VIP خبرنامه «فن آوری اطلاعات»

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
35,488
امتیاز واکنش
104,218
نهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف با حضور ایرانسل برگزار می‌شود

18-10-14-134728unnamed.jpg

ایرانسل با حضور در نهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف، فرصت‌های شغلی خود را معرفی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، نهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف، با حضور ایرانسل از 22 تا 24 مهر ماه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر در سالن شهید استاد جباری این دانشگاه برگزار می‌شود. ایرانسل با هدف معرفی مرکز توسعه شغلی خود که با همکاری مدرسه اشتغال شریف تأسیس شده است و همچنین معرفی فرصت‌های شغلی موجود، در این نمایشگاه حضور دارد.

بازدیدکنندگان از نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف فرصت گفت‌وگو با مدیران منابع انسانی و مدیران بخش‌های مختلف ایرانسل را دارند. همینطور این امکان فراهم شده است که علاقه‌مندان رزومه خود را در اختیار منابع انسانی ایرانسل قرار دهند.

نهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف، رويدادی است که تعداد زيادی از جويندگان‌کار و شرکت‌ها به منظور تبادل اطلاعات در رابـ ـطه با مشاغل مورد نياز و معرفی شرکت‌هايشان در آن حضور دارند.

2121

کد خبر 812206

• پیشنهادات
  • ☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    چهار دلیل برای آنکه بی‌صبرانه منتظر رونمایی Huawei Mate 20 باشیم

18-10-14-131138Mate-20-Kirin-980.jpg

هواوی برای رونمایی جهانی از جدیدترین محصولات سری Mate 20 در تاریخ ۱۶ اکتبر برابر با ۲۴ مهرماه در لندن برگزار خواهد شد آماده می شود. در حالی‌ که تمامی رونمایی‌های اخیر مربوط به گوشی‌های هوشمند برندهای دیگر به خصوص امسال در واقع تنها یک بروزرسانی برای مدل‌های پیشین خود حساب می شدند، امیدواریم هواوی تجهیزاتی مبتنی بر نوآوری های واقعی را ارائه دهد.

سری Mate هواوی یکی از دو سری گوشی‌های هوشمند پرچمدار هواوی به حساب می‌آید که شامل محصولاتی برپایه نوآوری و کارایی در بازار گوشی‌های هوشند بوده است. امری که در پرتو تمرکز روی فناوری‌های جدید تراشه، توان پردازشی و عملکرد باتری سطح بالا، ممکن شده است.

هواوی در دو سال اخیر، هوش مصنوعی را در گوشی‌های هوشمند خود به شکل کاربردی عرضه کرده و به نوعی در این حوزه پیشرو به حساب می آید. هواوی اولین برندی است تراشه ای را با امکان پردازش هوش مصنوعی ارائه داده و حالا با پرده‌برداری از نسل بعدی آن یعنی Kirin 980 یک گام فراتر رفته است تا دست‌یابی به بهره‌وری و کارایی بیشتر را در سری Huawei Mate 20 ممکن سازد.
    هوش مصنوعی ادغام شده در تجهیزات هواوی، تجربه بهینه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌د‌هد تا امکان بهره‌برداری ساده و کارآمد را بدون نیاز به دانلود یا تعامل با چندین و چند اپلیکیشن ممکن سازد. با ادغام‌ هرچه بیشتر دستگاه‌های هوشمند با سرویس‌های ابری و بزرگ‌داده‌ها، هوش مصنوعی ادغام شده در دستگاه‌ها به مسیر خود در جهت تکامل هوشمندی دستگاه‌های همراه ادامه می‌دهد.
    از این رو، دلایل اصلی وجود دارند که به واسطه آن‌ها بی‌صبرانه منتظر رونمایی از سری Mate 20 Huawei هستیم.

چیپ‌ست Kirin 980؛ اولین چیپ‌ست ۷ نانومتری هوش مصنوعی موبایل جهان
    Kirin 980 به عنوان اولین چیپ‌ست ۷ نانومتری مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی، دست‌یابی به تجربه تکامل یافته را در استفاده از هوش مصنوعی ادغام شده در دستگاه‌ها تضمین می‌کند. تضمینی که در پرتو شناسایی بهتر سوژه‌ها، پردازش در لحظه ویدئویی و تفکیک دقیق و بدون درنگ سوژه‌ها همراه با قابلیت‌های تشخیص عکس تا ۴۵۰۰ تصویر در دقیقه، ایجاد شده است. با توسعه اولین چیپ‌ست هوش مصنوعی ۷ نانومتری جهان، هواوی بار دیگر پیشتازی خود را در حوزه هوش مصنوعی ادغام شده در دستگاه‌های هوشمند به تصویر می‌کشد.
    رونمایی‌های اخیر این تعهد را ایجاد می‌کنند که شاهد بهبود عملکرد تا ۷۵ درصد و همچنین بهبود بهره‌وری در مصرف توان تا ۵۸ درصد در دستگاه‌های مجهز به این تراشه جدید باشیم. این تراشه به ۶.۹ میلیارد ترانزیستور مجهز شده که ۱.۶ برابر بیشتر از تعداد ترانزیستورهای استفاده شده در نسل قبلی بوده و امکان فعالیت در سرعت کلاک بالاتر را ممکن خواهد ساخت. Kirin 980 امکان اجرای سریع‌تر اپلیکیشن‌ها را ممکن ساخته و مالتی‌تسکینگ یا اجرای چند برنامه با هم را به همراه تجربه کاربری روان‌تر تضمین می‌کند. با این تفاسیر، بیش از این نمی‌توانیم منتظر امتحان کردن دستگاهی باشیم که به این تراشه مجهز شده و این وعده را می‌دهد تا تجربه‌ای که تا پیش از این در گوشی‌های هوشمند موجود در بازار شاهد نبوده‌ایم را پیش روی مشتاقان قرار دهد.

