فوتبال داخلی روايت مهاجم سابق پرسپوليس از شايعه خودکشياش!

• شروع کننده موضوع kiya dokht
  • بازدیدها 134
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
آخرین خبر : روايت مهاجم سابق پرسپوليس از شايعه خودکشياش!
تاریخ انتشار: 94/10/18 9:2
خبرآنلاين/ مهاجم سابق پرسپوليس از تمام اتفاقات مهم زندگي اش حرف مي زند و در پايان مي گويد دوست دارد دوباره برگردد و بازي کند. مرتضي رضايي،سعيد اکبري-خبرگزاري خبرآنلاين؛ اگر مي خواهيد فراز و نشيب فوتبال را در زندگي يک فوتباليست جستجو کنيد، سراغ مهرداد اولادي برويد. گاهي بهت زده حرف مي زند. زبانش مي گيرد و سرش را پائين مي اندازد که چطور به بوندسليگا نرفت و در ايران ماند تا حالا به اين نقطه از زندگي برسد. مهرداد ميهمان کافه خبر بود تا از اتفاقات مهم زندگي اش بگويد. حرفهايي جذاب و خواندني....(عکس ها از محمد محب زندي) فراز و نشيب زندگي سه سال قبل وقتي داشتم از ملوان به پرسپوليس مي آمدم، زندگي ام با الاني که داشتم خيلي فرق مي کرد. نمي دانم، ولي فکر مي کنم بالا و پائين فوتبال را در اين سه سال لمس کردم. روزي آن بالا بودم و همه دنبال بودند و حالا... اصلا ناراحت نيستم. اينقدر انگيزه دارم که هنوز فکر مي کنم تمام نشده ام. هيچوقت دير نيست و مهرداد اولادي هم آدمي نيست که به اين سادگي تمام شود. توصيه علي کريمي در ملوان 16 گل زده بودم و با اين تيم نايب قهرمان جام حذفي شديم. آن سال از تيم هاي زيادي پيشنهاد داشتم. از پرسپوليس، استقلال و بيشتر تيم هاي ليگ برتر. الشباب امارات دوباره من را مي خواست. از قطر هم پيشنهاد بود. يادم هست قبل از جام ملت هاي 2011 که به اردوي تيم ملي رفته بوديم، علي کريمي خيلي با من صحبت کرد که بيا پرسپوليس. خيلي مصر بود که من براي اين تيم بازي کنم. ماگات من را خواست آن موقع از آلمان پيشنهاد داشتم. آقاي فاضلي هم شاهد است. ولي کريمي به من گفت به پرسپوليس بيا. من هم که به پرسپوليس علاقه داشتم. قطعا علي کريمي تقصيري نداشت اين خودم بودم که تصميم گرفتم بازي کنم چون کسي که تصميم آخر را گرفت خودم بودم. الان که مدتي گذشته مي گويم پشيمان نيستم ولي قطعا با رفتن به آلمان مي توانستم سرنوشت فوتبال خودم را عوض کنم. فيليکس ماگات من را براي دومين بار براي شالکه مي خواست ولي نرفتم. شالکه خواست اما نبستم سال 2009 قبل از اينکه به ملوان بيايم، از آلمان و اسپانيا پيشنهاد داشتم. تيم خرس من را مي خواست. آنموقع مربي اش سيگاندا، مربي سابق جواد نکونام در اوساسونا بود. آقا جواد به من گفت مهرداد اشتباه نکن و در اسپانيا بمان. کارت را شروع کن و مي تواني پيشرفت کني. ولي مشکل اين بود که خرس من را 4 ساله مي خواست ولي پيش بيني مي کردم که سقوط کند به خاطر همين نبستم. آقاي فاضلي مدير برنامه هايم گفت مهرداد تو بايد تيم بزرگتري برود. از آنجا به آلمان رفتم و در تمرينات شالکه حاضر شدم. بعد از دو روز ماگات به من گفت مي خواهيم قرارداد ببندي. ولي با خودم فکر کردم. آن موقع بايد سربازي هم مي رفتم با اين حال مي شد بمانم. از آلمان به چند دوستم زنگ زدم و به من مشاوره غلط دادند. فاضلي به من گفت مهرداد بمان گفتم نه مي خواهم بروم. با خودم تصميم گرفتم. به زور پاسپورتم را گرفت و به ايران برگشتم. البته در ملوان