سیاسی انتقاد تند کیهان از اظهارات محسن رضایی درباره عربستان

• شروع کننده موضوع *parisa*
  • بازدیدها 191
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*parisa*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,760
امتیاز واکنش
2,649
[h=1]انتقاد تند کیهان از اظهارات محسن رضایی درباره عربستان[/h]
[h=3]آقای محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «المیادین» گفته است «سلاحهای ما برای دفاع از عربستان، قطر، امارات و همه جهان اسلام است. من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای عربستان تعـ*رض کند، ما از ملت این کشور دفاع میکنیم»![/h]
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

کیهان در ادامه سرمقاله خود با عنوان "برادر محسن از شما بعید بود!آورده است :درباره اظهارات عجیب و تأسفآور آقای محسن رضایی گفتنی است؛
1- اظهارنظر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی است که رژیم دستنشانده آلسعود علاوه بر خیانتهای فراوانی که در طول حیات ننگین خود نسبت به اسلام و ملتهای مسلمان مرتکب شده است، این روزها با قتل عام وحشیانه مردم مظلوم یمن و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان مسلمان و بیپناه، روی تمام جنایتکاران تاریخ را سفید کرده است. آیا جناب رضایی این جنایات هولناک و ضدبشری رژیم آلسعود را انکار میکند؟ اگر پاسخ منفی است- که نمیتواند مثبت باشد- ایشان با چه انگیزهای و از کدام جایگاه انسانی و اسلامی - قانونی پیشکش!- از این جنایات بیشرمانه دفاع میکند؟! تا آنجا که میگوید «سلاحهای ما برای دفاع از عربستان است»! ایشان به عنوان یک مسلمان و بر اساس آموزههای اسلامی، حق حمایت شخصی از جرثومههای فساد و تباهی آلسعود را هم ندارد، چه رسد به آن که از جانب نظام اسلامی و ملت مسلمان ایران، سخن بگوید و بیآن که متوجه باشد از عزت و شرف مثالزدنی ایران اسلامی برای حمایت از جنایتکاران وحشی آلسعود مایه بگذارد!
2- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام میگوید
«من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای عربستان تعـ*رض کند، ما از ملت این کشور دفاع میکنیم»! که باید پرسید آیا از نظر جنابعالی مردم مظلوم یمن که طی دهها روز و شب گذشته زیر بمباران بیوقفه جنگندههای آلسعود قرار دارند و همه روزه، انبوهی از آنان به خاک و خون کشیده میشوند،
«ملت مسلمان» نیستند؟! اگر هستند- که هستند- چرا در مصاحبه اخیر خود حتی یک کلمه به حمایت از آنان سخن نگفتهاید؟ و مثلا؛ نفرمودهاید که « من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای یمن تعـ*رض کند، ما از ملت این کشور دفاع میکنیم»!
باید پرسید آقای محسن رضایی در آلسعود غیر از جنایت و خــ ـیانـت و قتلعام مسلمانان بیپناه چه ویژگی درخور تحسین! و تقدیری! دیدهاند که حمایت از آنان را در صورت تعـ*رض دیگران، وظیفه ایران اسلامی! میداند؟! و در ملت یمن غیر از مظلومیت، اسلامخواهی و استقلالطلبی چه دیدهاند که زبان ایشان در مصاحبه یاد شده کمترین گردشی به حمایت از آنان نداشته است؟!
3- یکبار دیگر در این اظهارنظر دقت کنید «من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای عربستان تعـ*رض کند، ما از ملت این کشور دفاع میکنیم»! خب! امروزه بعد از حملات وحشیانه آلسعود به یمن، مردم این کشور مسلمان به عنوان حق قانونی و شرعی خود، در پی پاسخ به حملات رژیم سعودی هستند و برای این منظور، حمله به مرزهای عربستان را وظیفه خود میدانند که در مواردی هر چند کمدامنه به این اقدام دست زدهاند و با عبور از مرزهای جنوبی عربستان به چند پایگاه نظامی آلسعود حمله کردهاند. حالا باید از آقای محسن رضایی پرسید، آیا مطابق دستورالعمل جنابعالی، اکنون وظیفه جمهوری اسلامی آن است که به جنگ انصارالله یمن برود! و براساس نظر دبیر مجمع تشخیص مصلحت از مرزهای عربستان در مقابل حملات آنان دفاع کند؟! آقای رضایی! خودتان قضاوت بفرمائید؛ میدانید چه میگوئید؟!
4- بعد از اظهارات آقای محسن رضایی، تعدادی از سایتهای وابسته به اصحاب فتنه و مدعیان اصلاحات که برخی از آنان سابقه سیاهی از خــ ـیانـت در کارنامه خود دارند، دست به توجیه مسخرهای زده و نوشتهاند منظور آقای رضایی دفاع از ملت عربستان بوده است! که باید گفت؛ اگر رژیم روسیاه آلسعود را یک رژیم مردمی! تلقی میکنید که چه عرض کنیم؟!... و اگر این رژیم قرون وسطایی را مانند همه انسانهای آزاداندیش، رژیمی خونریز، جنایتکار و خیانتپیشه میدانید که لازمه حمایت و دفاع از ملت عربستان، مقابله با رژیم حاکم بر این کشور است و از کجای اظهارات آقای رضایی برمیآید که منظور ایشان مقابله با آلسعود باشد؟! آقای رضایی میگوید از مرزهای عربستان در مقابل هر گونه تعرضی دفاع میکنیم و دفاع از مرزهای یک کشور در حالی که اولا؛ یک رژیم
قرون وسطایی بر آن حاکمیت دارد و ثانیا؛ هیچ اشارهای به نامشروع بودن آن رژیم نمیشود! معنا و مفهومی غیر از دفاع و حمایت از رژیم حاکم بر آن کشور ندارد.

