فوتبال داخلی ** صفحه ویژه شهرآورد (داربی) هشتاد و سوم **

• شروع کننده موضوع HAD!S
  • بازدیدها 1,977
  • پاسخ ها 66
  • تاریخ شروع

نتیجه داربی هشتاد و سوم؟؟؟

• برد پرسپولیس

رای: 6 46.2%
  • تساوی

رای: 0 0.0%
  • برد استقلال

رای: 7 53.8%

• مجموع رای دهندگان
    13
وضعیت
موضوع بسته شده است.

HAD!S

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,667
امتیاز واکنش
11,873
ece0f2c9-80e6-49e6-b323-15cab3ef7d8d.jpg

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس امروز را در کنار همشهریان خود سپری کرد.

به گزارش کاپ، علیرضا بیرانوند امروز همراه با تنی چند از دوستان نزدیکش به دور از فضای فوتبال به تفریح پرداخت و جوجه کباب صرف کرد.
یکی از دوستان بیرانوند با اشتراک این عکس نوشت:دوپینگ قبل از بازی جمعه.

پرسپولیس و استقلال تهان روز جمعه در دربی پایتخت مقابل یکدیگر قرار می گیرند و ششمین بازی خود در لیگ شانزدهم را به انجام می رسانند.

156af4dd-bd80-484e-b604-2c4326a3c448.jpg

• پیشنهادات
  • َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    فهرست ۱۹ بازیکن پرسپولیس اعلام شد / امیری به دربی نرسید(اخبار)
    upload_2016-9-14_21-35-2.png
    به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ بعد از تمرین امروز چهارشنبه نام ۱۹ بازیکن را برای حضور در اردوی پیش از دیدار برابر استقلال به شرح زیر اعلام کرد:

علیرضا بیرانوند، رادوشوویچ، سید جلال حسینی، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، آلکسی پلی یانسکی، ولادیمیر پریموف، صادق محرمی، رامین رضائیان، امید عالیشاه، مهدی طارمی، علی علیپور، فرشاد احمدزاده، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، حسین ماهینی، احسان علوان زاده، محمد امین آرام طبع و کمال کامیابی نیا.

گفتنی است؛ دیدار رفت تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال از هفته ششم رقابت های لیگ برتر جمعه ۲۶ شهریور از ساعت ۱۷ با قضاوت علیرضا فغانی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    اکبرپور: مهم‌ترین ضعف استقلال به مسائل مدیریتی مربوط می‌شود/ حرف‌های افتخاری در مورد منصوریان بودار است
    مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال تهران مهم‌ترین ضعف این تیم را مسائل مدیریتی دانست و گفت: نمی‌دانم چرا افتخاری برخی از مسائل را مطرح می‌کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، علیرضا اکبرپور در مورد بازی روز جمعه پرسپولیس - استقلال اظهار داشت: این مسابقه شرایط خاص خودش را دارد و قرار نیست تیمی که وضعیت بهتری دارد، برنده شود. شما دیدید که در بازی رفت پارسال خیلی‌ها برد استقلال را پیش‌بینی می‌کردند، اما پرسپولیس برنده شد و در بازی برگشت هم هیچ‌کس تصور نمی‌کرد پرسپولیس با آن نتیجه استقلال را شکست بدهد.

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال تهران ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم چون الان همه برد پرسپولیس را پیش‌بینی می‌کنند این نتیجه برعکس خواهد شد. منظور من این است که پرسپولیس به همین راحتی نمی‌تواند استقلال را شکست بدهد. دوست دارم استقلال برنده این بازی شود تا بتواند در جدول رده‌بندی کمی خودش را پیدا کند و هم رقیب سنتی‌اش را از پیش‌رو بردارد.

وی در مورد اینکه مهم‌ترین نقطه ضعف استقلال چیست، گفت: به‌نظر من مهم‌ترین ضعف استقلال به مسائل مدیریتی مربوط می‌شود که در پنج هفته سه مدیرعامل عوض شد. شما می‌بینید که افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال ابتدا از کم کردن قراردادها حرف می‌زند و سپس تأکید می‌کند که تکلیف منصوریان را بعد از دربی مشخص می‌کند. وی حتی گفته که از بازی علی پروین و همایون بهزادی خوشش می‌آمده است! نمی‌دانم این حرف‌ها برای چه زده می‌شود.

اکبرپور در قسمت دیگری از حرف‌هایش عنوان کرد: من معتقدم این حرف‌ها به استقلال و علیرضا منصوریان ضربه می‌زند و احساس می‌کنم حرف‌های مدیرعامل استقلال بودار است. الان به‌جای اینکه بازیکنان و کادر فنی را از لحاظ روحی تقویت کنند، آنها را تخریب می‌کنند و این اصلاً درست نیست.