EMUI 9.0؛ بروز و متفاوت از هرچه تاکنون دیده‌ایم!
    EMUI 9.0 به عنوان یکی از اولین سیستم‌عامل‌های شخصی سازی شده برپایه Android Pie، تجربه کاربری سطح بالایی را امکان‌پذیر می‌سازد که رابط کاربری کاربرپسند را در کنار قابلیت‌های غنی قرار می‌دهد. EMUI 9.0 عملکردی تا ۱۲.۹ درصد سریع‌تر از نسخه‌های پیشین را به دنبال داشته و از سرعت بالاتر برای اجرای اپلیکیشن‌ها پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، EMUI 9.0 امکان اجرای اینستاگرام را با سرعتی ۱۲ درصد بیشتر و امکان اجرای اسپاتیفای را با سرعتی ۱۱ درصد بیشتر از آنچه در نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل شاهد بودیم فراهم می‌کند. این امر، در کنار قابلیت‌های سطح بالای چیپ‌ست تازه معرفی شده Kirin 980 قرار می‌گیرد.
    علاوه بر این، EMUI 9.0 جدید، گزینه‌ای عالی برای گیمرها خواهد بود و GPU Turbo 2.0 را به عنوان نسل دوم فناوری شتاب‌دهنده پردازش گرافیکی هواوی، پیش روی مشتاقان قرار می‌دهد. این الگوریتم‌های جدید، زمان تاخیر برای پاسخ به ورودی‌های لمسی را تا ۳۶ درصد کاهش می‌دهد. علاوه بر این، EMUI 9.0 از گزینه Password Vault بهره‌مند شده که امکان ذخیره‌سازی محلی و امن گذرواژه‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی دیگر از مزایایی که در پرتو استفاده از EMUI 9.0 شاهد خواهیم بود کاهش فشار به چشمان کاربر است. در پرتو تمامی این بروزرسانی‌های جدید، بی‌صبرانه منتظریم تا جادوی EMUI 9.0 را که تجربه کاربری منحصر به فردی را با عرضه سری Mate 20 پیش روی مشتاقان قرار می‌دهد شاهد باشیم.

تجربه گیمینگ بی‌نظیر
    Mate 20 Huawei به همراه GPU Turbo 2.0 به عنوان نسل دوم فناوری نوآورانه شتاب‌دهنده پردازش گرافیکی هواوی عرضه خواهد شد که پشتیبانی از تعداد بازی‌های بیشتر و ظرفیت سطح بالاتر را به همراه خواهد داشت. این نسخه اخیر می‌تواند به طور هوشمندانه‌ای بهینه‌سازی فعالیت‌های سنگین را ممکن ساخته و در زمان نیاز، بهبود عملکرد را به همراه داشته باشد و میزان مصرف توان را کاهش دهد.
    در کنار گیمینگ، این راهکار، بهبود عملکرد را در حوزه‌های دیگری که روی کیفیت تجربه کاربران تاثیرگذار هستند، از جمله پاسخگویی به ورودی‌های لمسی صفحه‌نمایش، قابلیت‌های ارتباطی شبکه، مد گیمینگ بی‌وقفه و سایر موارد اینچنینی به همراه خواهد داشت.

دوربین فوق‌العاده با امکانات بی‌نظیر؛ مثل هیچ‌کدام!
    هواوی در زمینه عکاسی سطح بالا با گوشی‌های هوشمند، شهرتی جهانی دارد و حالا با چیپ‌ست تازه معرفی شده این شرکت، قابلیت‌های دوربینی، تا حد بیشتری در سری Mate 20 در دست آماده‌سازی متخصصان هواوی، بهبود خواهند یافت. انتظار می‌رود این پرچمدار، از نسل چهارم ISP یا همان پردازشگر سیگنال تصویری هواوی بهره‌مند شود که پشتیبانی بهتر از پیکربندی چند دوربینه را در کنار بهره‌برداری از تکنولوژی کاملاً جدید بازتولید رنگ در HDR را به همراه خواهد داشت. فناوری که می‌تواند کنتراست تصویر را به نحوی که تصاویر بهینه‌سازی شده را پیش روی مشتاقان قرار دهد، تنظیم کند. به این ترتیب، سوژه‌های متفاوت، در قسمت‌های مختلف یک تصویر، برجسته و متمایز می‌شوند.
    در صورتی که این قابلیت‌ها کافی نیستند، بدنیست بدانید راهکار کاهش نویز توسط Kirin 980، از کیفیت بهتر تصاویر به ثبت رسیده در نور کم و قابلیت بهبودیافته رهگیری حرکتی که سوژه متحرک را با دقت ۹۷.۴ درصد دنبال می‌کند، پشتیبانی کرده تا کاربران بتوانند تصاویر را در حال حرکت، به آسانی و بدون تارشدن، به ثبت برسانند.
    در حالی که تنها حدود یک هفته تا رونمایی هواوی از یک تحول چشمگر دیگر در حوزه گوشی‌های هوشمند در قالب رونمایی جهانی محصول جدیدش در تاریخ ۱۶ اکتبر برابر با ۲۴ مهرماه در لندن باقی مانده است، منتظر هستیم تا ببینیم سری جدید HUAWEI Mate 20 به چه نحوی بر تسهیل و بهره‌وری چ در زندگی ما اضافه خواهد کرد و با عرضه این قابلیت‌ها، به دیگر گوشی‌های هوشمند و قیمت‌هایشان طعنه خواهد زد!

2121

کد خبر 812187

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    اولین واکنش رسمی تلگرام به قطعی این پیام‌رسان در برخی کشورها

شرکت تلگرام به قطعی این پیام‌رسان در برخی کشورها واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، اکانت رسمی ⁧‫تلگرام‬⁩ با انتشار توییت جدیدی اعلام کرد که یکی از سرورهای این اپلیکیشن با مشکل مواجه شده و روی ارتباط کاربران خاورمیانه، آفریقا و بخشی از اروپا تاثیر گذاشته است. این تیم در حال تلاش برای حل مشکل است.

