اخبار سینما و تلوزیون بزرگداشت پنج استاد بازیگری

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 204
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
رشیدی: خوشحالم بار دیگر دور هم جمع میشویم/ نصیریان: خاطرات زنده می شود
آیین بزرگداشت پنج استاد بازیگری سینما و تئاتر کشور توسط بنیاد سینمایی فارابی و با همکاری خانه سینما، عصر یک شنبه برگزار میشود.

2014030217315299.jpg

به گزارش سينما خبر؛ در این مراسم که با حضور مسئولان فرهنگی و هنری، جمعی از هنرمندان، سینماگران و اصحاب رسانه در سینما فرهنگ برگزار میشود، با یادکردی از زندهیاد علی حاتمی، از عزتالله انتظامی، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان و داوود رشیدی تجلیل به عمل خواهد آمد.

این پنج بازیگر که دو بار در فیلم «کمال الملک» و سریال «هزار دستان» با کارگردانی علی حاتمی در کنار هم نقش آفرینی کردهاند، یک بار دیگر عصر یک شنبه 11 اسفند با هم روی صحنه سینما فرهنگ میروند و از طرف اهالی سینما تجلیل میشوند.

داود رشیدی در همین ارتباط گفت: «از اینکه بار دیگر دور هم جمع میشویم، خیلی خوشحال هستم، چون ما پنج نفر در طول پنج دهه در تئاتر و سینما خیلی با هم کار کردهایم.»

بنابر گزارش خبرآنلاين، این کارگردان و بازیگر پیشکسوت با یادآوری دوران جوانیاش در دهه 40 خورشیدی ادامه داد: «آن سالها تئاتر ایران متحول شده بود و من که پس از تحصیل تازه از اروپا به ایران برگشته بودم، در کنار هنرمندانی جوان و پر انرژی چون عزت الله انتظامی، علی نصیریان، جمشید مشایخی، محمد علی کشاورز و... قرار گرفتم؛ جمعی که چند سال بعد به رشد هنری بازیگری سینمای ایران هم کمک کرد.»

علی نصیریانبا اشاره به اینکه یاد کرد گذشته و گفتوگو در این زمینه میتواند برای هنرمندان جوان هم مفید باشد، گفت: «این قبیل برنامهها خاطرات گذشته را زنده و حس نوستالژیک خوبی را ایجاد میکند. اینکه هنرمندان نسلهای بعد ما که سینما و تئاتر کشور را رشد دادهاند، با زمینه سازیهای موفقیتهای گذشته و امروز آشنا شوند، خیلی بجا و شایسته است.»

این بازیگر و نمایشنامه نویس افزود: «در دهه 40 بازیگری تئاتر مدرن ایران قوام یافت و خیلی زود به سینمای ایران هم رسید و باعث رشد آن شد. چنین برنامههایی، یادآور آن پیشنه خواهد بود.»

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
142
پاسخ ها
0
بازدیدها
101
پاسخ ها
0
بازدیدها