طراحی داخلی تصمیماتی برای تغییر دکوراسیون در سال جدید

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,382
امتیاز واکنش
14,554
تصمیماتی برای تغییر دکوراسیون در سال جدید
سعید فرجی جلال
%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF_Large.jpg

اگر عاشق خانه‌ی‌تان هستید و می‌خواهید دکوراسیون آن به بهترین شکل ممکن باشد، این تصمیمات را در تغییر دکوراسیون سال جدید لحاظ کنید.

نمی‌گذارم بودجه‌ی کم ناامیدم کند
تغییر دکوراسیون می‌تواند هزینه‌ی زیادی داشته باشد، اما لزوما این‌طور نیست. پس نگذارید کمبود بودجه شما را از رسیدن به اهداف‌تان باز دارد. تصمیم بگیرید در سال جدید حتی با بودجه‌ای کم هم رویاهای طراحی دکوراسیون خود را به واقعیت تبدیل کنید. به خانه‌هایی که وسایل‌شان را حراج زده‌اند سر بزنید شاید توانستید وسایلی که می‌خواهید را با قیمت پایین پیدا کنید. در وب‌سایت‌های آگهی و نیازمندی‌های اینترنتی برای چیزهایی که می‌خواهید جست و جو کنید.

برای تغییر دکوراسیون عجله نمی‌کنم
تغییر دکوراسیون با عجله می‌تواند پشیمانی‌ به بار بیاورد که البته پشیمانی از پولی که خرج کرده‌اید فقط یکی از آن‌هاست. تغییر دکوراسیون یک فرایند است و باید به‌همین شکل اجرا شود. برای این‌که متوجه شوید چه چیزهایی را دوست دارید، چه ایده‌هایی در خانه‌ی شما خوب اجرا می‌شود و با بودجه‌ای که دارید چه کارهایی می‌توانید بکنید کمی وقت صرف کنید. وقتی سعی کنید با عجله دکوراسیون اتاقی را طراحی کنید، احتمال این‌که تصمیمات اشتباه بگیرید بسیار زیاد است. هنگام استراحت در خانه بدترین چیز این است که با وسایلی که دوست‌شان ندارید محاصره شده باشید.

2.jpg

در طراحی دکوراسیون بیشتر خطر می‌کنم
میانه‌روی در طراحی دکوراسیون بسیار رایج است. بیشتر افراد سعی می‌کنند قوانین طراحی دکوراسیون را دنبال کنند، اگر شما هم، چنین دیدی به طراحی دکوراسیون داشته‌اید شاید زمانش رسیده که رویکرد خود را تغییر دهید. تا زمانی که در دکوراسیون خانه شخصیت خود را نشان دهید و از طراحی آن لـ*ـذت ببرید، خیلی اهمیتی ندارد که چه کار می‌کنید. از اشتباه کردن در طراحی دکوراسیون وحشت نداشته باشید؛ چون تا زمانی که با خودتان رو راست باشید در نهایت از نتیجه‌ی کارتان راضی خواهید بود.

چیدمان مبلمان را تغییر می‌دهم

دکوراسیون هر اتاقی را می‌توان با تغییر چیدمان مبلمان تغییر داد و هیچ خرجی هم ندارد. تغییر چیدمانمبلمان کاری بدون خطر است و ظاهر اتاق را کاملا تغییر می‌دهد. نکته‌ی مثبت این کار این است که اگر پس از چند روز متوجه شدید چیدمان جدید را دوست ندارید، می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای آن‌ را تغییر دهید.

از گرایشات و مدهای غیرکاربردی دوری می‌کنم
گرایشات و مدهای طراحی دکوراسیون می‌توانند بحث‌برانگیز باشند. با این‌که دنبال کردن آن‌ها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، بسته به تاثیر و هزینه‌ی آن‌ها انجام این کار می‌تواند خطراتی هم داشته باشد. البته اگر گرایشات ساده باشند امتحان کردن آن‌ها ضرری ندارد. پس اگر رنگی مثل قرمز روشن ناگهان مد شد، تمام مبلمان و دیوارهای خانه را قرمز روشن نکنید. به‌جای این‌ کار از راه‌های کم خرج مثل عوض کردن روکش کوسن‌ها برای اضافه کردن این رنگ به دکوراسیون استفاده کنید. هم‌چنین باید گرایشاتی را انتخاب کنید که در سبک زندگی شما کاربرد داشته باشند.

