جالب و دانستنی این دختر 13 ساله در بدن یک زن 50 ساله اسیر است! +تصاویر

• شروع کننده موضوع nafa3
  • بازدیدها 279
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

nafa3

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
73
امتیاز واکنش
34
"زارا هارتشون" اهل شمال کشور انگستان است. او 13 ساله است و با چهرهای معصوم در برابر دوربینهای کنجکاو خبرگزاریها ایستاده است تا از زندگی خودش بگوید. او از یک بیماری کمیاب ژنتیکی رنج میبرد که او را سالها پیرتر از سن واقعیاش نشان میدهد. صورت او در سن 13 سالگی پر از چین و چروک و ردپای پیری است ولی با این حال او میگوید: "اگرچه ظاهری شبیه افراد مسن دارم ولی از درون احساس جوانی میکنم." پدر و مادر او از کودکی متوجه بیماری او شده بودند و مادرش او را از کودکی از رفتن به مدرسه و حضور در میان همسالانش بازداشت چون اعتقاد داشت که دختر کوچولوی او توانایی تحمل نگاههای تحقیرآمیز و حرفهای توهینآمیز دیگران را ندارد.

fa1-248.jpg

او خودش میگوید هنگامی که برای نخستین بار سوار اتوبوس مدرسه شده، اطرافیاناش او را به اسامی تحقیرآمیزی صدا زدهاند: میمون، مادربزرگ و ... این قبیل اتفاقها باعث شد که والدین او بیش از پیش از فرستادن او به مدرسه و حضور در جمع دوستان همسن و سالش امتناع کنند. زارا بیش از همه از نگاههای کنجکاو و پچپچهایشان ناراحت است و میگوید درست است که من ظاهری پیرتر از سنام دارم ولی این دلیل نمیشود که روحیه وشادی و نشاطی مانند همسن و سالانام نداشته باشم. مادر "زارا" اکنون 41 ساله است. او نیز از بیماری مانند دخترش، لیپودیستروفی (lipodystrophy) ،رنج میبرد اما شدت بیماری او بسیار کمتر از شدت بیماری زارا است. او میگوید که در لحظههای بعد از تولد زارا متوجه شده است که دخترش بیماری اورا به ارث بـرده و علایم بیماریاش را در چهره و بدن دخترش یافته است: "من در آن لحظات از دست خودم بسیار عصبانی بودم که این بیماری را به دخترم منتقل کردهام! به خودم گفتم او حالا مجبور است یک عمر با دردسرهایی که من در طول عمرم کشیده بودم کنار بیاید و بسوزد و بسازد!".

fa1-250.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

برخی موضوعات مشابه

بالا