18-10-13-232046WhatsApp Image 2018-10-13 at 23.18.30.jpeg

۴۲۴۲

کد خبر 812026

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    قطع تلگرام در ایران و اروپا

18-10-13-222111Untitled-3.jpg

به دلیل بروز نقص فنی در سرورهای تلگرام، از ساعت 21:30 شامگاه شنبه 21 مهر 1397 تا لحظه انتشار این خبر اپلیکیشن تلگرام قطع شده است.

به گزارش خبرآنلاین، این قطعی که عمده آن در اروپا است، از حدود یک ساعت قبل شروع شده و بخش‌هایی از ایران به خصوص در پایتخت، از دسترس خارج شده است.

کارشناسانِ تلگرام، در حال رفع این مشکل که به صورت بین‌المللی رخ داده(دُبی نیز قطع شده است)، هستند و بنابراین نیازی به نصب مجدد این برنامه نیست.

نقشه قطعی را در زیر مشاهده می‌کنید.

18-10-13-222135Untitled-4.jpg

18-10-13-222111Untitled-3.jpg

5656

کد خبر 812022

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    اسامی خودروهایی که به‌راحتی هک می‌شوند

18-10-13-12332photo_2018-10-13_12-03-13.jpg

این روزها سارقان، خودروهای بدون کلید/Keyless Cars را به‌راحتی پس از هک کردن می‌دزدند؛ بدون اینکه کلیدی در دست داشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین، افزایش سرقت از این نوع به میزان 29 درصد از سال 2014 بدین سو بر اساس آمار اداره ملی آمار آمریکا نشان می‌دهد ضعف در فناوری امنیتی خودرو باعث شده است تا هکرها به‌راحتی به داخل خودرو دسترسی پیداکرده و آن را به سرقت ببرند.{لینک}

از هر 5 قربانی این نوع سرقت خودرو سه نفرشان اعلام کردند که دیگر به‌سوی خودروی بدون کلید/ Keyless car نخواهند رفت.
    گفته می‌شود 7 راه آسان برای هک چنین خودروهایی وجود دارد که به شرح زیر است:

1- ورود از طریق هک رله خودرو، درحالی‌که سیگنال به داخل خانه نرسیده و جعبه رله برای تقویت سیگنال مورد سوءاستفاده هکرها قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهد تا سارق به‌راحتی به داخل خودرو دسترسی پیدا کند.

2- نرسیدن عمدی سیگنال به خودرو از طریق سیستم جمینگ و اختلال در سیگنال رسانی، روش بعدی هکرها برای دست یافتن به داخل خودروی بدون کلید است. زدن قفل فیزیکی به فرمان یا پدال می‌تواند مانع از سرقت خودرو شود.

3- هک سیستم مانیتورینگ تایرهای خودرو و گول زدن سنسورهای تایر روش بعدی برای هک خودرو محسوب می‌شود.

4- اتصال خودرو به اینترنت و اپلیکیشن‌های ردیابی در خودرو می‌تواند طعمه هکرها قرارگرفته و از این طریق خودرو را هک کنند.

5- سیگنال DOS یا باگ روی وای فای شبکه متصل به خودرو برای شات دان کردن ایربگ، غیرفعال کردن ترمز خودرو هنگام سرقت و یا باز کردن درب‌های خودرو روش بعدی است که معمولاً با استفاده از پسورد پیش‌فرض موردحمله واقع می‌شود.

6- پورت عیب‌یابی در خودرو که اجازه می‌دهد تا مکانیک‌ها در گاراژ بتوانند دست به عیب‌یابی بزنند نیز روش بعدی هکرها برای باز کردن خودروی بدون کلید است. کیت‌های 50 پوندی در این زمینه در بازار به فروش رسیده و هکرها کار خود را با همین کیت‌ها جلو می‌برند.

7- ارسال لینک آلوده به داخل شبکه خودرو و کلیک توسط راننده باعث ارسال اطلاعات حیاتی ازجمله پسورد خودرو به‌سوی هکرها می‌شود.

اما خودروهایی که این روزها به‌راحتی هک می‌شوند به شرح زیر است:

آئودی: A3،A4 و A6

بی ام و: 730D

سیتروئن: DS4 Crossback

فورد: گالاکسی/ Eco sport

هوندا: HR-V

هیوندای: سانتافه CRDi

کیا: اپتیما

لکسوس: RX 450h

مزدا: CX-5

مینی: Clubman

میتسوبیشی: Outlander

نیسان: قشقایی و Leaf

واکسول(واکسال): Ampera

رنجرور: Evoque

رنو: Traffic

سِسانگ یانگ: تیوولی Xdi

سوبارو: levorg

تویوتا: Rav4

فولکس واگن: Golf GTD و Touran 5T

5656

کد خبر 811845

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    کشف بدافزار داده‌کاوی ارز مجازی داخل آپدیت ادوب فلش پلیر

18-10-13-113127Untitled-13.jpg

سارقان ارزهای مجازی خلاقیت به خرج داده و تروجانی را به‌صورت بدافزار داخل آپدیت ادوب فلش پلیر قرار داده و در فضای مجازی منتشر کردند.

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی امنیتی Palo Alto Networks از فلش مخربی که به‌ظاهر قانونی بوده پرده برداشت که ماه اوت منتشرشده و پس از نصب، باتی به نام XMRig را اجرا کرده و ارز مجازی «مونِرو» روی سیستم قربانی را به سرقت می‌برد. {لینک}

سی پی یوی رایانه قربانی برای حمله‌کننده فعال شده و دست به سرقت دیتای مربوط به ارز مجازی می‌زند، بدون اینکه روح کاربر از این موضوع خبر داشته باشد و بدتر اینکه فایل آپدیت فلش از روی یک سرور قانونی متعلق به ادوبی اجرا می‌شود و کسی نمی‌تواند به آن شک کند.

تاکنون 113 فایل جعلی آپدیت روی سرورهای ادوبی پیدا و نابودشده است. کمپانی امنیتی مذکور معتقد است یو آر ال ادوبی دستکاری‌شده و درنهایت کاربر فایل جعلی را روی سیستم خود نصب می‌کند.

