اخبار سینما و تلوزیون درگذشت یک بازیگر قدیمی در سکوت خبری +عکس

• شروع کننده موضوع hiva-shz
  • بازدیدها 620
  • پاسخ ها 7
  • تاریخ شروع

hiva-shz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,931
امتیاز واکنش
622
پروین میکده بازیگر ایرانی درگذشت و در سکوت خبری در قطعه هنرمندان آرام گرفت.

n00230914-b.jpg

به گزارش ایسنا، او متولد ۱۳۱۴ تهران بود و طی دو روز اخیر در سکوت خبری درگذشت.
طبق اعلام بستگان این هنرمند؛ او 19 اسفند ماه در بیمارستان «شهریار» از دنیا رفت و امروز 21 اسفند ماه در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.
پروین میکده در سال ۱۳۱۴ متولد شد. پدرش سرهنگ ابوالقاسم میکده علاقه زیادی به موسیقی ایرانی داشت و به همین علت فرزندانش را با آن آشنا کرد. او سال دوم دبیرستان را پشت سر گذاشته بود که ازدواج او را از ادامه تحصیل بازداشت، اما در فعالیتهای علمی وهنری شرکت میکرد.
او همچنین در «انجمن ایران و فرانسه» در ارتباط با آموزش زبان فرانسه، «تئاتر نصر» در ایفای نقشهای فولکلوریک (محلی شمالی) کار کرده است.
چه خوبه برگشتی، گناهکاران،یک خانواده محترم،پوپک و مش ماشاالله،خاله سوسکه،بیداری،پسر تهرونی،دلداده،
توفیق اجباری،بی وفا،خوابگاه دختران،عروس فراری،بانوی من،شام آخر،مربای شیرین، من ترانه پانزده سال دارم، همسر دلخواه من، عشق شیشهای،زخمی،مرد عوضی،بالاتر از خطر ،روزی که خواستگار آمد،افسانه دو خواهر،عبور از تله و... از جمله فیلمهایی بود که در آن به ایفای نقش پرداخته بود.

• پیشنهادات
  • سما جون

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,624
    امتیاز واکنش
    953
    آخی چه بی صدا خدا رحمتش کنه

Autumn Girl

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,728
    امتیاز واکنش
    462
    چه بی صدا خدا رحمتش کنه:icon_13::icon_13::icon_13:

Night Goddess

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    391
    امتیاز واکنش
    661
    ینی حتی یه سکانس باید تو کارای سیروس مقدم میبود
    خدا رحمتش کنه:icon_13:

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    یادی از آخرین جشن تولد زنده یاد پروین میکده در جمع اهالی «پایتخت»

«پارسال همین روزها بود که در جمع «پایتخت»یها برایش جشن تولد گرفتیم و او اینک در کنار ما نیست؛ یادش بخیر ... »

20140312172006888888888888888888888.jpg

به گزارش سينما خبر، این بخشی از خاطرات تهیهکننده سریال «پایتخت» از زمان همکاری با بازیگر تازه درگذشتهی سینما و تلویزیون، پروین میکده است.

الهام غفوری که از شنیدن خبر درگذشت پروین میکده - بازیگر سریال «پایتخت 2» - ابراز ناراحتی و بیاطلاعی میکرد، گفت: اصلا خبر نداشتم که ایشان فوت کرده است. یادش بخیر؛ پارسال همین روزها بود که در سکانسی مربوط به خانه سالمندان با ایشان همراه بودیم و ایشان در «پایخت 2» بازی داشت. تنها خاطرهای که از وی به یاد دارم این است که زنده یاد میکده در اکثر کارهای آقای مقدم حضور داشت. به یاد دارم سال گذشته سر صحنه سریال «پایتخت 2» خیلی مریض احوال بود اما با همان بیبنیگیاش از ما خیلی تشکر میکرد که برای «پایخت 2» وی را دعوت کردیم.

او ادامه داد: زنده یاد خانم میکده خیلی خوشحال بود که هنوز هم هست و میتواند در تلویزیون بازی داشته باشد.

تهیه کننده «پایتخت 2» ضمن تعریف خاطرهای از زندهیاد پروین میکده که صبح امروز پیکرش در سکوت خبری در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد، خاطرنشان کرد: پارسال همین روزها بود که سر صحنه «پایتخت2» برای ایشان بدون اینکه خودش مطلع باشد جشن تولد گرفتیم و آقای مقدم به او هدیه داد. خانم میکده از این اتفاق خیلی غافلگیر شده بود و خودش هم نمیدانست که روز تولدش بود. آخرین تولد زندهیاد پروین میکده را «پایتخت»یها برای او گرفتند.

پشت صحنه سریال پایتخت

به گزارش ایسنا، آخرین کار تلویزیونی زنده یاد پروین میکده در تلویزیون بازی در سریال «پایتخت 2» سیروس مقدم بود؛ ضمن اینکه وی در سریال «خانه به دوش» رضا عطاران هم ایفای نقش زیبا خانم را بر عهده داشت که این سریال اکنون از شبکه آی فیلم در حال پخش است.

Anaa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    63
    امتیاز واکنش
    12
    خودا رحمتش کنه من خعلی دوسش داشتم:AxPiX1::AxPiX1:

نگين

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    14
    امتیاز واکنش
    0
    خدا رحمتش كنه
    ولي اين سكوت حقش نبود

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    خاکسپاری پروین میکده در سکوت خبری

پروین میکده بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت و در سکوت خبری در قطعه هنرمندان آرام گرفت.

2014031314194633.jpg

به گزارش سينما خبر؛ او متولد ۱۳۱۴ تهران بود و طی دو روز اخیر در سکوت خبری درگذشت.
    طبق اعلام بستگان این هنرمند؛ او 19 اسفند ماه در بیمارستان «شهریار» به دلیل سرطان کبد از دنیا رفت و امروز 21 اسفند ماه در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.

پروین میکده در سال ۱۳۱۴ متولد شد. پدرش سرهنگ ابوالقاسم میکده علاقه زیادی به موسیقی ایرانی داشت و به همین علت فرزندانش را با آن آشنا کرد. او سال دوم دبیرستان را پشت سر گذاشته بود که ازدواج او را از ادامه تحصیل بازداشت، اما در فعالیتهای علمی وهنری شرکت میکرد.

او همچنین در «انجمن ایران و فرانسه» در ارتباط با آموزش زبان فرانسه، «تئاتر نصر» در ایفای نقشهای فولکلوریک (محلی شمالی) کار کرده است.چه خوبه برگشتی، گناهکاران، پایتخت، خانه بدوش یک خانواده محترم،پوپک و مش ماشاالله،خاله سوسکه،بیداری،پسر تهرونی،دلداده، توفیق اجباری، بی وفا ، خوابگاه دختران، عروس فراری،بانوی من،شام آخر،مربای شیرین، من ترانه پانزده سال دارم، همسر دلخواه من، عشق شیشهای،زخمی،مرد عوضی،بالاتر از خطر ،روزی که خواستگار آمد،افسانه دو خواهر،عبور از تله و... از جمله فیلمها و سریالهایی بود که در آن به ایفای نقش پرداخته بود.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    112
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    127
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها