سیاسی جلالی نماینده لاریجانی در ائتلاف اصولگرایان نیستم

• شروع کننده موضوع kiya dokht
  • بازدیدها 141
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
آخرین خبر : جلالي: نماينده لاريجاني در ائتلاف اصولگرايان نيستم
تاریخ انتشار: 94/10/19 18:21
ايسنا/ رييس فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت با بيان اين‌که «آقاي لاريجاني نماينده‌اي براي ائتلاف اصولگرايان معرفي نکرده است» گفت: در اين نوع ائتلاف‌ها بيشتر سهم‌خواهي مطرح است بطوري که برخي معتقدند که در ليست تهران 20 نفر از قبل تعيين شده‌اند و دعوا بر سر 10 نفر است. کاظم جلالي در حاشيه مراسم ختم برادر سردار سرلشکر رحيم صفوي در پاسخ به پرسشي مبني بر اين‌که آيا شما نماينده لاريجاني در ائتلاف اصولگرايان هستيد؟ اظهار کرد: من نماينده آقاي لاريجاني نيستم. آقاي لاريجاني نماينده‌اي در ائتلاف معرفي نکرده است. البته شايعاتي مطرح شده بود که بنده نماينده ايشان هستم اما واقعيت امر اين نيست. وي افزود: برخي از من مي‌پرسند که آيا شما به عنوان نماينده آقاي لاريجاني در ائتلاف شرکت مي‌کنيد که پاسخ دادم آقاي لاريجاني ابلاغيه به من ندادند که از طرف ايشان در جلسات ائتلاف از طرف ايشان شرکت کنم. وي در ادامه در پاسخ به پرسشي مبني بر اين‌که آيا لاريجاني به ائتلاف اصولگرايان مي‌پيوندند؟ نيز گفت: در بحث ائتلاف حرف و حديث بسياري وجود دارد ما محوريت روحانيت يعني روحانيت مبارز و جامعه مدرسين را قبول داريم اما در اين نوع ائتلاف‌ها بيشتر سهم خواهي مطرح است به گونه‌اي که برخي دوستان اين موضوع را مطرح مي کنند که در ليست تهران 20 نفر از قبل تعيين شده‌اند و تمام دعواها بر سر 10 نفر است. از اين رو فکر مي‌کنيم آن بخشي از اختلافات و دعواهايي که وجود دارد در واقعيت با يکديگر تطبيق ندارد. رييس فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت ادامه داد: براين اساس فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت در ائتلاف مشارکتي ندارد، البته از فراکسيون نيز دعوت نشده است ولي اين‌که از آقاي لاريجاني به عنوان شخصيت تاثيرگذار اصولگرا دعوت شده و ايشان نماينده بفرستد يا خير بحثي است که به خود آقاي لاريجاني برمي‌گردد. وي در پاسخ به پرسش ديگري درباره اين‌که «فراکسيون رهروان درصورت دعوت در ائتلاف، به اين ائتلاف مي‌پيوندد؟» گفت:‌ اين موضوع بايد در جلسه فراکسيون مطرح شود. در يک جلسه اين موضوع مطرح شد و دوستان موافقتي براي پيوستن نکردند. با اين توضيح که هنوز دعوتي از فراکسيون رهروان نشده است. وي در پاسخ به اين پرسش که آيا فراکسيون رهروان ليست جداگانه‌اي در انتخابات مي‌دهد؟ گفت:‌ در ايام نزديک به انتخابات بررسي مي‌کنيم که چه کارهايي را انجام دهيم. ما به دنبال اين هستيم که به جاي جناح‌گرايي و گروه‌گرايي مجلس کارآمد تشکيل شود و براي تشکيل مجلس کارآمد هر کمکي لازم باشد را انجام مي‌دهيم. رييس فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت در پايان در پاسخ به اين پرسش که آيا اين رويکرد ائتلاف اصولگرايان را خراب نمي‌کند و باعث شکسته شدن راي اصولگرايان مانند انتخابات رياست جمهوري نمي‌شود؟ گفت: نه فکر نمي‌کنم چون اگر همه به دنبال يک هدف يعني تشکيل مجلس کارآمد باشند و دنبال جناح‌گرايي و سهم خواهي نباشد حتما شاهد وضعيت خوبي خواهيم بود و به وحدت نيز آسيب وارد نمي‌شود.

برخی موضوعات مشابه

بالا