5- باید از آقای رضایی پرسید؛ مرزهای عربستان از سوی کدام کشور مورد تهدید قرار گرفته است که ایشان برای دفاع از آن احساس وظیفه و تکلیف کرده است؟! آیا وابستگی عربستان به آمریکا و اسرائیل، آنهم در حد «دستنشاندگی» قابل انکار است؟ پس، به یقین آقای رضایی نگران حمله آمریکا و اسرائیل به مرزهای عربستان نبوده است. کشورهای عربی منطقه نظیر امارات و اردن و قطر و مصر و... هم که وامدار دلارهای بادآورده آلسعود هستند و نه فقط کمترین تهدیدی از جانب این کشورها متوجه مرزهای عربستان نیست، بلکه در بسیاری از جنایات رژیم سعودی حضور فعال دارند که مشارکت در حمله وحشیانه به یمن، تازهترین نمونه آن است. بنابراین به وضوح میتوان نتیجه گرفت که مرزهای عربستان از سوی هیچ کشوری غیر از انصارالله مظلوم یمن مورد تهدید نیست. اکنون باید خطاب به دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت گفت؛ آیا منظور شما در تاکید بر دفاع از مرزهای عربستان، در مقابل تعـ*رض دیگران، مقابله نظامی ایران با یمن است؟! به یقین چنین منظوری نداشتهاید ولی اظهارات شما مخصوصا در شرایط کنونی
غیر ازاین مفهوم و مصداقی نمیتواند داشته باشد.

و اما از سوی دیگر، آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی ضمن حمایت کامل و همهجانبه از حمله وحشیانه آلسعود به یمن، تاکید کردهاند که در مقابل تهدید مرزهای عربستان از سوی انصارالله، بیتفاوت نمیمانند و به دفاع از رژیم آلسعود برمیخیزند... خب... جناب آقای رضایی، آیا اظهارات جنابعالی به مفهوم آن است که در صورت تهدید مرزهای عربستان از سوی انصارالله و ملت مظلوم و به خون غلتیده یمن، ایران اسلامی باید- و وظیفه دارد- در کنار آمریکا و اسرائیل و انگلیس و فرانسه به مقابله با ملت و دولت قانونی یمن برخیزد؟! اگر چنین منظوری ندارید- که میدانیم ندارید- چرا نسنجیده سخن میگوئید؟!

6- بدیهی است که آنچه در این وجیزه آمده - و متأسفانه از اظهارات اخیر آقای محسن رضایی استنباط میشود - با توجه به شخصیت انقلابی ایشان و سوابق درخشانی که از ایثار و فداکاری وی در کارنامه دفاع مقدس ثبت و ضبط است، نمیتواند قابلقبول و باورکردنی باشد و یا خدای نخواسته از سوءنیتی حکایت کند. ولی باید گفت بیدقتی برادر محسن در اظهارات یاد شده و آثار سوء آن به شدت درخور ملامت و بایسته اصلاح است.

برخی موضوعات مشابه

بالا