تاپیک‌های دنباله‌دار جوکها و شوخی های ضد زن

ریحانه ۸۲

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
112
امتیاز واکنش
902
در تلگرام توی یه گروه عضوم به نام جکهای دخترانه ، حدود ۸۰ تا خانم عضو این گروه اند و مطالب و جوک و عکسایی رو به اشتراک میذارن .گاهی این مطالب جنبه اموزشی و گاهی طنز داره . روزی یکی از خانما در باب مسخره کردن خانما و شعور اونها ، که ما کم نداریم الان توی جامعه مون ، به اشتراک گذاشت . وظیفه خودم دونستم به ایشون تذکر دادم که این مطالب مناسب نیست و ما به عنوان یک خانم باید به خودمون احترام بذاریم ، عکس العمل ایشون و چندتا از خانمای دیگه گروه واقعا برام عجیب بود ! مدعی بودن که این مطالب فقط جوکه و من دارم شلوغش می کنم و با لحن خیلی بد به مسخره کردن من پرداختن و در اخر گفتن هر کی از راه میرسه میشه مدافع حقوق زنان !
اولا این که مدافع حقوق زنان بودن افتخاره و هر خانمی اگر ذره ای برای خودش احترام قائله باید مدافع حقوق خودش و زنان باشه .اما مطلبی که در اصل میخواستم بگم این هست که بشی از ظلم هایی که به جامعه زنان میشه مسببش خود خانم ها هستن . افکار مرد سالانه تا پوست و استخوان توی جامعه رخنه کرده و نه تنها باعث شده خانم ها از حق خودشون دفاع نکنن بلکه سبب شده تا مدافعین حقوق زنان رو هم مسخره کنن .
خیلی بهتره اول از خودمون شروع کنیم . از طرز تفکر و افکار خودمون .‌ببینیم چقدر مرد سالاری جامعه روی ما تاثیر گذاشته .اگر ما به چیزی اعتقاد داشته باشیم ، بهش عمل هم میکنیم .
مشابه این اتفاق توی انجمن هم افتاده . بارها . و من هزاران بار با جملات ( جوکه ، شوخیه ، شلوغش داری میکنی ، ادم باید جنبه داشته باشه و ..‌ ) مواجه شدم . دوستان عزیز نگاه دانلودی و همه مردم ایران . باید بگم این که نخواهیم بهمون توهین شه ، بی جنبگیه ؟
واقعا فکر نمی کنین این جملات ( دختر است دیگر .... دختره شعور نداره ... خدایا این موجودات دوست داشتنی رو همیشه خنگ نگه دار ... یا توهین به شعور زن .... ناتوان بودن دختران در رانندگی و .... ) داره بهتون توهین میکنه ؟‌
زمانی ما به برابری شخصیت زن و مرد در جامعه مون و جهان میرسیم که به چیزی که میگیم اعتقاد داشته باشیم .
من از همه خانما خواهش میکنم مطالبی که درش خانمها رو مسخره میکنن و بهشون توهین میکنن و خانما رو کوچیک میکنن انتشار ندن .‌
به جک های ضد زن نخندیم ، اعتراض کنیم

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204
    بله به نظر من هم مسببش خودمون هستیم
    من خانم هایی رو میشناسم که میگن چون مرد نیست پیشمون مسافرت نمیریم،اینکار و نمیکنیم،اونکار و نمیکنیم،خطرناکه،اله،بله،یه چیزی بشه کاری از دست ما برنمیاد و ...
    یا اینکه خودشون میگن رانندگی خانوم ها به درد نمیخوره
    دختر هایی رو میبینم که در فضای مجازی با وضع بسیار افتضاح خودشون رو به نمایش میذارن بعد توقع دارن کسی بهشون توهین نکنه و تیکه نندازه
    مسبب این وضع خانوم ها در جامعه خودمون هستیم نه هیچکس دیگه!
    درسته خیلی از آقایون این حرف هارو میزنن یا این اعتقادات رو دارن اما خودمون که نباید بهش دامن بزنیم!
    وقتی خودمون خودمون و دست کم میگیریم از بقیه چه انتظاری داریم؟
    شرایط به اندازه کافی سخت هست
    بیاید سخت ترش نکنیم

آخرین ویرایش:

Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    اوووف انقدر زیاده از این چیزا که بخوایم بنویسیم هزار صفحه میشه.
    از زنایی که خودشون نمیزاشتن عید پای یه زن اول به خونه باز شه تا دست کم گرفتن های حرص درار.
    زنایی که میگن بوی یه غذا اومد پسر باید بخوره چون پسره.
    بچه خوبه پسر باشه چون عصای دسته. نمیدونم اینهمه پسر معتاد، اینایی که پدرمادرشون رو میزارن خانه سالمندان اینا مگه پسر نیستم؟
    تو ترکیه یه پسری به خاطر خونه مامانش، اونرو کشت و گوشتش رو انداخت جلوی سگا!
    فیلمشم بود. اینا مگه پسر نیستن؟ کی میخوایم دست از خرافات برداریم؟
    جالب اینجاشت اینا محدود به زنای مسن و پیر نیستن. دخترای جوونم اینجور عقایدی دارن.
    یبار تو یونی یه دختری بود که هزار تا my friend عوض کرده بود. برگشت گفت که دخترنباید تنها زندگی کنه وگرنه خرابه!
    فکر کنید بااونهمه ادعا، عقیدش درمورد به دختر تنها مثل عهد قاجار بود.
    چرا مردسالاری تو کشور هست؟ چرا مردا زور میگم و زنشون رو میزنن؟ مگه نه اینکه تربیت مادرشونه؟ مگه نه اینکه چون خودشون تو خونه شوهرشون سختی کشیدن و دلشون میخواد عروسشونم سختی بکشه؟
    از قدیم گفتن از ماست که برماست...
    خودمون بانی زجر خودمونیم
    تا وقتی خودمون رو درست نکنیم هیچی درست نمیشه

maria1377

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    485
    امتیاز واکنش
    7,157
    دقیقا. سر مارو با چهارتا تیکه لوازم آرایش و لباس گرم می کننو زیر زیرکی هرکار دلشون میخواد میکنن.
    نصفه زنایی که میشناسم از شوهراشون یا پدراشون مینالن، بعد میگن چرا ازدواج نمی کنی؟
    شوهره بدبختشون کرده، سرش هوو آورده پنجاه سال زندگی خوش نداشته بعد میگه مرده دیگه!
    ازدواج کنین یه سایه بالاسرتون باشه!
    مرد مجرد بمونه عب نداره، خونه مجردی نداشته باشه عب نداره. دختر؟!!!کفر نگو دختر باید هیجده سالش شد بره ازدواج کنه. باید بره سر زندگی خودش دیگه.
    یه عزیزی شوهرش بهش خــ ـیانـت میکنه، حتی تو روش میگه که من خــ ـیانـت میکنم، خرجی نمی ده سه شب سه شب خونه نمیاد، اخلاقم نداره. بعد زنش میگه شوهرمه!دوسش دارم!چه میشه کرد دیگه!کنارش آرامش میگیرم!
    جهالت تا کجا؟مردا دارن بدبختمون می کنن بعد میچسبیم بهشون؟
    من همیشه گفتم و میگم، سایه خدا بالای سر آدم باشه کافیه. خودش سلامتی میده آدم کار می‌کنه. خودش روزی میده، خودشم مراقب آدمه. من به مردی که هرکار دلش بخواد نمی تونم کنار بیام.

Hamraz.raz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,186
    امتیاز واکنش
    10,905
    از ماست که برماست!
    در طول تاریخ در نود و نه درصد مواقع( اون یک درصد رو به موارد خاص و استثنا ها اختصاص میدم.) در حق زنان ظلم شده و همون زنان توسری خور و مردان زورگو، سـ*ـینه به سـ*ـینه زنان توسری خور امروزی و مردان زورگو امروز رو تربیت کردند.
    شما از یک مادر توسری خورده که با یک سری عقاید پوسیده بزرگ شده و از کودکی تو گوشش گفتند که تو زنی، تو ضعیفی، نمیشه انتظار داشت دختری روشنفکر، آزاد و قوی تربیت کنه( البته استثنا وجود داره).

نارسیس زِد اِی آر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    354
    امتیاز واکنش
    37,931
    #تفکر

اگر تربیت " غلط " به تو آموخت
    غیرت داشتن دخالت کردن است و حیا را در صندوق کردن!
    شهید مطهری به من گفت:
    غیرت، عشق مرد به ناموسش است ؛
    و حیا، احترام زن به خودش...!!!

اگر تربیت " غلط " به تو آموخت
    که مرد میتواند زنش را بزند !
    اسلام من به من آموخت که زن ریحانه است
    و مرد وظیفه دارد تمام اسباب راحتی و آسایشش را فراهم کند...!!!

اگر تربیت " غلط "به تو گفت که
    زن عقلش نصف مرد است و نمی تواند به تنهایی در دادگاه شهادت دهد...؛
    شهید مطهری در کتاب حقوق زن به من گفت :
    که زن احساسات و عواطفش دوبرابر مرد است و از این رو
    ممکن است در شهادت دادن دچار تزلزل شود...!!!

اگر تربیت " غلط " به تو گفت
    که دیه زن نصف دیه ی مرد است
    چون ارزشش کمتر از مرد است...؛
    شهید مطهری در کتاب حقوق زن به من آموخت که :
    اگر من کشته شوم برای اینکه مادرت در آسایش تو را بزرگ کند
    دیه ی من بیشتر است....!!!

ایرادی اگر هست در مسلمانی ماست
    نه دین اسلام و قرآن و احکام الهی...!!!
    تقدیم به تمام بانوان ایرانی

ریحانه ۸۲

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود