اخبار تئاتر و نمایش بندر عباس میزبان «مکبث زار» می شود

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 166
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
ابراهیم پشت کوهی در گفت و گو با ایران تئاتر:

بندر عباس میزبان «مکبث زار» می شود

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
139049_4184148958_320_213.jpg
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
ابراهیم پشت کوهی با اعتقاد به این مطلب که وقتی که یک نمایش متقاضی دارد باید به نمایش گذاشته شود، خبر از اجرای مجدد نمایش «مکبث زار» می دهد.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر، ابراهیم پشت کوهی نویسنده و کارگردان تئاتر که سال گذشته نمایش آخرین انار دنیا را در مجموعه تئاتر شهر به نمایش گذاشت درباره تازه ترین فعالیت خود به ایران تئاتر گفت: این روز ها قرار است نمایش «مکبث زار» را برای چندمین بار آماده اجرا کنم.
وی درباره این اثر این طور یادآور شد: سال 88 یا 89 بود که همراه با گروهم نمایش «مکبث زار» را به جشنواره فجر فرستادیم و در بخش تجربه های نو به عنوان اثر برگزیده انتخاب شدیم. علاوه بر آن این نمایش توانست در کشور آلمان و همین طور شهرهای ایران با استقبال خوب مخاطبان همراه شود که این موضوع برایمان خوش‌حال کننده بود.
کارگردان نمایش «آخرین انار دنیا» در بخشی از صحبت هایش درپاسخ به این سوال که چرا به جای بازتولید، سراغ نمایش های تازه نمی رود، گفت: در هیچ جای دنیا پرونده یک نمایش با یک اجرا تمام نمی شود. معمولا در ایران به این صورت است و آن هم به این دلیل است که ما نگاه دراز مدت به تئاتر نداریم. البته برای نمایش های تازه هم برنامه داریم ولی این اثر به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد، تقاضای حضورش زیاد بوده و از نظر من تا وقتی یک نمایش متقاضی دارد باید به نمایش گذاشته شود.
وی در ادامه درباره دلیل موفقیت این نمایش در شهرهای مختلف اظهار کرد: از نظر من علت موفقیت این اثر تلفیق فرهنگ شرقی با یک نمایشنامه غربی و استفاده از المان ها و آیین هایی مثل زار، کبوکی و کاتاکاری است، که ایجاد یک شکل جدید کرده و باعث شده که این نمایش در غرب طرفداران زیادی پیدا کند.
پشت کوهی در بخش پایانی صحبت هایش با بیان اینکه اجرای این اثر در تهران آن طور که باید دیده نشده، افزود: در حال رایزنی برای اجرا در تهران هستیم اما پیش از آن قرار است این اثر را از 4 تا 17 مرداد ماه در فرهنگسرای طوبی برای تئاتر دوستان بندرعباسی به صحنه ببریم.
ابراهیم پشت کوهی مهر و آبان سال گذشته نمایش آخرین انار دنیا را در سالن سایه روی صحنه داشت.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
74
پاسخ ها
0
بازدیدها
206
بالا