تئاتر از داوری جشنواره فجر تا بازی در «خواب زمستانی»

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 87
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
الهام شعبانی طراح لباس و بازیگر

از داوری جشنواره فجر تا بازی در «خواب زمستانی»

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
214144_2086294406_320_213.jpg
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
الهام شعبانی داوریِ طراحی لباس و صحنه در بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر فجر را یکی از اتفاق‌های خوب تئاتر در سال‌جاری می‌داند.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر: الهام شعبانی بازیگر و طراح لباس تئاتر که امسال به خاطر بازی در نمایش «خواب زمستانی» به کارگردانی لیلا عاج، در دو جشنواره تئاترشهر و تئاتر فجر، نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد و توسط هیات داوران جشنواره فجر مورد تقدیر قرار گرفت، درباره فعالیت‌های تئاتری خود در سال 95 با بیان اینکه به خاطر همکاری با منوچهر هادی در سریال «عاشقانه» به عنوان طراح لباس، نسبت به سال‌های قبل کمتر فرصت حضور در پروژه‌های تئاتری را داشته، گفت: امسال در مجموع سال خوبی بود اما در حوزه نمایش تنها در نمایش «خواب زمستانی» بازی کردم زیرا بیشتر زمانم را درگیر طراحی لباس سریال «عاشقانه» بودم. البته علاوه بر این طراحی لباس سه نمایش «راپورت‌های دکتر مصدق»، «یادم تو را فراموش» و «خواب زمستانی» هم به برعهده من بود.
شعبانی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای حضورش در عرصه تئاتر، بازیگری برایش در اولویت بوده، درباره درخشش خود در نمایش «خواب زمستانی» عنوان کرد: راستش من به خاطر لیلا عاج و اینکه نمایش «خواب زمستانی» در مجموع دوست داشتم بازی در این کار را پذیرفتم و در ابتدا اصلا فکر نمی کردم که تا این حد مورد توجه قرار بگیرد. اما در مجموع خوشحالم که به خواست خدا امسال ثابت شد که هم بازیگرم و طراح لباس. به به عبارتی اصلا امیدوار نبودم که بازی در «خواب زمستانی» تا این حد دیده شود. خودم فکر می‌کردم که باید برای بازی در نمایش «الیورتوئیست» که در نقش یک پسربچه 16 ساله بازی کردم، جایزه می‌گرفتم. اما به هر روی امسال فعالیت در تئاتر برای من راضی کننده بود.
او داوریِ طراحی لباس و طراحی صحنه در بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر فجر را یکی از اتفاق‌های مهم‌ حوزه نمایش در سال جاری عنوان کرد و افزود: امسال برخلاف سال‌های گذشته داوریِ طراحی لباس و طراحی صحنه تنها به بخش بین‌الملل اختصاص نداشت و در تمام بخش‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت. به نظرم این یکی از اتفاق‌های خوبی بود که امسال انجام شد و از این بابت از دبیر جشنواره به سهم خودم تشکر می‌کنم. البته یکی دیگر از اتفاق های خوبی هم که در جشنواره امسال افتاد حضور کارهایی بود که در سال اجرا شده بودند.
این بازیگر تئاتر همچنین با بیان اینکه برای بازیگران تلویزیون و سینما احترام بسیاری قائل هست، خاطر نشان کرد: امیدوارم فرهنگ تئاتر به شکلی گسترش پیدا کند که فروش تئاترها تنها به خاطر حضور بازیگران نباشد فروش آنها به خاطر کلیت کیفی‌شان باشد. البته این را هم باید اشاره کنم که گسترش سالن‌های خصوصی در یکی دو سال اتفاق‌های خوبی را در تئاتر رقم زده است.
شعبانی در پایان ضمن آرزوی اینکه سال جدید سالی پُر از برکت و اتفاق‌های خوب برای همه هنرمندان کشور باشد، گفت: هر سال نزدیک سال جدید یکسری شعارها و حرف‌های کلیشه‌ای زده می‌شود اما امیدوارم امسال تنها به حرف ختم نشود و دست اندرکاران حمایت از هنرمندان تئاتر را در ابعاد مختلف در اولویت کاری‌شان قرار بدهند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
160
پاسخ ها
0
بازدیدها
138
پاسخ ها
0
بازدیدها