هم به اوج رسيدم و بعد شالکه دوباره من را خواست ولي برنگشتم. اشتباه کردم. بعد از آن ديگر هيچوقت فاضلي حتي جواب تلفنم را نداد. با شيث رضايي رفاقتي ندارم من با شيث رضايي رفاقت خاصي ندارم. الان به خاطر اين برايم حاشيه درست مي کنند. شيث همشهري من است. بچه محل است. ولي ما با هم رفت و آمد خاصي نداريم. برايش احترام زيادي قايلم ولي من هميشه سرم در کار خودم است و با کسي کاري ندارم. عکس هاي ديگري هم از من منتشر شده کنار افراد ديگر. من واقعا هميشه سرم در کار خودم است و کاري به ديگران ندارم. ماجراي کريم بنزما خيلي ها از زندگي من خبر ندارند. ولي مهرداد اولادي اگر يک مدت به هم ريخته بود، مشکل خانوادگي داشت. واقعا در زندگي به جايي رسيدم که گفتم بيرون مي نشينم چون با اين مشغله ها نمي توانم بازي کنم. شما فراموش نکنيد من بزرگتر خانواده هستم و اگر مشکلي پيش بيايد روي دوش من است. گاهي در زندگي فشارهاي زيادي به شما مي آيد. در برهه اي واقعا تحت فشار بودم و اين شد که چند ماه بازي نکردم وگرنه پيشنها بود. يک مثال بزنم. کريم بنزما از همه فوتباليست هاي ايراني بهتر و 100 برابر ماها پول دارد ولي چون در زندگي اش مشکل داشت، ديديد در زمين چطور بود؟ وقتي براي شما در زندگي تان مشکلي پيش بيايد، واقعا از نظر فکري خسته هستيد و بازي تان تحت تاثير قرار مي گيرد. من شماره 10 تيم ملي بودم فکرهايي هست که اذيتم مي کند. با خودم مي نشينم و فکر مي کنم که آخر چرا زندگي فوتبالي ام اين شکلي شد. مني که تا سه سال قبل از اروپا پيشنهاد داشتم، به چنين روزهايي رسيدم. من در فوتبالم به چيزهايي که مي خواستم نرسيدم و قطعا مقصر اصلي خودم بودم. الان هم مي خواهم مبارزه کنم . من تا چند سال پيش شماره 10 تيم ملي را مي پوشيدم... ولي حالا. دوباره برمي گردم اعصابم خرد بود و گفتم مي خواهم از فوتبال بروم ولي منظورم اين نبود که براي هميشه. الان مشکلات زندگي ام حل شده. تمام تمرکزم روي فوتبال است. به جرات مي گويم روزي دو جلسه تمرين مي کنم و از نظر بدني شرايط خوبي دارم. من فقط چند ماه از فوتبال دور بوده ام ولي فوتبال يادم نرفته است. مي خواهم برگردم و با ناکامي مبارزه کنم. الان با دو مربي کار مي کنم. من از نظر فوتبالي ارضـ*ـا نشده ام. شب صعود به جام جهاني همراه با تيم ملي در شبي که کره را برديم، در اين کشور بودم. عجب شب خوبي. جشن صعود گرفتيم. مهرداد اولادي که کنار تيم ملي بود، جام جهاني را از دست داد....فقط بگويم تصميمات غلط و اشتباه باعث شد وضعيتم اينطوري شود. فقط تصميم اشتباه و نداشتن مشاور خوب. فوتباليست ها هميشه بايد يک مشاور خوب کنارشان داشته باشند. ماجراي يک ميليون دلار نقد از اولين روزي که از پرسپوليس به الشباب رفتم يک چيز يادم مانده. حالا بماند که من آن موقع بازيکن آزاد بودم ولي تا ديدم اماراتي ها پيشنهاد دادند دو ساله با پرسپوليس بستم تا به اين تيم هم پول برسد. روز اولي که با اماراتي ها پاي ميز مذاکره نشستم، يک ميليون دلار پول نقد جلوي من گذاشتند! خودکشي اين شکلي؟ خودکشي...(در اين لحظه دستش را باز مي کند و جاي بخيه اش را نشان مي دهد. دقيقا روي ساعدش) شما نگاه کنيد. من بخواهم خودکشي کنم روي دستم را مي زنم؟ طرف رگ دستش را مي زند و خودکشي مي کند، من چرا بايد روي دستم را بزنم؟ اين بحث خودکشي من وقتي مطرح شد، دلم شکست. کسي خبر نداشت مهرداد اولادي چه وضعي دارد. روزي که با ملوان قرارداد بستم قرار شد پولم را در تاريخي معين بدهند. من ويلا خريدم و متاسفانه پول نرسيد تا مدام تلفنم زنگ بخورد. طرف هم نمي گفت اين اولادي است و بي خيال پول. يک روز که داشتم با طلبکاران تلفني حرف مي زدم، اينقدر اعصابم خرد شد که مي خواستم دستم گوشي ام را پرتاپ کنم ولي دقيقا پشت سرم يک شيشه بود که دستم محکم به شيشه خورد و متاسفانه دستم را کشيدم که پاره شد. نمي خواستم آدم بدقولي باشم و اين اتفاق برايم افتاد. بعد گفتند من خودکشي کرده ام. خدايي اش شما دست من را ببينم. (دوباره روي ساعدش را نشان مي دهد) ديگر تو فيلم ها ديده ام چطوري خود کشي مي کنند. مي فهمم که نبايد روي ساعد را بزنم بلکه بايد رگ دستم را بزنم! درگيري با ايمان مبعلي در تمرين الشباب ماجراي درگيري من با ايمان مبعلي در امارت روي يک سوء تفاهم بود. به خدا يک حرف الکي. من و ايمان چند سال آنجا همبازي بودم. کوچکترين حاشيه اي نداشتيم. آن روز واقعا حرف تو حرف شد و سر يک چيز بي خود، ناگهان بحث مان بالا گرفت و متاسفانه درگيري ما پيش آمد. البته رسانه ها هم موضوع را بزرگ کردند و من فقط نمي دانم رسانه هاي ايران چطور همان روز اتفاق را فهميدند. ايمان واقعا بچه خوبي است و کلي با هم رفيق هستيم. هر دوتا جوان بوديم و آن اتفاق افتاد. براي من و ايمان اين اتفاق مثل يک سيلي در جواني بود که از خواب بيدارمان کرد. وقتي پشيمان شدم لحظه اي بعد از امضاي قراردادم به استقلالي ها گفتم مي شود اين قرارداد را فسخ کنيد. پشيمان شدم و دوست نداشتم به اين تيم بروم. من به خاطر پول به استقلال نرفتم. خدا شاهد است ماشين بي ام دبليوام را فروختم و دادم به نفت تا رضايتنامه ام را بدهند و به استقلال بروم. من دنبال پول نبودم فقط مي خواستم به جام جهاني بروم. دوروبري هاي علي آقا دايي شاهد هستند که تماس گرفتم و گفتم حاضرم چند ماه براي پرسپوليس مجاني بازي کنم ولي به من گفتند که علي آقا در خط حمله بازيکن دارد و نمي تواني بيايي. متاسفانه گفتند اولادي به خاطر پول به استقلال رفته است. نمي دانم چرا بعضي ها بدون اينکه اطلاعات داشته باشند، اين حرف ها را مي زدند. من ماشينم را فروختم تا رضايتنامه بگيرم. چرا؟ چون فقط مي خواستم ديده شوم و به جام جهاني بروم. ولي خيلي چيزها را باختم. الان نارحتم. بزرگترين اشتباه عمرم حضور در استقلال بود. واقعا پشيمانم، نه اينکه استقلال تيم کوچکي باشد. از هواداران پرسپوليس مي خواهم از من ناراحت نباشند. فکر نکنند دارم سياه بازي مي کنم که دوباره به اين تيم برگردم. من هيچوقت در زندگي ام استقلالي نبودم. استقلالي ها هم ناراحت نشود ولي فقط شرايط باعث شد به اين تيم بروم. جواب در يک شايعه سالي که در پرسپوليس بودم شايعه افتاد که در تيم بچه ها ترامادول مصرف مي کنند. اين هم از شانس بد ماست. سالي که پرسپوليس کلي ستاره از جمله مهدوي کيا، کريمي و هاشميان داشت، اين شايعه ها درست شد. اصلا از اين خبرها نبود. وقتي يک تيم بد نتيجه بگيرد و در حاشيه باشد، از اين خبرها برايش درست مي کنند. من در زمان حضور در پرسپوليس اصلا اين چيزها را نديدم. 