فوتبال داخلی ایلی‌استان: هیچ کس از فولاد جدا نمی‌شود

• شروع کننده موضوع !!!!F!!!!
  • بازدیدها 96
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

!!!!F!!!!

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,626
امتیاز واکنش
24,157
01341300.jpg

باید ذهنیت ما تغییر کند و این زمان می برد؛
سرمربی رومانیایی تیم فولاد خوزستان در گفت و گو با ورزش سه ضمن تاکید بر ماندن تمام بازیکنان فولاد حداقل تا پایان نیم فصل، گفت که ذهنیت فولادی ها نیاز به تغییر دارد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال فولاد خوزستان بر خلاف تصورات یکی از تیم هایی بود که خیلی زود در لیگ هجدهم سرمربی خود را برکنار کرد و کار را با یک مربی دیگر از سر گرفت. بعد از برکناری سیروس پورموسوی از این تیم، مسئولان فولاد تصمیم گرفتند دستیار رومانیایی او را به عنوان سرمربی معرفی کنند.

ایلی استان که حالا 3 بازی از دوران سرمربیگری اش در فولاد نیز می گذرد، گفت و گویی با "ورزش سه" انجام داده که به شرح ذیل است:

اوضاع کلی تیم شما پس از بازی ماشین سازی و در آستانه دیدار مهم جام حذفی چگونه است؟

طبیعتا تیم بازی به بازی در حال پیشرفت است. ما باید با اهدافمان ادامه دهیم و در مورد شیوه بازی خیلی چیزها باید تغییر کند. اما نیاز به زمان است که این تغییرات به وجود بیاید. به هر حال ما دو روز دیگر فرصت داریم برای بازی مقابل پدیده آماده شویم. می دانیم بازی خیلی سختی است و امیدواریم بتوانیم بازی بهتری نسبت به دیدارهای قبل به نمایش بگذاریم. از نظر من پیشرفت یک تیم به ثمر رساندن گل است. امیدواریم انجا گل بزنیم و پیروز بازی شویم.

به داوری در بازی های قبلی تیمتان معترض بودید
البته من عادت ندارم درباره داوری صحبت کنم اما در این دو بازی خیلی متضرر شدیم. در بازی آخر 3 امتیاز از چنگ ما خارج شد. اخراج بازیکن ما از نظر کارشناسان داوری هم سختگیرانه بود و یک پنالتی روی شیمبا و حتی یک پنالتی غیر از آن هم داور می توانست اعلام کند. در بازی با سپاهان هم دقیقه 70 روی شیمبا یک پنالتی شد که داور اعلام نکرد. در حالی که اگر این اتفاق می افتاد، ما فرصت داشتیم کار را به تساوی بکشانیم یا حتی ببریم. تصمیمات داوری درست باعث می شود اعتماد به نفس تیم ها در سطح خوبی قرار داشته باشد و وقتی که خدای نکرده قضاوت ها خوب نباشد، بازیکنان تمرکز و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

کمی از صدر جدول فاصله دارید. معمولا این تیم ها به جام حذفی ویژه تر نگاه می کنند. آیا اولویت بندی شما نیز این چنین است؟
اولویت ما هر دو است. هم صدر جدول لیگ برتر و هم جام حذفی. به هر حال ما هدفمان این است که یک ذهنیت پیروز را به بازیکنان منتقل کنیم. این تفکر نه تنها در لیگ، که در بازی های حذفی و حتی دیدارهای دوستانه هم باید وجود داشته باشد.

در کنفرانس پس از بازی ماشین سازی صحبت هایی کردید مبنی بر اینکه هرکس می خواهد، می تواند از تیم برود. آیا معنای آن صحبت ها این است که برخی بازیکنان مطابق میل شما کار نمی کنند؟
نه، خوشبختانه ما هیچ مشکلی در تیم نداریم. تنها منظورم این بود که مشکل ما ذهنیت و دیسیپلین گروهی است و اعضای تیم اعم از بازیکنان و کادر، باید این مسئله را رعایت کنند. من دوست دارم با همه اعضا روراست باشم و می خواهم این را در نظر بگیرند که هدف نهایی ما چیست.

با توجه به این ذهنیت ها آیا ممکن است کسی از فولاد جدا شود؟ این شایعه در روزهای اخیر هم ایجاد شده بود.
ما تا نیم فصل دست به هیچگونه تغییراتی نمی زنیم و از همه کاملا راضی هستیم. برای من مهم نیست چه کسی چه شایعه ای را پخش می کند. هیچکس در تیم نباید به این حرف ها گوش بدهد و بهترین راه این است که بازیکنان و کادر فنی دست به دست هم بدهند و در جهت اهداف تیم و موفقیت آن قدم بردارند. من کار و اهدافم را می دانم و احترام خاصی بین ما و بازیکنان وجود دارد.

فولاد به هر حال نیازها و کمبودهایی در این مقطع دارد. چطور شد که سرمربیگری را قبول کردید؟
این زندگی من است. من همیشه دوست دارم همه چیز را به چالش بکشم و با تمام این مسائل روبه رو شوم. با توجه به عشق و علاقه ای که به فوتبال دارم، می خواهم همیشه در خدمت فوتبال باشم و فوتبال را در خدمت مردم قرار دهم. بر این اساس من این مسئولیت را پذیرفتم و امیدوارم کادر فنی، بازیکنان و مدیریت درکنار هم در مسیری این اهداف پیش برویم و تیم فولادی را بسازیم که در گذشته همه شاهد هنرنمایی اش بودند و آن را به جایگاه اصلی برگردانیم.

مدیریت باشگاه پس از 6 هفته دست به تغییرات در کادر فنی تیم زد. این مسئله شما را نگران نمی کند که در صورت کسب نتایج نه چندان ایده آل، تغییرات در انتظارتان باشد؟
من هیچگونه نگرانی ندارم و به کاری که می کنم، اعتقاد دارم. طبیعتا ما باید الان دوبرابر کار کنیم. اهداف ما این است که از ارسال توپ های بلند کمتر استفاده کنیم و روی زمین بازی کنیم. باید بیشتر تهاجمی کار کنیم و این عادت را در بازیکنان به وجود بیاوریم که روز به روز این ذهنیت را در خود ایجاد کنند.

شما با باشگاه در مورد کسب رتبه یا میزان امتیاز خاصی توافق کرده اید؟
توافق ما این بوده که یک تیم خوب بسازیم و فوتبالی را که همه دوست دارند نمایش دهیم.

برخی موضوعات مشابه

بالا