تصاویر خبری اعضای کابینه دولت روحانی در کنسرت علیرضا قربانی/ عکس

• شروع کننده موضوع _.ZT._
  • بازدیدها 226
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

_.ZT._

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,864
امتیاز واکنش
389
IMG12172488-370x246.jpg
برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید

کنسرت «خیال پرواز» به خوانندگی علیرضا قربانی، میزبان معاون اول رییسجمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

شب جمعه دوم خردادماه، اسحاق جهانگیری معاون اول رییسجمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری، احمد مسجدجامعی رییس شورای شهر تهران و مرتضی کاظمی مشاور وزیر ارشاد در برج میلاد مهمانان کنسرت «خیال پرواز» به خوانندگی علیرضا قربانی بودند که به نفع بنیاد کودک برگزار شد.مهمانان در میان دو بخشِ این کنسرت، به پشت صحنه رفتند و با اعضای گروه دیدار کردند. رقیه دادخواه مدیرعامل بنیاد کودک، در سخنانی خواستار حمایتهای فرهنگی دولت از این بنیاد شد.کُند شدن راه اعتلای موسیقی با تنگنظریهاعلیرضا قربانی نیز این گونه به مشکلات حوزه موسیقی اشاره کرد: حدود 20 سال است که هم در سطح ملی و هم در عرصه بینالمللی فعالیت میکنم و میدانم که موسیقی ایران جای رشد بسیار دارد. ولی مشکلات موجود و تنگنظریهایی که بهویژه در برخورد با موسیقی در شهرستانها وجود دارد، راه اعتلای موسیقی را کُند میکند و لازم است که برای این شرایط نابهسامان چارهای اندیشیده شود.معاون رییسجمهور و وزیر ارشاد نیز پس از شنیدن این سخنان قول دادند مشکلات اینچنین را برطرف کنند.در ادامه کنسرت، قربانی با بیان اینکه استاد پرویز مشکاتیان پس از انقلاب در شکلگیری موسیقی ایران نقش بسیار مهمی ایفا کرد، قطعه «الا یا ایها الساقی» از آثار این استاد فقید را اجرا کرد. در پایان این برنامه، علیرضا قربانی از مردم تشکر کرد که در شرایط سخت نیز از اهالی موسیقی حمایت میکنند. او همچنین از اسحاق جهانگیری و علی جنتی و احمد مسجدجامعی تشکر کرد که علیرغم فشارهای موجود، دعوت بنیاد کودک رد پذیرفتند.قربانی همچنین از بنیاد کودک سپاسگزاری کرد: بنیاد کودک به واسطه چند هنرمند خوب از جمله فاطمه معتمدآریا معرفی شد و من با فعالیتهای این نهاد که به کودکان بیسرپرست و بیبضاعت خدمت میکند، آشنا شدم. بنابراین نخستین کنسرتام در سال 93 را برای این بنیاد اجرا کردم.کنسرت «خیال پرواز» به خوانندگی علیرضا قربانی، ششم خردادماه نیز به نفع بنیاد کودک در برج میلاد روی صحنه میرود.

بالا