آسیا اگر عاشق مسیرهای ناشناخته در هند هستید، به پارک ملی سینگالیا بروید!

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
23,992
امتیاز واکنش
29,350
سفر به سردترین نقاط زمین
آندره روزو Andrés Ruzo همیشه در مناطق گرمسیری آمریکای لاتین و در بین درختان انبوه آن ناحیه که نزدیک به خط استوا قرار دارد، زندگی کرده است و اکنون در این سفرنامه شرح حال سفر به سردترین نقاط زمین را از زبان او می خوانیم. آندره روزو یک کارمند ساده است که از طرف مجله نشنال جئوگرافیک انتخاب شده تا تجربه ای متفاوت را در زندگی خود داشته باشد. زندگی در محیطی گرم و مرطوب و سپس در یک روز پا گذاشتن به محیطی ۱۸۰ درجه متفاوت از آنچه که تاکنون دیده، بسیار هیجان انگیز است. جایی که تصور شما را از منطقه خشک و پر از برف شمالی عوض می کند. شاید بسیاری از ما، در زندگی خود به دنبال زندگی کردن یا سفر به مناطقی هستیم که با محل زندگی مان بسیار متفاوت باشد. در این مطلب مجله الی گشت با آندره روزو همراه می شویم تا سفر به سردترین نقاط زمین را در کنار او تصور کنیم، هر چند که او ملموس تر آن را تجربه کرده است. امیدواریم هر یک از شما که به دنبال حس کردن چنین تجربه ای هستید، آن را به دست آورید.

%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-6.jpg

درک اولین شگفتی سفر به ایسلند
مطالب مرتبط:
۷ فعالیت ماجراجویانه در ایسلند
طبیعت ایسلند به این ۱۰ دلیل رویای عاشقان طبیعت را برآورده می کند!
آشنایی با آبشار گولفوس، زیباترین آبشار ایسلند
آدمی را تصور کنید که تمام طول زندگی خود مجبور به پوشیدن لباس های خنک و پاره ای نازک بوده است؛ یک پیراهن ساده تابستانه و یک شلوارک به همراه دمپایی و کلاه آفتابی. اکنون برای سفر به سردترین نقاط زمین باید چمدانی از وسایلی ببندد که هیچ کدام از آن ها را تاکنون نپوشیده و امتحان نکرده است؛ کاپشن ضخیم، لباس های گرم بافتنی، جوراب ها و کلاه پشمی، دستکش و کفش های بوت! آندره روزو از بابت خرید این وسایل برای سفرش، بسیار هیجان داشت و منتظر پوشیدن چنین لباس هایی برای اولین بار در طول زندگی اش بود. او قصد سفر به ایسلند را که دورترین نقطه شمالی است، دارد. سفری از گرمترین نقطه به سردترین نقطه کره زمین.

%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-3.jpg

• پیشنهادات
  • ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    او سفر خود را اینگونه تعریف می کند: “هنگامی که هواپیما در ایسلند فرود آمد با دیدن مناظر پیش رو، به طور غافلگیرکننده ای احساس غریبگی نداشتیم و همچنین خوشحال بودیم که لباس های گرمی به تن داریم. من و همسفرم، خود را برای این منطقه آماده کرده بودیم. با این حال به جای منظره ای پر از برف و یخ با دشتی پر از چمن و بدون درخت مواجه شدیم، منظره ای شکه کننده به دور از تصور ما وربه رویمان قرار داشت.”

در دوران وایکینگ ها، مردمان بومی برای اینکه مسیر خود را در این سرزمین پهناور و پوشیده از برف که هیچ نقطه و نشانهای ندارد گم نکنند، مسیر حرکت خود را نشانه گذاری می کردند. آن ها در مسیر حرکت خود برای بازگشت تپه ها و برآمده گی هایی را به وجود می آوردند که نشان دهنده مسیر حرکتشان در زمین های یخی و مسطح سفید این ناحیه بود. امروزه تپه های سنگی وایگینگ های باستان بوسیله ستون های بخار و آبفشان ها از میان رفته است. این ناحیه پر از اشکال، رنگ ها و سایه هایی از حفره های و کوه های آتشفشانی است و در جلوی چشمانتان دنیای افسانه ای قرار دارد.

برای فردی زمین شناس که در میان درختان سال ها زندگی کرده است، قطعا بودن در زمین های لخـ*ـتی که توسط باد، باران و خورشید احاطه شده است، بسیار عجیب خواهد بود.

خرید آنلاین پرواز
    %D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-8.jpg

آندره روزو می گوید: ” بودن در زمین های عـریـ*ـان و سرتاسری آن هم بدون هیچ درخت به معنی نبودن شاخه درخت است. وجود یک شاخه درخت اگر پا به درون طبیعت بکر و وحشی می گذارید، بسیار مفید و کارآمد است. از یک تیکه چوب می توان به عنوان عصا، برای کمک به راه رفتن، مطمئن شدن از امنیت آنچه که جلوی پایتان قرار گرفته است، محافظت در مقابل حیوانات وحشی و … استفاده کرد. من منتها به خیال اینکه می توانم در طبیعت همچین چوبی پیدا کنم پا به درون حیات وحش ایسلند گذاشتم اما در نهایت مجبور به خرید باتوم کوهنوردی شدم.”

کوه و رودخانه ریکجادالور Reykjadalur در جنوب ایسلند و نزدیک به شهر وراگروآ Hveragerði قرار گرفته است. فعالیت مردم این شهر بیشتر باغبانی و کشاورزی است. عجیب است که در یک ناحیه یخبندان و سرد باغبانی وجود دارد، نه؟! مردم این شهر، با مهار کردن انرژی پاک و گرمای درونی زمین، به کشت انواع سبزیجات و میوه ها می پردازند.

%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-1.jpg

مشخصات طبیعت بکر ایسلند
    این زمین شناس در مدت سفر به سردترین نقاط زمین در ایسلند می گوید که کم کم به صدای محیط و طبیعت این ناحیه، مناظری با کوه های آتشفشانی بلند و تنها ۳ ساعت خوابیدن آن هم در زمان تاریکی کوتاه مدت شبانه روز عادت کرده است.

برای من، بسیاری از جاذبه های ایسلند، احساس ناخوشایندی داشتند، اما یک مورد باعث شد من احساس کنم که در خانه خود هستم و آن سیستم های زمین شناسی گرمایی این منطقه است. دیدن رودخانه جوشان Reykjadalur Valley، چشمه های آب گرم، حباب های گل افشان، بخاراتی که بالا می رفت و حتی بوی گند تخم مرغی ناشی از سولفید هیدروژن – یک گاز آتش افزای سمی – که در هوا پیچیده بود، آنقدر برایم جذاب و پر از شگفتی بود که احساس غریبگی با این محیط را فراموش کردم.

%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-5.jpg

برخی موضوعات مشابه

بالا