بدافزارهای ارز مجازی یا cryptojacking روش جدید کلاه‌برداری اینترنتی است و بدافزار مربوط به ارز مونِرو ماهانه 250 هزار دلار از کاربران به سرقت بـرده و به دست هکرها می‌رساند.

18-10-13-113122Fakeflash_1-768x472.png

18-10-13-11300FakeFlash_3.png

18-10-13-112944FakeFlash_10-768x437.png

18-10-13-112952FakeFlash_9-650x207.png

5656

کد خبر 811817

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    گوشی شائومی بلک شارک ۲ رقیبی برای ریزر فون ۲

کمپانی چینی شائومی/ شیائومی آوریل امسال در پاسخ به عرضه گوشی ریزر، مخصوص گیمرها، گوشی بلک شارک را رونمایی کرد و حالا گفته می‌شود بلک شارک 2 را در پاسخ به ریزر فون 2 به‌زودی عرضه می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، نسخه جهانی بلک شارک 2 ماه آینده مجهز به پردازنده اسنپ دراگون 845 با 8 گیگ رم و 128 گیگ حافظه داخلی و نسبت 18:9 نمایشگر به بدنه می‌آید.{لینک}

ریزر فون 2 یا نرخ رفرش تصویری 120 هرتز با اسپیکر استریو طراحی‌شده است.

اما نکته مهم قیمت دو گوشی است که ریزر فون 2 به قیمت 799 دلار و شائومی بلک شارک 2 به قیمت 500 دلار عرضه خواهند شد که این موضوع می‌تواند کفه ترازو را به سود سازنده چینی عوض کند.

18-10-12-232753Xiaomi-Black-Shark-2-could-soon-launch-internationally-to-take-on-Razer-Phone-2.jpg.png

18-10-12-23282Xiaomi-Black-Shark-2-gaming-phone-swings-by-Tenaa-with-refined-design-same-screen-size.jpg

5656

کد خبر 811695

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    آذری جهرمی:به آن مسئول عالیرتبه گفتم شبکه های اجتماعی داخلی بیش از1.5میلیون،ظرفیت پوشش ندارند

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه تلویزیونی"دستخط" در باره موضوعات متعددی از جمله فیلترینگ تلگرام و هاتگرام و تلگرام طلایی سخن گفت.

بخشهایی از گفتگوی وی را که روابط عمومی برنامه دستخط منتشر کرده است می خوانید.

برخی از دوستان هم‌نسلی ما می‌گویند که نسل سوخته هستیم و همیشه همه چیز در بدموقعیتی به ما می‌خورد. این را قبول دارید؟

بله، در هر حال دهه شصتی‌ها تجربه‌های سختی در مراحل مختلف داشته‌اند و در تمام مراحل این سختی‌ها را تحمل کرده‌اند و طبیعی است که الان هم اگر به عرصه مدیریت راه پیدا کنند ...

اگر بگذارند.

بله، شرایط دشوارتری را تجربه خواهند کرد.

آقای آذری جهرمی چطور وزیر شد؟

یک روزی آقای رئیس‌جمهور ما را خواست و به ما گفت جمع‌بندی بر این بود بنا بر گزینه‌های مختلفی که معرفی کردند شما را به عنوان وزیر انتخاب کنیم.

پیش‌زمینه‌ای قبلاً داده بودند؟ مثلاً آقای واعظی با شما صحبتی کرده بودند؟

خیر. آقای واعظی درباره این مسئله صحبتی با من نکردند البته ایشان معرفی کرده بودند. کلاً بخشی از عامل رشد مراحل کاری بنده و دیده شدن اقدامات بنده آقای واعظی بودند. یک روز هم یک روزنامه‌ای از من همین سوال را کرد که جوان کم در کشور داریم که بتوانند رشد کنند. من گفتم من حرف شما را اصلاح می‌کنم که خیلی‌ها هستند که بهتر از من هستند و همین الان هستند کسانی که می‌توانند توانمندتر از من عمل کنند و شکی در این نیست. اصطلاحاً گفتم جهرمی‌ها زیادند و واعظی‌ها کم‌اند.

استاندار اجازه نمی‌دهد فرماندار خیلی دیده شود چون می‌ترسد جایگزین او شود. اگر شهردار است اجازه نمی‌دهد معاونش رشد کند که نکند در شورا او جایگزین شهرداری شود. این فرهنگ وجود دارد و متاسفانه این مکانیزمی است که باید برای آن چاره فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.

18-9-22-1125151396110214564517713105884.jpg

پیشنهادی که به شما دادند با اولین نفری که مشورت کردید چه کسی بود؟

خود آقای واعظی بودند.

ایشان چه صحبتی داشتند؟ تشویق کردند که قبول کنید؟

ایشان توضیح دادند که چه بوده و چه شده و برنامه دولت و وعده‌ای که آقای رئیس‌جمهور به مردم درباره جوانان داده چیست و گفتند من اعتقاد دارم در این شرایط می‌توانید از پس این کارها برآید و به من روحیه دادند. گفتند طبیعتاً یک تحولی در این حوزه می‌توانید ایجاد کنید. این دیدگاه خود ایشان بود. بعد با خانمم صحبت کردم.

نظر ایشان چه بود؟

طبیعتاً برای ایشان سخت بود چون می‌دانستند یعنی چی؟ امروز هم دارند تجربه می‌کنند. در نهایت حمایت کردند و با نظرات مثبت گفتند که به قول خودمان پایه هستم.

یک مطلبی که هم مخالفین شما و هم موافقین شما می‌گویند این است که فرد پرکار و پرتلاشی هستید، ولی منتقدین کمی هم ندارید به خصوص اینکه منتقدین شما در حوزه شبکه‌های اجتماعی می‌گویند آقای اذری جهرمی با شبکه‌های اجتماعی بومی مشکل دارد. یک بار که با هم صحبت می‌کردیم و در چند جا هم گفتید اعتمادی که مردم باید به شبکه‌های اجتماعی داخلی داشته باشند را ندارند. قضیه این چیست؟

گروه‌های سیـاس*ـی عمدتاً یک بهانه‌ای را از یک موضوعی تلاش می‌کنند جور کنند و روی این مسئله مانور می‌دهند. حوزه مانورشان هم این است که بگویند وزیر با شبکه اجتماعی بومی موافق یا مخالف است. مصداق را اگر بگیریم خود همین شبکه‌های اجتماعی چند وقت پیش بیانیه دادند که وزارت ارتباطات از ما حمایت می‌کند و به نوعی در بیانیه‌ خود گفتند وزارت ارتباطات تنها نهادی است که از ما حمایت کرده است.

