فرهنگی و هنری دعوت بنی اعتماد از حضور زنان برای تماشای فوتبال زنان در ورزشگاه آرارات+ واکنش ویشکا آسایش

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 331
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
دعوت بنی اعتماد از حضور زنان برای تماشای فوتبال زنان در ورزشگاه آرارات+ واکنش ویشکا آسایش: در این ورزشگاه پیش از این هم به روی خانم ها باز بوده است، کاش بتوانیم به ورزشگاه آزادی برویم

acaa91a5d39c48e495b9e2feacd26c61_M.jpg

تیم ملی فوتبال بانوان ازبکستان چندروزی است برای برگزاری سه دیدار دوستانه به تهران آمده و تیم ملی فوتبال بانوان ایران که خود را برای مسابقات مقدماتی المپیک آماده میکند، ٢٣بهمن آخرین دیدارش را با این تیم در ساعت ١٤ برگزار میکند. اما یک اتفاق متفاوت افتاده است و رخشان بنی اعتماد پیشنهاد جالبی در اینباره داده و پس از آنکه با استقبال روبه رو شد، ویشکا آسایش هم نکته ای در این باره نوشته است.

به گزارش سینماژورنال کارگردان فیلم پرحاشیه "قصه ها" درباره این دیدار گفته است: حضور همگانی ما زنان، نماد یک حرکت جمعی، در توجه به دختران و زنان قهرمان ورزش کشورمان است. پنجشنبه ٢٣بهمن ماه به ورزشگاه آرارات برویم. اراده کنیم که روز مسابقه یکجای خالی در ورزشگاه باقی نماند.

با این حال ویشکا آسایش با نگارش یادداشتی که در "شرق" منتشر شده برخلاف بنی اعتماد از این گفته که رفتن به باشگاه آرارات نمیتواند اتفاق عجیبی برای بانوان ایرانی باشد و باید شرایط ویژه ای برای حضور بانوان در استادویم های اصلی فراهم شود. متن کامل یادداشت آسایش را در ادامه می خوانید:

اینکه برای تشویق به آرارات برویم فرصت عجیبی نیست

اینکه خانم ها هم بتوانند برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال بانوان در مقابل ازبکستان به ورزشگاه بروند، اتفاق خیلی خوبی است اما این اتفاق بهمراتب بهتر میشد اگر این امکان برای تماشای بازی در استادیومی مثل استادیوم آزادی به وجود می آمد. اینکه ما خانمها امروز ساعت دو به باشگاه آرارات برویم و حضور همگانیمان، نماد یک حرکت جمعی، در توجه به دختران و زنان قهرمان ورزش کشورمان باشد، اتفاقی عالی است اما درِ باشگاه آرارات همیشه به روی خانمها باز است و اینکه امروز ما برای تشویق یک بازی به آنجا برویم، فرصتِ عجیبی نیست که قبلا در دسترسمان نبوده نباشد.

چرا زن ها نباید به استادیوم ها بروند؟

باید شرایطی فراهم شود که زن ها بتوانند در یکی از استادیوم های اصلی حضور داشته باشند. خود من با اینکه سال هاست به طور حرفه ای ورزش های مختلف را دنبال میکنم اما تابهحال یکی، دوبار جز در دوران مدرسه، آن هم برای تماشای بازی والیبال نتوانسته ام به استادیوم بروم و البته یکبار هم سال ها پیش برای تماشای یک بازی تنیس به باشگاه انقلاب رفتم.

درک نمی کنم که چرا زن ها نباید برای تماشای مسابقات ورزشی به استادیوم ها بروند؟

تماشای یک مسابقه ورزشی و تشویق کردن یک تیم، همان قدر اهمیت دارد که خودِ ورزش کردن. مثل تاثیرِ موسیقی گوش دادن و کنسرت رفتن میماند در ایجاد انگیزه و هیجان ما برای فراگیری موسیقی.

چطور از فراگیری ورزش حرف میزنیم اما زن ها اجازه ندارند به استادیوم ها بروند؟

من به شخصه هروقت یک مسابقه دو یا دوچرخه سواری را تماشا میکنم، پر از انرژی و هیجان برای دویدن یا دوچرخه سواری می شوم. چطور از فراگیرشدن ورزش حرف میزنیم در شرایطی که زن ها هنوز اجازه ندارند برای تماشای مسابقات ورزشی به استادیوم ها بروند؟

امیدوارم روزی نه چندان دور، این امکان فراهم شود.

کافه سینما

آخرین ویرایش توسط مدیر:

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
140
بالا