حوادث ایرانی شلاق و نظافت شهر؛ مجازات مرد آزارگر

ســ . پــــروانـہ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,860
امتیاز واکنش
26,748
زن جوان وقتی فهمید شوهرش می‌خواهد او را طلاق دهد، سراغ دوست صمیمی همسرش رفت و برایش درددل کرد اما فکرش را هم نمی‌کرد دوست شوهرش چه نقشه سیاهی برای او کشیده است.

چندی قبل زن جوانی نزد پلیس رفت و مدعی شد كه یكی از دوستان شوهر صیغه‌ای‌اش او را مورد آزار و اذیت قرار داده است. او گفت: لوله آب خانه‌ام تركیده بود و چون یكی از دوستان صمیمی شوهرم لوله‌كش بود با او تماس گرفتم و درخواست كمك كردم. چند ساعت بعد او برای تعمیر لوله آمد اما بعد از كارش به سمتم آمد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. به‌دنبال این شكایت پرونده به شعبه هشتم دادگاه كیفری یك استان تهران فرستاده و تحقیقات در این‌باره آغاز شد. شواهد اولیه نشان می‌داد مرد لوله‌كش وارد خانه شاكی شده است.جلسه رسیدگی به این پرونده هفته گذشته برگزار شد.

در دادگاه
در ابتدای این جلسه كه به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور قاضی حشمت‌الله توكلی برگزار شد، ابتدا زن جوان گفت: شوهر صیغه‌ای‌ام گفته بود كه دیگر نمی‌خواهد با من زندگی كند و به‌زودی مرا طلاق می‌دهد اما من به او علاقه داشتم و حاضر به جدایی نبودم.

به همین دلیل با متهم كه یكی از دوستان صمیمی اوست، درددل كردم و از او خواستم با شوهرم صحبت كندو او را از تصمیمی كه گرفته، منصرف كند. او قول داد كمكم كند. شاكی ادامه داد: این ماجرا ادامه داشت تا اینكه لوله آب خانه‌ام تركید و چون متهم لوله‌كش است از او كمك خواستم.

او هم به خانه‌ام آمد و لوله را تعمیر كرد اما ناگهان به طرفم حمله كرد. ابتدا نمی‌دانستم چه نیتی دارد اما در ادامه با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. حالا از او شكایت دارم و باید مجازات شود. در ادامه این جلسه اتهام تجـ*ـاوز به عنف به متهم تفهیم شد اما او به دفاع از خودش پرداخت و این اتهام را رد.

او گفت: شاكی مد‌ت‌ها بود كه برایم درددل می‌كرد و می‌گفت با شوهرش صحبت كنم تا او را طلاق ندهد. من هم در حد توانم هر كاری از دستم برمی‌آمد، انجام دادم. قبول دارم كه وارد خانه شاكی شده‌ام اما حرف‌هایی كه درباره تجـ*ـاوز به عنف می‌زند، دروغ است. چون دوستم می‌خواست شاكی را طلاق دهد، او از من شكایت كرده است. من در این ماجرا بی‌گناهم.

مجازات تكمیلی
اظهارات متهم در حالی بود كه پزشكی قانونی اعلام كرده بود شواهد محكمی مبنی بر وقوع تجـ*ـاوز به‌دست نیامده است. در این شرایط قضات دادگاه با اخذ آخرین دفاع از متهم وارد شور شدند. هرچند آنها متهم را از تجـ*ـاوز به عنف تبرئه كردند اما وی را به اتهام رابـ ـطه نامشروع به تحمل 99ضربه شلاق محكوم كردند. آنها همچنین مجازاتی تكمیلی نیز برای متهم درنظر گرفتند كه طبق آن وی باید به‌مدت 80ساعت در نزدیكی محل سكونت و 80ساعت در نزدیكی محل كارش خدمات رایگان شهری ارائه كند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
68
پاسخ ها
0
بازدیدها
107
پاسخ ها
0
بازدیدها