ولی خب شما فردی هستید که راضی به فیـلتـ*ـر تلگرام نبودید.

الزامی ندارد، بخشی از جامعه...

و خیلی‌ها معتقد هستند وقتی تلگرام هست شبکه‌های بومی مورد استقبال قرار نمی‌گیرند.

اتفاقاً بخشی از بی‌اعتمادی جامعه به فضای پیامرسان‌های بومی بخاطر این است که شما این دو کلمه را کنار هم می‌گذارید. یعنی می‌گویید فیـلتـ*ـر به معنای رشد داخلی است. شما خودت را از قالب مجری بیرون ببر؛ شهروندی هستید که از اپلیکیشنی استفاده می‌کنید و با عوارضی هم که همه می‌گویند وجود دارد، مشکلی ندارید. یک شهروند عادی هستید و زندگی خود را ادامه می‌دهید. تا دیروز در این فرآیند بودید و از امروز می‌گویند وارد فضای دیگری شوید. چه احساسی به شما دست می‌دهد؟

سخت است، قبول دارم؛ ولی آقای آذری جهرمی که متخصص این حوزه هستند و دوستان ایشان باید بگویند ما می‌توانیم شبکه اجتماعی بومی درست کنیم و به آن سطح هم برسیم

بله، قطعاً می‌توانیم درست کنیم و قطعاً جوانان ما در داخل کشور و همین ظرفیت‌هایی که وجود دارند می‌توانند کار را انجام دهند، منتهی ظرفیت‌ها را باید ببینیم. یک روز که با یکی از مسئولین عالی رتبه کشور در رابـ ـطه با مسئله شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کردیم و در جلسه‌ای که دعوت شده بودم، داشتم توضیح می‌دادم. ایشان نکته‌ای مشابه نکته شما گفتند، شاید آذر ماه 96 بود.

ایشان گفتند شبکه‌های اجتماعی داخلی به ما گفته‌اند همین امروز 40 میلیون مشترک را می‌توانیم پوشش دهیم و ظرفیت داخلی وجود دارد. من آن روز به ایشان گفتم که خیلی خوب است که اینها اعتماد به نفس دارند ولی ظرفیت اینها یک و نیم میلیون است. ایشان از من نپذیرفت، حوادث دی ماه 96 که پیش آمد خب تلگرام و اینستاگرام از دسترس خارج شد و سراغ شبکه‌های اجتماعی داخلی آمدند، اما به یک میلیون نرسیده همه دچار مشکل شدند.

همان مسئول من را خواست و گفت من به حرف آن روز شما امروز اعتماد پیدا کردم که شما درست می‌گفتید و اینها این ظرفیت را نداشتند. در فروردین ماه 97 من گزارش دادم که هم مکتوب بود و هم در مجلس گزارش دادم که ظرفیت توان داخلی شبکه‌های اجتماعی امروز از یک و نیم میلیون دی ماه به 15 میلیون رسیده است. رشد ده برابری است و این کم نیست.

گفتم و بارها هم گفتم بچه‌های پیام‌رسان‌های داخلی شاید هفته‌ها خانه نرفتند و همانند شرایط ویژه‌ای با عشق و جان ایستادند تا این فرآیند را به سرانجام برسانند و رشد قابل توجهی هم داشتند.

درست است ولی وقتی طلاگرام و ....

اجازه دهید به این مطلب هم خواهیم رسید. وقتی به این اتفاق رسید یکباره یکی می‌گوید من به تنهایی 20 میلیون می‌توانم پوشش دهم که با همین امکانات فعلی است. خب من می‌دانم این حرف غیرفنی است، این حرف تبلیغاتی است. ما قرار است با واقعیات زندگی مردم می‌خواهیم مواجه شویم. تلگرام فیـلتـ*ـر می‌شود و به حدودی نرسیده، همان که ادعا می‌کند من 20 میلیون پوشش دارم و خیلی هم زحمت کشیده و به اینجا رسیده، از دسترس خارج می‌شود و نمی‌تواند سرویس بدهد.

حالا چه کسی را پیدا کنیم و به گردن او بیندازیم؟ وزارت ارتباطات! ما با چنین پدیده‌ای مواجه هستیم، خیلی بنا نداریم وارد مباحث جزئی مسئله شویم اما این که اینها حمایت‌ها را گرفتند و ماکسیمم تلاش خودشان را کردند اما عده‌ای با نوعی هدف دیگر، دنبال این مسائل هستند و هدف آنها این نیست که پیام‌رسان‌ها بومی شوند؛ چراکه رسانه نوین را به رسمیت نشناختیم.

چه کسانی این طور هستند؟

بالاخره مردم می‌دانند و خود این‌ها هم می‌دانند چه کسانی هستند. اما عرض من این است که اینها حمایت شدند و به مرحله‌ای از رشد رسیدند و خیلی هم زحمت کشیدند. ما آمده‌ایم توقعات جمعی از جامعه را نسبت به اینها بالا بـرده ایم و ظرفیت داخلی خوب و توانمند را در برابر یک مواجهه و نیاز بسیار بزرگی قرار داده‌ایم و آن نتوانسته است. طبیعی است که نمی‌توانیم این را خراب کنیم و باید گردن چه کسی بیندازیم؟ گردن وزارت ارتباطات باید بیندازیم و بگوئیم این حمایت نکرده است.

