داورزنی: چه کسی گفته انتخابات‌ها مهندسی می‌شود؟

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 123
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
معاون وزارت ورزش گفت: در بسکتبال نیز به پریچهره گفته بودیم که سرپرست شود و در انتخابات شرکت نکند.

به گزارش "ورزش سه"، محمدرضا داورزنی بعد از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس اظهار داشت: همانطور که شاهد بودید امروز مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس با توجه به کناره گیری ناطق نوری بعد از 28 سال برگزار شد. در 6 ماه اخیر سرپرستی برعهده داوری بود و شرایط برگزاری انتخابات را فراهم کرد. همه کاندیداها برنامه های خود را ارائه کردند و در نهایت چند نفر انصراف دادند تا 3 نفر از دوستان برای رقابت باقی بمانند. ثوری هم توانست با رای اعتماد مجمع به عنوان رییس انتخاب شود.

وی در واکنش به اینکه گفته می شود وزارت ورزش انتخابات فدراسیون ها را مهندسی می کند، عنوان کرد: وزارت ورزش در هیچ رشته ای کاندیدا ندارد و تلاشمان این است که عدالت را برقرار کنیم. مثلا در بسکتبال الان بالای 20 نفر کاندیدا شدند که برخی از آنها هم مدیران باسابقه هستند. کسانی که آرا را به صندوق می اندازند، هیات های استانی، نماینده ورزشکاران و مربیان هستند. آنها تشخیص می دهند چه کسی شرایط بهتری دارد. اساسا روح دموکراسی هم این است که ما به رای جمع احترام بگذاریم.

معاون وزارت ورزش تصریح کرد: 4 فدراسیون دیگر هم انتخاباتشان را پیش رو داریم. امیدوارم فدراسیون ها بتوانند بعد از شناختن مدیران خود برای بازی های آسیایی 2018 برنامه های خود را ارائه کنند. متاسفانه چیزی نمانده که برخی از دوستان به ما نگویند.

داورزنی در خصوص اینکه شایعه شده بود وزارت ورزش به یکی از کاندیداها قول حضور در فدراسیون دیگری را داده است، گفت: داوری الان فقط مسئولیت نداشته است. او برای فدراسیون کاندیدا بود اما گفته بودیم که انصراف بدهد. در بسکتبال نیز به پریچهره گفته بودیم که سرپرست شود و در انتخابات شرکت نکند. البته سرپرستی هم دلیلی برای رای آوردن نیست، همانطور که در ژیمناستیک سرپرست بعد از یک سال و نیم رای نیاورد. حتی امروز برای اینکه شائبه ای وجود نداشته باشد، گفتیم رییس هیات هرمزگان که دیروز انتخاب شده بود، در انتخابات امروز شرکت نکند.

وی درباره زمان انتخابات فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: سعی ما این است که بسکتبال در مجمع کمیته ملی المپیک حضور داشته باشد. قول هم دادیم که تا جایی که در دست ماست، به موقع انجام دهیم. پیش بینی ما این است که 22 یا 23 دی انتخابات این فدراسیون را برگزار کنیم؛ اگر نهادهای دیگر هم همکاری کنند. طبق کمیته ای که ما در وزارت ورزش داریم، تا الان از نظر سوابق مدیریتی 14، 15 نفر تایید شده اند و این موضوع باید در نهادهای دیگر هم تایید شود.

معاون وزارت ورزش در خصوص عدم تایید صلاحیت بهنام محمودی گفت: این خبر برای قبل است. من به حراست هم گفتم تلاش کنند که مشکل را حل کنند و امیدوارم مجوز حضور بهنام را در مجمع بگیریم. پیش بینی من این است که مشکل حل می شود و او می تواند در انتخابات شرکت کند.

وی درباره اعتراض میرسلیم به اینکه 70 سالگی چرا باید پایان دوره مدیریت فدراسیون ها باشد، بیان داشت: کشورهای مختلف قوانین خودشان را دارند. الان خارج از بحث سن و سال انتقادهایی مطرح می شود که باید برای حضور روسا در فدراسیون ها چند دوره محدودیت قائل شویم. در اساسنامه جدید سعی کردیم خیلی از نواقص را رفع کنیم. تعداد اعضای مجمع افزایش پیدا می کند و به 60 نفر می رسد. میرسلیم هم از سرمایه های ما است و می توانیم در بحث بین المللی از ایشان استفاده کنیم.

داورزنی در خصوص ضیافت شام یکی از کاندیداهای بسکتبال گفت: من خبری از این مساله ندارم.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار "ورزش سه" درباره حضور یا عدم حضور بهرام شفیع در انتخابات فدراسیون هاکی به دلیل بازنشستگی خاطرنشان کرد: تا الان که با شما صحبت می کنم، شفیع در انتخابات حضور دارد. او مدارکی مبنی بر ایثارگری ارائه کرده است و نهادهایی که این مدارک را تایید می کنند را نمی توانیم زیر سوال ببریم. نامه ای به ما از سوی نهادهای نظارتی ارسال کردند و تلفنی هم تاییدیه داده اند. با این حال تا پایان امروز باید به صورت دقیق مشخص شود که شفیع می تواند در انتخابات شرکت کند یا خیر.

برخی موضوعات مشابه

بالا