lfttya5d.jpg

از مبل راحت استفاده می‌کنم
یکی از رایج‌ترین اشتباهات در طراحی دکوراسیون استفاده از مبلمان زیبا اما ناراحت است. هنگام خرید مبل بهتر است به جز ظاهر به راحتی آن هم توجه کنید. یک مبل یا صندلیناراحت هیچ ارزشی به اتاق پذیرایی اضافه نمی‌کند. همیشه قبل از خرید مبل آن را امتحان کنید.

تنها چیزهایی را می‌خرم که دوست‌شان دارم

افراد زیادی هستند که فقط به خاطر این‌که فکر می‌کنند باید بعضی چیزها را داشته باشند، برای خانه‌ی‌شان وسایلی می‌خرند که دوست‌شان ندارند. گیر افتادن در تله‌ی چیزهایی که «باید داشته باشم» بسیار ساده است. برای مثال همه فکر می‌کنند که در اتاق پذیرایی حتما باید مبل داشته باشند. اما اگر در اتاق پذیرایی مبل ندارید و مشکلی هم ایجاد نشده، نیازی نیست یکی بخرید. پس سعی کنید در تغییر دکوراسیون با خود رو راست باشید و چیزهایی که دوست دارید را بخرید.

از شر وسایل اضافی راحت می‌شوم
این تصمیم فراتر از طراحی دکوراسیون است و یکی از تصمیمات مهم زندگی است که باید دیر یا زود اجرایی شود. وسایل اضافی فقط خانه را شلوغ می‌کنند و باید از شرشان خلاص شد. پس بهتر است هنگام تغییر دکوراسیون برای سال جدید وسایل اضافی را از خانه حذف کنید و بگذارید فضا کمی جای تنفس داشته باشد.

aiyslmjd.jpg

کتابخانه را تزئین می‌کنم
آیا شما هم از آن دسته افراد هستید که در کتابخانه فقط کتاب می‌گذارند؟ اگر این‌طور است بهتر است در سال جدید ایده‌ای دیگر را امتحان کنید. کتابخانه را می‌توان با تابلوهای کوچک، قاب عکس و وسایل تزئینی دیگر کامل و زیبا‌تر کرد. کتابخانه هم‌چنین جایی مناسب برای استفاده از خلاقیت در چیدمان کتاب‌ها و وسایل است. کمی برای تزئین کتابخانه وقت صرف کنید و نتیجه‌ی این کار را ببینید.

جای تابلوها را عوض می‌کنم
یکی از روش‌های ساده اما تاثیر گذار در تغییر دکوراسیون اتاق عوض کردن جای تابلوهاست. جای تابلوها را با هم عوض کنید؛ هم‌چنین می‌توانید تابلویی را از اتاقی به اتاق دیگر ببرید. شاید جای تابلوها آن‌قدر حساب شده باشد که عوض کردن آن‌ها کمی مشکل شود، اما در بیشتر موارد این‌طور نیست.

رنگ‌های دکوراسیون را از اینترنت انتخاب نمی‌کنم
در حالی که هیچ اشکالی ندارد از عکس‌ها و وب‌سایت‌ها الگوبرداری کنید، نباید رنگ‌های دکوراسیون خانه‌ی‌تان را تنها بر اساس آن‌ها انتخاب کنید. چرا؟ چون این رنگ‌ها در دنیای واقعی جور دیگری هستند. رنگ‌های مجلات و عکس‌های وب‌سایت‌ها تنظیم شده‌اند و در بهترین حالت قرار دارند. اما وقتی این رنگ‌ها را در خانه‌ی‌تان استفاده می‌کنید متوجه می‌شوید که زیبایی عکس‌هایی که دیده بودید را ندارند. بهتر است قبل از انتخاب هر رنگ آن را در قسمت کوچکی از خانه‌ی‌تان امتحان کنید.

منبع : About ، مجله ایرانگان

برخی موضوعات مشابه

بالا