ما طبق قانون باید عمل کنیم. چه حمایتی باید می‌کردیم که نکردیم؟ چرا مصداقی صحبت نمی‌کنند؟ چه تکلیفی بر عهده ما بوده که انجام ندادیم؟ این را نمی‌گویند و به این ورود می‌کنند که ما از تلگرام حمایت کردیم. ما چه حمایتی از تلگرام کردیم؟ می‌گویند سرورهای تلگرام که در ایران بوده به نسخه‌های فارسی اختصاص داده شده است.

ما تا حدی گفتیم و اطلاعیه دادیم که نسخه فارسی اصلا بحث ما نیست و ما به عنوان وزارت ارتباطات در این فرآیند نیستیم. البته از تصمیمی که در راستای این مسئله گرفته شده، تبعیت می‌کنیم ولی وزارت ارتباطات نه به اینها امکاناتی داده است و نه حمایت متناسب با آن چیزی که در مصوبه شورای عالی فضای مجازی بوده است یا حمایت‌های دیگری از اینها به عمل آوردیم.

شرکت اینها معلوم است و تکلیف آنها هم معلوم است. حالا بنا به تصمیمی که در مرکز ملی فضای مجازی بوده و خود این مرکز هم گزارش می‌دهد که اینها با تصمیم ما در این عرصه وارد شدند و در دوره گذاری قرار گرفتند. آدرس دقیق هم می‌دهند؛ می‌گویند 200 سرور طبقه نهم را وزارت ارتباطات از تلگرام به اینها داده و اینها این چنین کردند و آن چنان کردند. چنان با آب‌وتاب هم تعریف می‌کنند که برخی مواقع خودمان هم باور می‌کنیم که نکند این امکانات را دادیم و حواس‌مان نیست. (می‌خندد)

درباره نسخه‌های فارسی و غیررسمی تلگرام در دی ماه 96 اطلاعیه دادیم و گفتیم امنیت اینها را تائید نمی‌کنیم؛ این اطلاعیه رسمی ماست. بعد گفتند امکانات دادید و ما گفتیم امکاناتی که بوده و ادعا شده، نه آن امکانات، بلکه هیچ امکاناتی به اینها داده نشده است. هر چه هم بوده بنا به تلکیف به داخلی‌ها دادیم. برخی می‌پرسند، چرا نمی‌بندید؟ مگر من مسئول بستن هستم؟

ولی شما موثر هستید.

خیر. قانون می‌گوید اگر چیزی را خلاف قانون ببندم جرم دارم. البته وظیفه بستن کلاً وظیفه وزارت ارتباطات نیست؛ قانون می‌گوید ارائه‌کننده ...

به شما می‌گوید و شما انجام می‌دهید.

خیر. نه اینکه ما هم انجام دهیم. قانون می‌گوید ارائه‌کننده خدمات دسترسی، موظف هستند این کار را انجام دهند. مگر وزارت ارتباطات فراهم‌کننده خدمات دسترسی است؟ بنا به اقتضایی در سال 87 تصمیم‌گیری شده، چون آن زمان تعداد اپراتورها زیاد بود، تجمیع کنند و شرکت فناوری اطلاعات سابق که امروز وظایف آن به شرکت زیرساخت واگذار شده، انجام دهد. همان تصمیم نادرست قانونی که آن زمان بنا به اقتضا گرفته شد، تصمیم اقتضایی هنوز ادامه دارد.

سوال من این است که اگر بخواهد این سایت خلاف قانون باشد یا فعالیت نکند، چه ارتباطی به وزارت ارتباطات دارد؟ مگر قوه قضائیه در خصوص بستن تلگرام اغماض کرد که در خصوص بستن تلگرام طلائی اغماض کند؟ طبیعتاً مرکز ملی فضای مجازی می‌گوید ما تصمیم گرفتیم در مقطع گذاری این کار را انجام دهیم، در مرکز ملی قوه قضائیه هست، در مرکز ملی نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی هستند، در مرکز ملی وزارت ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارشاد هستند، در مرکز ملی نمایندگان مجلس هم حضور دارند. نشستند و به این تصمیم رسیدند و این گونه عمل کردند.

حالا به سلیقه یک نفری خوش نمی‌آید. می‌گوید اینها خوب نیستند و آن یک نفر مسئولیت هم دارد. به نظر من باید آن یک نفر را مجازات کرد که خلاف تصمیم ملی صحبت می‌کند، شکاف در تصمیم حاکمیتی ایجاد می‌کند، آن فرد مسئول است و فرد عادی نیست. آن فردی که مسئول است و این مسئله را طرح می‌کند و از تصمیم مرکز ملی به عنوان قرارگاه مرکزی فضای مجازی کشور ...

به خودشان این را گفته اید؟

بله من این را بارها برای آنها نوشتم و گفتم.

حضوری هم گفتید؟

حضوری هم گفتم و در جلسات هم گفتم. مکتوب هم نوشتم.

جواب چه بوده است؟

آنها می‌گویند فقط باید مقام معظم رهبری به ما بگوید. ببخشید مگر مقام معظم رهبری باید در تمام شئونات کشور ورود کنند؟ ایشان تصمیمی گرفتند و مرکزی ایجاد کردند. این نوع رفتارها را در کشور داریم. به جای اینکه ما اینها را تخطئه کنیم کشور که مسیر را طی می‌کند را تخطئه می‌کنیم. حرف‌هایی هم پیرامون آن می‌آوریم.

با این مدل نمی‌توان کشور را مدیریت کرد. یک چیزی دیگری که من خواندم، این بود که می‌گفتند اینها با تلگرام یک تفاهمی کردند و حجم زیادی از گرام تلگرام را خریداری کردند و الان دنبال این هستند که داخل کشور ترویج دهند.

شما با دوروف (مدیر تلگرام) جلسه داشتید؟

با آقای دوروف مجموعه‌های مختلفی جلسه داشتند.

شما خودتان در تهران جلسه داشتید؟

بله، جلسه داشتیم. این امر پنهان و پیچیده‌ای نبود.