10 داستان و يکي حقيقت 10 داستان براي من در پرسپوليس درست کردند شايد به جرات بگويم از اين 10 داستان، يکي درست بود. متاسفانه در پرسپوليس حاشيه و شايعه زياد بود. حالا نمي دانم از شانس بد من بود. دوست واقعي در عمرم يک نفر بود که دوستانه و مثل برادر به من مشاوره داد ولي به حرفش گوش ندادم. او نه دنبال پورسانت بود و نه چيزي. برادرانه به من بهترين مشاوره ها را داد ولي به حرفش گوش ندادم. انرژي گرفته ام که برگردم من ناخواسته وارد حواشي شدم ولي حالا از حاشيه دورم. سرم در کار خودم است. زندگي ام را مي کنم و به فوتبالم ادامه مي دهم. از هواداران انرژي گرفته ام. از مردمي که هر جا من را مي بينند مي گويند چرا نيستي، برگرد. تمام مشکلاتم حل شده و به جرات مي گويد خيلي خيلي انگيزه دارم. 29 ساله هستم و انشالله در نيم فصل دوم برمي گردم و بازي مي کنم. فوتبالم تمام نشده و فقط نياز به حمايت دارم تا همان بازيکن سابق شوم. مديون پرسپوليس هستم گلي که در دربي زدم و باعث شد پرسپوليس 2 بر يک استقلال را ببرد، يکي از خاطره انگيزترين روزهاي زندگي ام است. اين گل، کادوي کوچکي بود از طرف من به هواداران. مي دانم از من ناراحت هستند که به استقلال رفتم ولي فقط به خاطر جام جهاني اين کار را کردم و الان هم پشيمانم. من در پرسپوليس ستاره شدم ولي سعي کردم در زمان حضور در امارات و همينطور بازگشت دوباره به اين تيم در حالي که پيشنهاد خارجي داشتم، دينم را ادا کنم. هنوز مديون اين باشگاه هستم. نام پرسپوليس از نام ما بازيکنان خيلي خيلي بزرگتر است. توصيه به مهدي طارمي مهدي طارمي بازيکن خوبي است. آينده دار است. ولي به عنوان برادر به او توصيه مي کنم مشاوره خوب بگيرد تا مثل من پشيمان نشود. من در 17 سالگي در پرسپوليس رو شدم. او الان سن و سالش بيشتر است. اميدوارم تصميم درست بگيرد. مشاوره خوب بهترين چيزي است که مي تواند فوتباليست ها را موفق کند. گاهي مي پرسيدم چرا بازي نمي کنم؟ خيلي ها مي گويند چرا در استقلال بازي نکردي؟ نمي خواهم درباره گذشته حرف بزنم ولي من در تمرين هميشه تمام تلاشم را مي کردم و گاهي مي پرسيدم چرا واقعا بازي نمي کنم؟ بگذريم. تمام شد و رفت. کروش بزرگترين است کروش بزرگترين مربي تاريخ تيم ملي است. بزرگترين اشتباه ما اين است که از او چشم پوشي کنيم. کروش تا زنده است بايد سرمربي تيم ملي ما باشد. کسي القا نمي کرد از کروش تعريف کنيم اينکه مي گويند به بازيکنان القا مي کنند از کروش تعريف کنند اشتباه است. مگر من الان از تيم ملي هستم که از او تعريف کنم؟ شايد بعضي ها از حرف هاي من بدشان بيايد ولي کروش بهترين است. اين هم حرف اشتباهي است که بگويند به ما القا مي شد از کروش تعريف کنيم. کروش فوق العاده است و بزرگ. برانکو موفق مي شود خوشحالم به برانکو وقت دادند. بايد به مربي فرصت داد. پرسپوليس انشالله در نيم فصل دوم بهتر از اين مي شود. روز اول مي دانستم او موفق مي شود. کروش جوري داد مي زند... کارلوس کروش خيلي در کارش جدي است. او فيزيکي برخورد نمي کند اما جذبه اي دارد که اگر از دستت شاکي باشد، از ترس به خودت مي لرزي. جالب اينجاست که فوق العاده خوش قلب است و مهربان. مي داني خير و صلاحت را مي خواهد. هميشه لبخند مي زند. با تو رفيق است. ولي اگر بد بازي کني.... جوري سرت داد مي زند که خشکت مي زند.

برخی موضوعات مشابه

بالا