رفتار کودک دو ساله، چرا حساسیت نشان می‌دهد؟

• شروع کننده موضوع ԼƠƔЄԼƳ
  • بازدیدها 120
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

ԼƠƔЄԼƳ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,970
امتیاز واکنش
22,084
پسر من نسبت به برادرزادم حساسیت نشون میده آیا پسرم باید از اون دور کنم و کلا چه عکس العملی نشون بدم آیا پسر من از ابن رابـ ـطه لطمه می خوره؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: پسرم دو سال و چهار ماهست. یه برادرزاده سه ساله دارم که شهرستانه و طبقه بالای پدر من زندگی میکنن. وقتی به شهرستان میرم پسر من نسبت به برادرزادم حساسیت نشون میده و اون هر چیزی دستش بگیره پسر من جیغ میکشه و داد و فریاد میکنه و انقدر حرص میخوره که از غذا خوردن میوفته و کلا عصبی میشه.البته برادرزاده من هم دقیقا وسایل پسر من رو برمیداره و میاد جلوی چشمش مانور میده. آیا پسرم باید از اون دور کنم و کلا چه عکس العملی نشون بدم. آیا پسر من از ابن رابـ ـطه لطمه می خوره؟

پاسخ دکتر اسما عاقبتی، دکترای روانشناسی بالینی، متخصص در زمینه کودک و نوجوان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی:
دوست عزیز، اگر وسیله ای فقط برای فرزند شما است وسیله مشترک محسوب نمی شود و برادرزاده شما حق ندارد که آن را بردارد. چون حق مالکیت در مورد کودکان هم صدق می کند. شما می توانید با یک مداخله کوچک مثل اینکه این اسباب بازی برای پسر من است و شما می توانید با اسباب بازی خودت بازی کنی وارد این قضیه شوید، یا اینکه قبل از رفتن به مهمانی از پسرتان بپرسید که کدام اسباب بازی را می خواهی ببری که اگر بچه های فامیل هم برداشتن و بازی کردن اشکالی نداشته باشد و یا اینکه کدام ها را شما اجازه می دهید که به بچه های فامیل بدهیم، با انجام دادن بازی های مشترک که دوتا بچه در آن درگیر باشند می توان از به وجود آمدن این حالت پیشگیری کرد.

برخی موضوعات مشابه

بالا