اخبار سینما و تلوزیون سری دوم «بهترین تابستان من» ساخته میشود

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 150
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
کارگردان مجموعه تلویزیونی «بهترین تابستان من» از ساخت سری دوم آن خبر داد.

n00385185-b.jpg

به گزارش افکارنیوز، «علی بهادر» درباره دوریاش از عرصه دفاع مقدس گفت: با عنایت به اینکه بخش عمدهای از آثار بنده در حوزه دفاع مقدس بوده و سالیان طولانی در گروه حماسه و دفاع شبکه یک کار کرده ام، همیشه نسبت به این ژانر علاقه داشته و اعتقاد دارم فعالیت در این حوزه کوچکترین ادای دینیست که یک هنرمند میتواند به حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس داشته باشد. اما واقعیتهایی وجود دارد که پیشتر هم توسط بسیاری همکاران گفته شده؛ اصولا تهیه آثار سینمایی دفاع مقدس پیچیدگیهای خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: از مبحث نوآوری در قصه و فیلمنامه تا خطرات و دشواریهای تولید. بنا بر این فیلم یا مجموعههای تلویزیونی دفاع مقدس هزینههای بالایی دارد و نمیتوان با حداقلها آثار فاخری در حوزه جنگ تولید کرد. کارهای دفاع مقدس و معارف اسلامی جزء وظایف ذاتی سازمانهای مسئول است و نباید تولید کننده صرفا از طریق اسپانسرها بودجه تولید خود را تهیه کند و این موضوع نیازمند حمایت سازمان های دولتی نیز هست.

بهادری اظهارداشت: شاید این مسائل بخشی از علل و معضلات کم کار شدن بنده در حوزه دفاع مقدس بوده باشد اما به هر حال چندان هم از این حوزه فاصله نگرفتهام و برای مثال تصمیم گرفتهایم که سریال نوستالژیک «بهترین تابستان من ۲» را پس از جلساتی کا با نویسنده این اثر پر مخاطب داشتهایم را تولید کنیم.

وی درباره تولیدات جدید خود نیز توضیح داد: براساس توافق انجام شده با مسوولین پخش، «ارثیه پرماجرا» از ابتدای دی ماه توزیع شده و امیدوارم مورد استقبال مردم عزیزمان قرار بگیرد. همچنین تدوین فیلم «شاهزاده و گدا» توسط مهدیه بهادر انجام شده و حدود ۹۵ درصد کار به پایان رسیده است که این فیلم نیز پس از صداگذاری و آهنگسازی وارد مرحله توزیع خواهد شد.

وی ضمن گلایه از نبود حقوق کپی رایت در ایران نیز گفت: تا زمانی که قانون کپی رایت در قالب یک فرهنگ رعایت نشود، تهیه کنندگان هیچ کاری نمیتوانند انجام بدهند، متاسفانه با توجه به گستردگی فضای مجازی فیلم ها و آثار هنری به سرعت توسط ناقضین حقوق معنوی تکثیر و بصورت غیر قانونی عرضه می شود. این امر ضربات جبران ناپذیری به صنعت سینمای کشور وارد خواهد کرد که تبعات آن در آینده بیشتر مشخص خواهد شد و از طرفی ممکن است سرمایه گذاران تمایل کمتری در حمایت از آثار هنری و سینمایی داشته باشند. از طرفی این مسئله مربوط به فرهنگ عمومی جامعه در رعایت حقوق تولیده کننده نیز می شود که گسترش این فرهنگ به همراه اتخاذ تدابیر قانونی مورد نیاز توسط مسئولین امر می تواند امنیت معنوی آثار را بیشتر کند.
سریال «بهترین تابستان من» سال ۷۵ از شبکه یک پخش شد و ماجرای جوان پرشور یزدی به نام سعید با بازی علی صادقی را روایت میکرد که بهترین تابستان خود را در جبهههای جنگ تجربه کرد.

این سریال در زمان پخش خود با موفقیت بسیاری روبرو شد.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
185
پاسخ ها
0
بازدیدها
105
پاسخ ها
0
بازدیدها