دیدگاه شرکت EA در مورد هدست PlayStation VR چیست؟

• شروع کننده موضوع Maedeh.z
  • بازدیدها 203
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Maedeh.z

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
605
امتیاز واکنش
1,150
"واقعیت مجازی آینده ی صنعت گیم است" ... این جمله را بار ها شنیده ایم و طبعاً موافقین و مخالفین خود را هم دارد. در کل مردم از زاویه های متفاوتی به این تکنولوژی نگاه می کنند. تا کنون دو هدست واقعیت مجازی در بازار عرضه شده اند : HTC Vive و Oculus Rift. واقعیت این است که تا به الان شاهد طوفان بزرگی نبوده ایم. اگر صنعت واقعیت مجازی بخواهد وارد زندگی گیمینگ مردم شود، با این دو هدست که قیمت نجومی دارند و خیلی هم در دسترس نیستند، این امر میسر نخواهد شد.

پس جامعه ی گیمر ها چشم امید به هدست دیگری دوخته اند؛ هدستی مانند Playstation VR که در اکتبر سال جاری روانه ی بازار می شود. PS VR نسبت به دو رقیب خود قیمت کمتری (400 دلار) دارد. یعنی نصف قیمت Vive و 200 دلار کمتر از Oculus Rift. علاوه بر این، برای راه اندازی این هدست فقط یک PS4 نیاز است و دیگر به سیستم های غول با قیمت های نجومی نیازی نیست. پس اگر این تکنولوژی بخواهد شانس خود را برای ورود به معرکه امتحان کند، منطقی است که با PS VR این کار را انجام دهد.

به گزارش
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
و به نقل از
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
، در طی نشست توجیه مالیاتی کمپانی EA، مدیر عامل این کمپانی یعنی آقای "اندرو ویلسون" (Andrew Wilson) توضیح داد که PS VR نقش بسیار کلیدی و مهمی در آینده ی صنعت واقعیت مجازی و همچنین کل صنعت گیمینگ دارد. "ویلسون" گفت:

"بله، در مورد PS VR واقعا شور و هیجان زیادی داریم. من منظورتان را می فهمم؛ قیمت و شیوه ی بازی کردن با این هدست نکته ی کلیدی است. در حال حاضر در دسترس ترین هدست برای مردم همین PS VR است و این تجربه ای برتر خواهد بود که تا پایان سال هواداران آن را تجربه خواهند کرد. چیزی که من دیدم تجربه ای سوپرفان و بسیار هیجان انگیز بود."

وی ادامه داد: "فکر کنم یکی از دلایلی که مردم بازی می کنند این است که خود را در دنیای فانتزی غرق کنند و چه بهتر که همراه با دوستانشان این کار را انجام دهند. در مقطع کنونی وقتی قصد ساخت بازی جدیدی را داریم، آن را برای صفحه نمایش یک تلوزیون بزرگ طراحی می کنیم. اما به عنوان یک سازنده باید این چالش را قبول کنیم که از سالهای بعد باید کم کم با تلوزیون هم خداحافظی کنیم. اما طبیعتا در مورد واقعیت مجازی چنین چالشی برای ما وجود ندارد.

به اعتقاد من هر چقدر صنعت واقعیت مجازی راه های ساده تر و ارزان تری به مردم پیشنهاد دهد، زودتر شکوفا خواهد شد. ما هم به عنوان یک کمپانی در پی این هستیم که در تک تک اجزای طیف گسترده ی صنعت گیم سرمایه گذاری کنیم؛ از بخش گوشی های هوشمند بگیر تا گران قیمت ترین ابزار گیمینگ. از آنجایی که هدست PS VR قدم کلیدی و مهمی برای تکامل صنعت واقعیت مجازی و همینطور تکامل سبک بازی کردن مردم خواهد بود، پس ما قطعا در اینجا سرمایه گذاری خواهیم کرد."

بنظر می رسد EA قصد دارد پولش را در بازار سونی سرمایه گذاری کند. در حال حاضر هم این کمپانی قصد دارد بازی Star Wars Battlefront را برای PS VR عرضه کند. در طی ماه های آتی این بازی از معدود عناوین AAA است که برای واقعیت مجازی منتشر می شود.

در پایان نظر شما چیست؟ آیا کم بودن قیمت و در دسترس بودن هدست سونی می تواند به شکوفا شدن صنعت واقعیت مجازی کمک کند؟

برخی موضوعات مشابه

بالا