربخور داشته باشد. بالاخره مملکت قانون دارد و از نظر قانونی با او برخورد می کنند و اصلا الکی نیست که طرف سه میلیارد یا یک و نیم میلیارد یا دو ملیارد ماشین بخرد. اگر پول سالم باشد که نوش جانش! من به نظرم کسی که پول سالم دارد، اصلا ماشین ده میلیاردی بخرد.

اگر بخواهیم درباره شایعات صحبت کنیم، می گفتند آن زمانی که مجوز وارد کردن ماشین را به خاطر صعود به جام جهانی به حاجی دادند، خود ایشان اصلا دوست نداشته این ماشین را بگیرد، ولی به اصرار شما گرفته است. فکر می کنم یک بنز ام ال وارد کردند.

در این باره با پدرم حرف بزنید. او خودش باید حرف بزند. من دوست ندارم چیزی بگویم.

ولی می گویند می خواسته این مجوز را حتی به اشکان دژاگه بدهد؛ ولی شما اصرار کردید که خودش وارد کند.

ببینید بابا به من گفته اصلا مصاحبه نکن، شما اگر می خواهید این ریزمسائل را پیدا کنید با خود بابا مصاحبه کنید. چیزی که در مورد من است بپرسید جواب می دهم.

همان بنز ام ال الان نزدیک به یک و نیم میلیارد است.

شاید الان ماشین گران شده این قیمت شده، ولی این قدر نبود. آن بنز را می توانید از هر کس وارد کرده بپرسید، برای خودش پانصد ششصد میلیون درآمده و 800 میلیون تومان فروخته، یعنی کلا دویست میلیون تومان سود داشته. از همان فوتبالیست ها و والیبالیست ها بپرسید، بیشتر از دویست تا سود نداشته!

یک مقدارتیپ و ظاهر و نوع رفتار احسان متفاوت با حاجی است؛ ایشان کلا خیلی وجهه ساده زیستی و... دارد. ولی به نظر نمی آید احسان خیلی به این مساله اعتقاد داشته باشد. همین استایل گشتن و لباس پوشیدن یا ساعتی که می بندی یا...

شما می دانید من چه ساعتی دارم؟

همه رفیق هایت می گویند خوش پوش هستی، شیک می پوشی، ساعتی که فیفا به حاجی داده را می بندی و...

من از نوجوانی همین طور بودم. ولی هیچ وقت ساعت گران قیمت دستم نبسته ام، نهایت پانصد ششصد هزار تومان! اگر می گویند خوش پوش هستم شاید چون قدم بلند است، لباس به تنم خوب می نشیند؛ به این دلیل می گویند. من هنوز هم روزی سه ساعت ورزش می کنم و هیکلم را خوب نگه داشته ام. بالاخره یک آدم خوش استایل و خوش پوش حتما این طور نیست که گران بپوشد، شاید هیکلش را خوب نگه داشته وگرنه پیراهن و شلوارهایی که من می پوشم عادی و معمولی است. فعلا ندارم که بخواهم لباس خیلی گران قیمت بپوشم، البته راستش را هم بگویم اگر داشتم هم نمی پوشیدم.

ساعتی که فیفا داده را حاجی به تو داده؟

در همه خبرها هم هم آمده بود که بابا این ساعت را پس داد و آن زمان هم که بود من اصلا آن را ندیدم.

برخی موضوعات مشابه

بالا