جالب و دانستنی جذاب‌ترین فرودگاه‌های جهان از نگاه خلبانان با تجربه

• شروع کننده موضوع dinaz
  • بازدیدها 344
  • پاسخ ها 14
  • تاریخ شروع

dinaz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31,702
امتیاز واکنش
68,366
یک خلبان ناشناس هم در مورد فرودگاه مورد علاقه اش به فرودگاه جبل الطارق می گوید : که جبل طارق، به دلیل محدودیت های ناشی از وزش بادی که اطراف صخره می پیچد و فرود را بسیار پرتلاطم می کند، می تواند نسبتا چالش برانگیز باشد. اما آنچه را که من واقعا دوست دارم، این حقیقت است که این باند فرود بسیار قدیمی است. در جبل طارق هیچ نوع کمک برای فرود وجود ندارد، بنابراین باید با اصول اولیه کار را تکمیل کنید: فقط چوب و سکان.هیچ نوع خلبان خودکاری وجود ندارد و باید به طور دستی دید خود را تنظیم کنید؛ فرود به روی باند شرقی فرودگاه و کم کردن ارتفاع خود در اطراف صخره و عبور از بندرگاه برای نشستن روی باند فرودی که بسیار کوتاه می باشد، عالی است. جاده اصلی به سمت جبل طارق از روی باند فرودگاه می گذرد، بنابراین آنها هنگام فرود هواپیما، عبور و مرور خودروها و عابران پیاده را متوقف می کنند.آسان ترین مکان برای فرود، فارو در الگاروه (Faro on the Algarve) است. پرواز کاملا در یک مسیر مستقیم انجام می شود و نیاز چندانی به مکالمه رادیویی نیست. برج مراقبت ترافیک هوایی پرتغال خیلی خونسرد است: به محض اینکه قدم به فضای هوایی پرتغال می گذارید، همه جا خالی است و در خطی مستقیم به مسیر پایانی می روید. کارکنان زمینی این فرودگاه هم بسیار آرام هستند.

1433508_876.jpg

• پیشنهادات
  • dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    فرودگاه مورد علاقه افسر اول هانا واگان از خطوط هوایی بریتانیا ، استاوانگر در کشور نروژ است . او در مورد فرودگاه مورد علاقه اش چنین توضیح می دهد یکی از محبوب ترین مسیرهای من، باند فرود ۱۸ فرودگاه استاوانگر سولا در نروژ (Stavanger Sola Airport in Norway) است. کم کردن ارتفاع روی خط ساحلی در یک روز صاف و آفتابی و سپس عبور از دریاچه ها وقتی به فرودگاه نزدیک می شوید، واقعا خیره کننده است.

1433509_719.jpg

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    فرودگاه مورد علاقه دی بی که یک اپراتور حمل و نقل است ، جرزی در بریتانیا است . این اپراتور حمل نقل در مورد علاقه اش به فرودگاه جرزی گفت :فرودگاه بریتانیایی محبوب من، جرزی است. این فرودگاه از نظر فنی جالب است: باند فرود آن، برای یک هواپیمای جت متوسط که نیازمند برنامه و محاسبه مسافت فرود دقیقی است، نسبتا کوتاه است. وقتی درها باز است، هوا تقریبا همیشه گرم تر از سرزمین اصلی بریتانیاست و انگار فریاد می زند” وقت تعطیلات است.”اما یک کم دورتر از اینجا، فرودگاه مورد علاقه فعلی من، آتن است. ما معمولا به دلیل وزش بادهای غالب محلی، روی باند شمالی ۰۳L می نشینیم. همیشه صبح خیلی زود به آنجا می رسیم و در مسیر می توانیم طلوع خورشید را ببینیم. پس از فرود معمولا میزبان یونانی محلی مان استاوروس (Stavros) را می بینیم که با تازه ترین ماجراهایش – اغلب هم با جزئیات زیاد- همه ما را می خنداند.

1433510_142.jpg

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    فرودگاه مورد علاقه خلبان پائول فاکس از مونارک ، لیدز بردفورد در بریتانیا است . پائول فاکس در مورد این فرودگاه از جذاب ترین فرودگاه های جهان چنین توضیح می دهد : بازگشت به لیدز بردفورد پس از عبور از دشت های خشک اسپانیا همیشه لـ*ـذت بخش است. از عرشه پرواز می توانم تپه های پیچ در پیچ زیبای یوکشایر (Yorkshire ) را ببینم. چیزی که همیشه مرا شگفت زده می کند، سبز بودن بی نظیر این منظره است.همینطور عاشق رفتن به جبل طارق (Gibraltar) هستم. به سرعت نزدیک شدن به صخره بزرگی که اطراف آن چشم اندازی از نفت کش های عظیم الجثه ای دارد که در ساحل لنگر انداخته اند، بسیار عالی و فرودی واقعا حماسی است اما متاسفانه – به دلیل مسائل ایمنی! فرصت عکس انداختن نیست.

1433511_879.jpg

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    فرودگاه مورد علاقه خلبان مارک گودوین از کانتاس ، کرایست چرچ در نیوزیلند است . مارک گودوین معتقد است این فرودگاه جذاب ترین فرودگاه های جهان است . این خلبان در مورد علاقه اش به فرودگاه کرایست چرچ گفت من عاشق پرواز به کرایست چرچ هستم، چراکه بی نظیرترین مناظر را دارد: این پرواز، خوش منظره ترین پروازی است که می تواند وجود داشته باشد. کوه های آلپ پوشیده از برف و دره های پر از برف های ذوب شده به رنگ آبی نیلگون و مزارعی که همچون وصله دوزی های پوشیده از نقاط کوچک سفید رنگ گوسفندان است. پس از فرود همیشه با لبخند دوستانه اهالی نیوزیلند روبه رو می شویم و از شوخی و تفریح هنگام بازی راگبی یا کریکت لـ*ـذت می بریم.

1433512_759.jpg

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

برخی موضوعات مشابه

بالا