متفرقه سبک ترسناک-کمدی چیه؟

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,650
امتیاز واکنش
7,439
سلام دوستای عزیز.
خب امروز اومدم یه سبک جدید در عزصه فیلم سازی رو بهتون معرفی کنم به نام وحشت_کمدی یا همون ترسناک و کمدی، شاید به نظرتون مسخره یاد اما من به شخصه چند نمونه از این سبک یا ژانر رو دیدم باید بگم همه فیلم های این مدلی جذاب نیستن و من تو این تاپیک هم ویکی پدیا این سبک رو براتون می نویسم هم نظر شخصی خودم و فیلمای خوب و بدی که تد این ژانر دیدم با من همراه باشید.

• پیشنهادات
  • ^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

کمدی ترسناک (به انگلیسی: Horror comedy) گونه‌ای در ادبیات و فیلم است که در آن عناصر کمدی و وحشت به شکل تلفیقی وجود دارند.

عقیده خودم نسبت به ژانر کمدی_وحشت:
    این سبک ژانر در پس از چشم افتادن فیلم های ترسناک روی کار اومدن، وقتی که زامبی ها دیگه ترسناک نبودن و تیکه تیکه کررن بازیگران با اره برقی دیگه معنی نداشت و حوصله تماشاچی رو سر می کرد نویسنده ها دست به چنین ژانزی زدن، در جقیقت این مدل فیلم ها به روشی ساخته میشن که شمار از کشته شدن شخصیت ها یا زجر کشیدنشون یا ترسیدنشون خندتون میگیره ترسناک هستند؛ اما یه جاذبه خاصی داره انگار که کارکتر ها از مردن همدیگه وحشتی ندارند.
    نمی گم تمام فیلم های ساخته شده در این عرصه موفق هستن بلکه اکثریت زمین خوردن ولی چند فیلم ساخته شده ارزش دیدن داره!
    در اینجور فیلم ها ژانر وحشت در کنار کمدی بودن قرار می گیره و این بستگی به نویسنده داره گـه کدوم به دیگری برتری داشته باشه مثال می زنم:

منتشر شده در سال ۲۰۲۰ که در رده اول ژانر ترسناک و هیجان انگیز به چشم میخوره اما با دیدن این فیلم متوجه رد پای کمدی هن خواهید شد به قدر کشته شدن کارکتر ها بی مقدمه و یه دفعه ای که یکه ممیخورین و گاهی خندتون میگیره. به خصوص صحنه ی شروع شکار شدن شخصیت ها و فرارشون کع یکی به یکی نحوه کشته شدنشون رو نشوه میده و صحنه های اخر که درگیری کارکتر زن خوب با بد رو نشون میده واقعا خنده داره حتی رزجر خونی هاشون!
    این فیلم خوبیه و ارزش دیدن داره اما عالی نیست!
    میشه یه بار دیدش و لـ*ـذت برد.
    اگر این فیلم رو دیدین بهم نظرتون رو بگین

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    خب یه لیست از رده بندی فیلم های ترسناک کمدی براتون می ذارم تا راحتتر با این سبک آشنا بشین وهر کدوم رو که خودم دیده باشم بهتون معرفی میکنم

. شکارچیان روح

عنوان اصلی: Ghostbusters

محصول: ۱۹۸۴

شکارچیان روح عنوان اصلی: Ghostbusters

بااینکه می‌دانیم قرار نیست «شکارچیان روح» Ghostbusters سال ۱۹۸۴ فیلم ترسناکی باشد، اما چند صحنه‌ی بسیار وحشتناک دارد. بااین‌حال، جملات بیل موری Bill Murray فیلم را حسابی خنده‌دار کرده است.
    . مرا به دوزخ بکشان

عنوان اصلی: Drag Me to Hell

محصول: ۲۰۰۹

مرا به دوزخ بکشان عنوان اصلی: Drag Me to Hell

کارگردان سم ریمی Sam Raimi همیشه به خنداندن و ترساندن هم‌زمان مخاطب شهرت دارد. فیلم سال ۲۰۰۹‌اش «مرا به دوزخ بکشان» Drag Me to Hell هم از این قاعده مستثنا نیست.
    فیلم، داستان کریستین براون Christine Brown را دنبال می‌کند در پی تحت تأثیر قرار دادن رئیسش با درخواست تمدید مهلت پرداخت وام پیرزنی مخالفت می‌کند. پیرزنی که بعداً مشخص می‌شود جادوگر است. روایت گویی «مرا به دوزخ بکشان» فیلم را بسیار خنده‌دار کرده است.