توافقی که شد بعد از دی ماه بود؟

خیر. توافق نبود، مذاکره داشتیم. مذاکره برای سال‌های قبل است که شاید برای سال 93 یا 94 است. ما فقط با تلگرام که صحبت نمی‌کنم بلکه با خیلی از پرووایدرهای دنیا صحبت می‌کنیم و این طبیعت کار ما است. مگر شرکت نفت جمهوری اسلامی با فلان شرکت درباره چهارچوب کاری و صلادرات نفت صحبت می‌کند؛ این مسئله پیچیده‌ای نیست.

این نکته است که عدم برقراری ارتباط با حوزه بین‌الملل باید سوال شود؛ ما مطالب غلط را در ذهن مردم جا می‌اندازیم.

یکی از مسئولان کشور در جلسه‌ای گفت یعنی چه وزیر مملکت یک چیزی به فلانی بنویسد که این برای مملکت خوب نیست؛ این حرف غلطی نیست.

من امروز مجبور هستم توضیح دهم داستان چیست چون تا امروز بنا نداشتم درباره این صحبت کنم ولی امروز مطرح کردید و من هم توضیح می‌دهم.

آن روزی که این اتفاق افتاد و این چهارچوب رخ داد و کانال‌هایی که فعالیت تروریستی می‌کردند طبیعتاً بنا به دستور قضائی، مطالب و دستوراتی که امده بود را امور بین‌الملل ما به مدیریت تلگرام انعکاس داد که این کانال‌ها با این مستندات کارهای تروریستی انجام می‌دهند. مدیر تلگرام به خاطر فشار بین‌المللی که وجود داشت نگرانی داشت. من اگر این کار را انجام دهم طبیعتاً تحت فشار بین‌المللی قرار می‌گیرم. زمانی که در مذاکرات بین‌المللی و در مذاکرات پنهان به بن‌بست می‌رسید از ظرفیت افکار عمومی استفاده می‌کنید.

این کار اصل عزت بود که بنده توئیت کردم و عنوان کردم آقای دوروف شما که اعتقاد به این مسئله دارید، آیا زمان توقف این فعالیت‌ها نیست؟ این یعنی جلوی این را بگیرید. یعنی افکار عمومی کشور من، یعنی افکار عمومی بین‌المللی این سرویس‌دهنده و این فعالیت‌هایی که در رابـ ـطه با آن انجام می‌شود، اقدامات تروریستی است و این هم سند آن است. چرا متوقف نمی‌کنند؟

این موضع ضعف و ذلت است؟ متقابل این چیست؟ چه کسی این حرف‌ها را می‌زنند؟ عده‌ای از روز اول می‌گفتند نباید هیچ شبکه اجتماعی در کشور شکل بگیرد. مدینه فاضله برخی قطع اینترنت است. این خنده‌دار است ولی واقعاً این وجود دارد. در صحبت‌ها می‌توانید این را ببینید.

ما از این موضع ورود کردیم و در دعوای افکار عمومی ما برنده شدیم. او مجبور شد این کانال ها را ببندد.

شما فیـلتـ*ـر کردید دیگر؛

خب چرا فیـلتـ*ـر کردیم؟ چون او رفت ادامه داد، دوباره شروع کردند و دستور قضائی آمد و شورای امنیت ملی تصمیم گرفت بسته شود و ما هم بستیم.

پس نمی‌توان گفت شما برنده شدید.

ما برنده شدیم چون آن کانال بسته شد و کانال های دیگر او هم بسته شد. کانال‌های یک، دو و سه آمد و جلوی انها گرفته شد. چه تعداد از ایرانی‌ها از این کار حمایت کردند؟ در افکار عمومی همان روز، در فضای عمومی همان روز؟ چه اجماعی علیه این کانال ضد انقلاب با آن مصادیق ایجاد شد؟ ما این اجماع را حفظ کردیم؟ ما باید خیلی اقدامات انجام دهیم. ظرفیت فضای مجازی در کشور ظرفیت بسیار بالقوه‌ای است.

آقای جهرمی شما فرزند دارید و من هم فرزند دارم. اجازه می‌دهید اینستاگرام را ببینند؟ نمی‌دهید.

نباید هم بدهیم. همین را باید جا بیندازید. نه اینکه نمی‌خواهید فرزند شما این را ببیند پس شبکه اجتماعی رادر کل کشور ببندید. این نکته است. شما باید زیست بومی درست کنید که با خیال راحت ابزار شبکه اجتماعی را دست بچه خود بدهید.

این زیست بوم درست شده است؟

بله داریم درست می کنیم. در نمایشگاه الکامپ می‌رفتید می‌دیدید. عرض من بر این است. ترویج حوزه‌ای که انجام می‌شود بخشی از وظایف و ماموریت‌های ماست، بخشی از وظایف شما به عنوان رسانه‌ است. بخشی از وظابف من است که در این حوزه صحبت کنم. باید مسئله را جا بیندازیم.

از ابتدای دوره وزارت در رابـ ـطه به مسئله کودکان به صورت ویژه صحبت کردم. طرح جمهوری اسلامی در حوزه ساماندهی وضعیت کودک امسال در مجمع جهانی فناوری اطلاعات به عنوان طرح اطلاعاتی برتر شناخته شد. کلاهبرداری در فضای مجازی یک واقعیت است. فساد اخلاقی هست و جزو آفاتش هست. همه اینها راهکار دارد و باید فکر کرد و راهکار اول و آخر همه اینها فیـلتـ*ـر نیست. البته ما ایراد داریم.

من از مدیر روابط عمومی خواسته ام که این کار را بکند و کمپین راه بیاندازیم. دو هفته پیش من با طنزپردازان جلسه گذاشتم، آنها هم آمدند و لطف هم کردند و خیلی شعرهای نغزی در رابـ ـطه با فضای مجازی به خصوص فیلترینگ سروده بودند. انواع و اقسام انتقادات به زبان سلیس و برخی با فارسی سخت بیان شد.

صحبت‌ها را گوش کردم و حرف‌ها و انتقادات مردم بود، اما شرایط را برای آنها تشریح کردم و گفتم اتفاقات این است، دامنه موضوعاتی که جامعه باید به آن توجه کند این موارد است. من از شما درخواست می‌کنم که به این زوایا هم نگاه کنید.

