آرایش و بهداشت با ترفندهای زیر رژ لب های تان را ماندگار کنید

• شروع کننده موضوع Diba
  • بازدیدها 220
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Diba

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
86,552
امتیاز واکنش
46,640
اگر شما هم با مشکل ماندگار نبودن رژ لب روی لب هایتان دچار هستید و رژ لب های تان روی لب تان چروک و پراکنده می شود با ما همراه شوید.

بدیهی است این گونه مشکلات در آرایش صورت باعث میشود، روشهای کاربردی برای رفع آن ارائه شود. در اینجا من با هنرمند و آرایشگر معروف Tina Turnbow که آرایش کسانی همچون Claire Danes، Keri Russell و Mary Louise Parker را در کارنامهی خود دارد، مشورت میکنم. در ادامه پیشنهادهای او برای ماندگاری رژ لب تیره بر روی لب آمده است، و شما در هر سنی که هستید، میتوانید آنها به کار ببرید.

خط لب دوست شماست :
نه فقط به عنوان اولین گام – Turnbow معمولاً برای آرایش مشتریهایش از خط لب استفاده میکند و از رژ لبهای معمول صرفنظر میکند. او میگوید: "من دوست دارم محدودهی ل*ب.ه*ا را با خط لب شکل بدهم و درون این محدوده را نیز با خط لب پر کنم. شما به دلیل کیفیت رژ لب نمیتوانید با آن دور ل*ب.ه*ا را به خوبی رسم کنید. در صورتی که با رژ لب این کار را انجام دهید نتیجه آن نامرتبتر از یک خط خواهد شد. خط لب کمی خشکتر است، بنابراین بر روی لب جابهجا نمیشود. بر عکس رژ لب به دلیل دارا بودن ساختار مرطوبتر، جابهجا میشود."

در صورتی که میخواهید کمی مرتبتر به نظر برسد، Turnbow پیشنهاد میکند مقداری رژ لب معمولی بر روی خط ل*ب.ه*ا بکشید. البته دقت کنید فقط در وسط ل*ب.ه*ا این کار را انجام دهید و از کشیدن رژ لب در حاشیهی ل*ب.ه*ا خودداری کنید. در صورتی که واقعاً به رژ لبهای معمول علاقهمندید از خط لب به عنوان پایه (اطراف ل*ب.ه*ا) استفاده کنید و سپس از یک رژ لب با ترکیب دارای ماندگاری بالا استفاده کنید. این گونه رژها خشکتر هستند و امکان خونریزی را نیز کاهش میدهند. علاوه بر این میتوانید از خط لب صرفنظر کرده و از رژ لب فقط در وسط ل*ب.ه*ا استفاده کنید.

نیروی پودر:
در صورتی که میخواهید مطمئن شوید رنگ لبهای شما بعد از مدتی تا نزدیکی سوراخهای بینیتان نمیرود، در آخرین مرحله روی لبهای خود پودر بمالید. Turnbow میگوید: "میتوانید یک دستمال در اطراف لبهایتان بگذارید و مقداری پودر شفاف روی لب‎هایتان بپاشید. همچنین میتوانید از پودرهای فشرده استفاده کنید و روی لبهای خود بمالید. برای استفاده از پودر در دور ل*ب.ه*ا میتوانید از قلم مو استفاده کنید".

مراقبت از پوست خود را دست کم نگیرید :
علاوه بر مرطوب نگه داشتن لبهای خود به وسیلهی نوشیدن مقدار زیاد آب، فرموش نکنید برای پوست اطراف لب‎های خود از همان محصولاتی که برای بقیهی صورتتان استفاده میکنید، استفاده کنید. Turnbow میگوید: "مرطوبکنندهها و نرمکنندهها باید در اطراف لب نیز استفاده شود. من فکر میکنم بیشتر مردم این کار را انجام نمیدهند و این قسمتها را فراموش میکنند". (این نکتهی بسیار خوبی بود. چون من متوجه شدم که من نیز اطراف لبهایم را فراموش میکنم)
منبع:سیمرغ

برخی موضوعات مشابه

بالا