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    . کلبه‌ای در جنگل هیولایی

عنوان اصلی: The Cabin in the Woods

محصول: ۲۰۱۱

کلبه‌ای در جنگل» The Cabin in the Woods داستان پنج دوست را دنبال می‌کند که برای گذراندن یک تعطیلات طولانی به کلبه‌ای دورافتاده در یک جنگل می‌روند. یک دلقک دیوانه، یک بالرین بدون چهره و یک خانواده‌ی زامبی خنده‌دارترین المان‌های این فیلم ترسناک هستند. «کلبه‌ای در جنگل» بیشتر از اینکه ترسناک باشد، سرگرم‌کننده است.
    ۱۲. خانه‌ی مومی

عنوان اصلی: House of Wax

محصول: ۲۰۰۵

بااینکه قرار بود «خانه‌ی مومی» House of Wax ۲۰۰۵ بازسازی ترسناک فیلم اصلی سال ۱۹۵۳ باشد، اثری شلوغ و سرگرم‌کننده از آب درآمد. پاریس هیلتون Paris Hilton، چاد مایکل موری Chad Michael Murray و الیشا کاتبرت Elisha Cuthbert در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

«خانه‌ی مومی» داستان گروهی نوجوان را دنبال می‌کند که داخل یک موزه‌ی مومی در یک شهر خالی و عجیب گیر می‌افتند. چهره‌های مومی فیلم بیشتر از اینکه ترسناک باشند مسخره به نظر می‌آیند. بازی افتضاح هیلتون هم مخاطب را به خنده می‌اندازد.
    من این فیلم رو دیدم با اینکه زود داستان لو میره و صحته های آزار دهنده داره اما نسبتا خوبه!

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    ۷. فیلم شان میمیرد

عنوان اصلی: Shaun of the Dead

محصول: ۲۰۰۴

فیلم شان میمیرد عنوان اصلی: Shaun of the Dead

شان می‌میرد» Sean of the Dead سال ۲۰۰۴ داستان یک آدم ۳۰ ساله ناموفق به نام شان Shaun را دنبال می‌کند که هنگام حمله‌ی زامبی‌ها به شهر تصمیم می‌گیرد قهرمانانه عمل کند. «شان می‌میرد» درعین‌حالی که از چارچوب‌های ژانر زامبی خارج نمی‌شود، طنز زیادی را به همراه دارد.
    این فیلم روهم دیدم باید بگم ماجرای پلیسی هست که اززمحل کارش اخراج و به یه روستای دور افتاده میره که از همون اول ورودش متوجه یه سری چیزلی عجیب میشه جالبه که تا لحطات اخر داستان فیلم داستان رو لو نمیده و این کشتنای عجیب و مرموز ادم رو کنجکاو میکنه البته مرگای خنده دار و حال بهم زن! در اخر شان متوجه میشه که افراد روستا عجیب و دارای راز هایی هستن که تازه شروع ماجرا میشه و ...
    بهتره یه بار این فیلم رو ببینین راضی کننده هست!
    ۳. سرزمین زامبی‌ها ترسناک

عنوان اصلی: Zombieland

محصول: ۲۰۱۹

قطعاً برگ برنده‌ی «سرزمین زامبی‌ها» Zombieland وودی هارلسون Woody Harrelson و بازی کوتاه بیل موری Bill Murray است که این فیلم را تبدیل به یک فیلم ترسناک واقعاً خنده‌دار کرده است. فیلم داستان چهار بازمانده‌ی ویروسی است که انسان‌ها را تبدیل به زامبی می‌کند. حتی باوجود چند صحنه‌ی خشن، هنگام تماشای «سرزمین زامبی‌ها» لبخند به لبان شما می‌آید.
    این فیلم رو خودم ندیدم و واجب شد ببینم به خصوص به خاطر حضور دو بازیر فیلم معروف حالا من رو میبینی!
    گ

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    و فیلم شاهکار و واقعا تحسین بر انگیز برو بیرون یا )GET OUT(
    1542317_200.jpg

خب این فیلم مشهور راجب دختری سفید پوست هست که به تازگی با مرد سیاه موستی اشنا میشه و قرار با هم به ملاقات خانواده دختر برن و اونجا پسر سیاه پوست از اسقبال گرم خانواد نانزدش متعجب میشه و باهاشون گرم میگیره ولی به مرور متوجه رفتار عجیب خدمتکاران سیاه پوست اون خونه میشه و بعد جشن بزرگی که افراد نااشنایی در اون حضور دارن و توجه تمام افراد حاضر که سفید پوست هستند به به خودش باعث تعجب و مشکوک شدنش میشه و اخر جشن چیزی رو متوجه میشه که باعث ترس و سعی در فرار از اون محل رو داره و .....
    این فیلم یه خوبی میتونه ژانر وحشتانک و کمدی رو کنار هم قر ار بده و در قالب واقعی اتفاقات رو رقم بزنه!
    این فیلم بر اساس سناریو نظاد پرستی جلو میره و حرف اصلیش نقد نژاد مرستی سفید موست ها هست که توصیه میکنم حتما ببینیدیش..

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    فیلم های زیادی در این زمینه وحشت_ کمدی ساخته شدن اما اینا به نظرم بهتریناشون بودند بازم اگر نکردی بود که ارزش دیدن داشت براتون میدارم تو همین تاپیک اگر علاقه دارین بدترین های این سبک هم بدونین برام بنویسن داخل پروفایل تا تو این تاپیک بدترین ها هم بنویسم...
    اگر شما فیلمی در این ژانر دیدین که ارزش دیدن داره برام اسمش رو بفرستین

برخی موضوعات مشابه

بالا