1717

کد خبر 713592

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    مشخصات کامل ساعت هوشمند هوآوی واچ جی تی با تمرکز روی تناسب‌اندام / عکس

مشخصات و تصاویر منتشرشده از ساعت «هنوز به بازار نیامده» هوآوی واچ جی تی حکایت از این دارد که سازنده چینی روی تناسب‌اندام و سلامت فردی تمرکز کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، دو هفته قبل اطلاعاتی از ساعت هوشمند جدید هوآوی لورفت که در آن از نصب سیستم‌عامل مستقل (به‌جای Wear OS) خبر داده بود و حالا تصاویر ساعت در کنار گوشی هوآوی میت 20 منتشرشده و مشخصات فنی آن نیز به‌طور کامل در دسترس قرارگرفته است.{لینک}

Huawei Watch GT مجهز به نمایشگر 1.39 اینچی امولد با رزولوشن 454 در 454 پیکسل است.

بدنه اصلی آلومینیومی طراحی‌شده و ضخامت ساعت 10.6 میلی‌متر است که از اپل واچ سری 4 کمی ظریف‌تر است. باتری روی ساعت 420 میلی‌آمپر ساعت تعریف‌شده و اگر به‌صورت سنتی از ساعت استفاده کنید، تا 30 روز جواب می‌دهد. در غیر این صورت با فعال‌سازی جی‌پی‌اس کمتر از 22 ساعت باتری خواهید داشت و باید هر شب آن را شارژ کنید.

فناوری TruSeen 3.0 روی ضربان سنج ساعت فعال‌شده که درصد صحت شمارش ضربان آن بالاست. همچنین می‌توان با ساعت فشارخون کاربر را ردیابی کرد. اپلیکیشن ویژه برای دونده‌ها طراحی‌شده و میزان خواب کاربر نیز اندازه‌گیری و گزارش می‌شود.

ساعت هوشمند 46 گرمی واچ جی تی، شنا، پیاده‌روی، سفر طولانی و ... را نیز از طریق اپ‌های مخصوص دنبال کرده و گزارش می‌دهد.

نکته قابل‌توجه اینکه این ساعت فقط با گوشی‌های هوآوی/ آنر مجهز به EMUI 9.0 کار خواهد کرد.

18-10-12-105351Early-Huawei-Watch-GT-listing-details-specs-fitness-focused-features.jpg.png

18-10-12-105437Huawei-Watch-GT0.jpg.png

18-10-12-105455Huawei-Watch-GT3.jpg.png

18-10-12-105510Huawei-Watch-GT.jpg.png

18-10-12-105558Huawei-Watch-GT6.jpg.png

18-10-12-105545Huawei-Watch-GT4.jpg.png

18-10-12-105533Huawei-Watch-GT2.jpg.png

18-10-12-105521Huawei-Watch-GT7.jpg.png

5656

کد خبر 811560

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    گوشی ۷۰۰ دلاری گلکسی ای ۹ با ۴ دوربین در پشت/ عکس

گوشی "فرا میان رده" سامسونگ به نام A9 پس از مدت‌ها لورفتن و شایعه، رسماً رونمایی شد تا کاربران با پرداخت 599 یورو / 549 پوند یا 700 دلار مالک این گوشی 6.3 اینچی شوند.

به گزارش خبرآنلاین، طراحی این گوشی مدل فلت اس 9 را در ترکیبی با نوت 5 به یاد می‌آورد که در ابعاد 6.3 اینچی با رزولوشن 1080 در 2220 پیکسل تعریف‌شده است و حسگر اثرانگشت در پشت گوشی و در وسط قرارگرفته است که دلیل اصلی این نوع طراحی چینش 4 لنز زیر هم است که به‌عنوان اولین گوشی جهان با 4 دوربین در پشت ثبت‌شده است.{لینک}

از اسپیکر استریو خبری نیست و جک هدفون در کنار یو اس بی تایپ سی قرارگرفته است.

مشکی خاویاری، آبی لیمونادی و صورتی بادکنکی سه رنگ اختصاصی برای این گوشی است که ضمن داشتن اسلات برای افزودن حافظه جانبی، مجهز به 8 گیگ رم و 128 گیگ حافظه داخلی است و از نوامبر به قیمت 700 دلار راهی بازار می‌شود.

گوشی 183 گرمی پردازنده 14 نانومتری اسنپ دراگون 660 با معماری 8 هسته‌ای دارد و گرافیک آن نیز آدرنوی 512 است.

اندروید 8 اوریو و باتری 3800 میلی‌آمپر ساعتی، همراه با ان اف سی، بلوتوث 5، شارژ سریع و دو سیم کارته؛ از دیگر مشخصات گوشی A9 مدل 2018 است.

دوربین سلفی 24 مگاپیکسلی و باکیفیت تعریف‌شده اما نکته مهم نصب 4 دوربین در پشت گوشی است که آن را متفاوت از سایر گوشی‌ها کرده است.

این 4 دوربین به ترتیب از بالا به پایین به شرح زیر تعریف‌شده‌اند: دوربین 8 مگاپیکسلی f2.4 اولترا واید با زاویه 120 درجه، دوربین تله 10 مگاپیکسلی، دوربین اصلی 24 مگاپیکسلی f1.7 و دوربین عمقی 5 مگاپیگسلی که برای فوکوس لایو (جزییات تصویری به‌خوبی ذخیره می‌شود) مناسب به نظر می‌رسد.

18-10-11-1811Samsung-Galaxy-A9-2018-the-worlds-first-quad-camera-phone-is-official.jpg

18-10-11-1819Caviar-Black.jpg

18-10-11-18117Caviar-Black3.jpg

18-10-11-18126Lemonade-Blue5.jpg

18-10-11-18135Bubblegum-Pink3.jpg

18-10-11-18222Samsung-Galaxy-A9s-quadruple-camera-setup-gets-detailed-in-new-image.jpg.png

5656

کد خبر 811461

بالا