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال تهران در پایان تصریح کرد: من امیدوارم استقلال روز جمعه بازی خوبی را به نمایش بگذارد و علیرضا منصوریان هم باید تیمش را طوری آماده کند که ۹۰ دقیقه مقابل پرسپولیس بجنگد و از لحاظ دوندگی کم نیاورد.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    دربی ۸۳/ کریمی: پرسپولیسی‌ها باید بُرد با ۴ گل را فرامو‌ش کنند
    upload_2016-9-14_21-40-34.png
    هافبک سابق پرسپولیس گفت: بازیکنان پرسپولیس برای دربی ۸۳ باید پیروزی قبلی در این مسابقه و ۵ هفته اخیر در لیگ برتر را فراموش کنند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، علی کریمی در خصوص دربی ۸۳ اظهار داشت: امیدوارم قبل از هر چیز تماشاگران از این بازی لـ*ـذت ببرند، چه آنهایی که در استادیوم حضور دارند و چه آنها که از تلویزیون بازی را می‌بینند و شاهد یک بازی زیبا باشند.

وی افزود: شاید برخی‌ها بر این باور و تصور باشند که به دلیل شرایط متفاوت جایگاه دو تیم در جدول بتوان تیم برنده را پیش‌بینی کرد اما اصلا این طور نیست. این بازی شرایط خاص دارد و نمی‌توان از قبل برنده را پیش‌بینی کرد.

کریمی در پاسخ به این سؤال که آیا این دیدار پرگل می‌شود یا خیر، گفت: همه چیز امکان دارد. مثلا دربی قبل هم زیبا شد هم پرگل، در حال که کسی فکرش را نمی‌کرد که آن دربی اینقدر جذاب شود. همانطور که گفتم همه چیز بستگی به شرایط مسابقه دارد و شاید هم دیدار پرگلی از آب درآید. تنها از بازیکنان پرسپولیس می‌خواهم آن برد ۴ بر ۲ را و همچنین نتایج ۵ هفته گذشته را نیز فراموش کنند. چون اگر روی این دو مورد تمرکز کنند برایشان مشکل‌ساز می‌شود. آنها باید طوری وارد زمین مسابقه شوند که فقط به دربی فکر کنند و همه چیز را کنار گذاشته باشند.

وی در ادامه درباره تعطیلات لیگ و برگزاری بازی‌ها بعد از وقفه طولانی عنوان کرد: متاسفانه در ۵-۶ سال گذشته یک جورهایی به این مسئله عادت کرده‌ایم و شاهد این تعطیلات هستیم. من که نمی‌دانم اما آنطور که از صحبت مربیان می‌شنوم از این تعطیلات راضی نیستند. چون مدام بازیکنان باید در حال بدنسازی باشند و این احتمال مصدومیت را افزایش می‌دهد در واقع باید گفت اگر این تعطیلی‌ها در لیگ نباشد باید تعجب کرد!

علی کریمی در پایان صحبت‌هایش در مورد درگذشت والدین بهادر عبدی، گفت: وقتی یک نفر پدر یا مادرش را از دست می‌دهد تا مدت‌ها از لحاظ روحی به هم ریخته است و متاسفانه بهادر هر دو را همزمان با هم از دست داده است. تنها می‌توانیم برای او آرزوی صبر کنیم و از خدا بخواهیم که به او کمک کند.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    دربی ۸۳/ حسن‌زاده: بازیکنان استقلال و پرسپولیس مصاحبه تنش‌زا نکنند
    رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توصیه‌هایی به بازیکنان و مسئولان دو تیم استقلال و پرسپولیس انجام داد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت فدراسیون، اسماعیل حسن زاده- رئیس کمیته انضباطی گفت: بدون شک برای این بازی جذاب و دیدنی ناظر انضباطی ویژه‌ای می‌فرستیم و همراه با مسئولین سازمان لیگ برترتلاش‌های خود را برای برگزاری این دیدار به کار می گیریم.

وی افزود: درصدد آن هستیم تا جلساتی را با مسئولین سازمان لیگ و اگر امکان داشت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برگزار و نکات مختلفی را در رابـ ـطه با شهرآور ۸۳ مطرح کنیم. ضمن اینکه ناظر ویژه در این دیدار تمامی مسائل قبل از مسابقه، در حین مسابقه و حتی پایان مسابقه تا زمانی که ورزشگاه خالی شود را رصد می‌کند و گزارش کاملی را در اختیارمان قرار می‌دهد.
    وی با بیان اینکه این مسابقه در تهران یک مسابقه خاص تلقی می‌شود، گفت: با توجه به مهم بودن این بازی، نگاه ما نیز دقیق‌تر و خاص خواهد بود. این بدین معنا نیست که فضای مسابقه را خاص کنیم بلکه باید شرایط را به طور ویژه زیر نظر داشته باشیم. همچنین قضاوت داور ایرانی نشان می‌دهد که فوتبال ایران این ظرفیت را دارد که از داور ملی و داخلی خود استفاده کند. تیم داوری که برای این دیدار انتخاب شده، تیمی است که با حضور در المپیک دیدارهای سخت و جذابی را سوت زده اند و بدون شک حضور داوران ارزنده ما این صلاحیت را دارد که فوتبال داخلی را نیز اداره کنند. ما در کنار تماشاگران دو تیم باید به داوران خود احترام بگذاریم و هر گونه قضاوتی که صورت می‌گیرد باید حامیان آنها باشیم. اشتباهات داوری همیشه در فوتبال وجود داشته و یادمان باشد داوری فوتبال ما بخشی از آسیا و جهان است و تماشاگران کمک کنند که تیم داوری بدون تشویش به قضاوت خود بپردازد.
    رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: انتظار داریم که همه دست به دست هم بدهند تا این مسابقه با کیفیت بالاتری در سکوها و زمین مسابقه برگزار شود. آنهایی که فوتبال ایران را دنبال می‌کنند باید به ارزش‌های واقعی فوتبال ایران و تماشاگران پر شورشان پی ببرند.بر همین اساس چند نکته باید از سوی مقامات دو تیم، سرمربیان، بازیکنان و مخصوصا آنهایی که در دو تیم مسئولیت ویژه دارند، رعایت شود. از مسئولین می‌خواهیم تا قبل از آغاز دربی از مصاحبه‌هایی که تنش زا است، پرهیز کنند.
    حسن زاده ضمن تاکید بر این که مسئولین و بازیکنان دو تیم باید از هر گونه الفاظ تنش زا علیه تیم مقابل و مسئول برگزاری مسابقات پرهیز کنند، گفت: در برخی مسابقات مشاهد شده تنش‌ها از درون زمین به سکوها منتقل می‌شود. بر همین اساس از بازیکنان می‌خواهیم از رفتاری که تنش زا است و عکس العمل هایی که حساسیت را به وجود می آورد پرهیز کنند و به تصمیماتی که داور بازی در رابـ ـطه با آنها می گیرد احترام بگذارند. همچنین قبل، در حین بازی و حتی تا زمان ترک استادیوم نیز بهترین رفتار و عملکرد را از خود به جای بگذارند.
    وی از وجود موضوعی به نام امور اجتماعی در آیین نامه فیفا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اخیرا در بحث‌های انضباطی و اخلاقی مطلبی تحت عنوان امور اجتماعی وارد فوتبال شده و مورد نظر فیفا قرار دارد و همچنین در آیین نامه انضباطی فیفا تحت عنوان فعالیت‌های اجتماعی مد نظر قرار گرفته که در توصیف این مطلب فیفا به رفتار تماشاگران توجه ویژه ای دارد. بر همین اساس از تماشاگران می‌خواهیم با حضور در روزشگاه تمامی نکات مختلف بهداشتی، رفتاری و فردی را رعایت کنند.
    رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: در مسابقاتی که در شرق آسیا برگزار می‌شود شاهد حضور تماشاگرانی هستیم که پس از پایان بازی زباله‌های مورد استفاده خود را جمع آوری کرده و این حرکت در کشورهای‌شان نهادینه شده است. با فرهنگ سازی در این زمینه می‌توانیم در این زمینه نیز عملکرد موفقی داشته باشیم. اگر رفتارهای مثبتی مانند جمع آوری زباله، رعایت بهداشت و عدم استفاده از الفاظ نامناسب تماشاگران دو تیم را شاهد باشیم بدون شک از طریق قانونی، هواداران را مورد تشویق قرار می دهیم.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    دربی ۸۳/ رکورد جالب عقاب آسیا در دربی پایتخت؛ ۱۱ بازی بدون شکست
    upload_2016-9-14_21-45-31.png
    عابدزاده سابقه ۱۱ بار حضور در دربی پایتخت با پیراهن هر دو تیم را دارد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، احمدرضا عابدزاده یکی از بازیکنان خوب و خوش اخلاق فوتبال ایران بود که هم در استقلال بازی کرده است و هم در پرسپولیس؛ اگرچه که وی بیشتر دوران فوتبالش را در پرسپولیس گذراند.

نکته جالبی که درباره احمدرضا وجود دارد این است که او تجربه حضور در ۱۱ دربی را دارد و جالب تر اینکه، در این ۱۱ دربی هیچ شکستی در کارنامه اش ثبت نشده است و از این حیث یکی از رکوردداران است.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    پروین در گفت‌وگو با سایت نود: امیدوارم دربی جذاب و تماشاگرپسند شود تا مردم لـ*ـذت ببرند
    upload_2016-9-14_21-48-14.png
    کاپیتان اسبق تیم ملی از دیدن هم‌بازی سابق خود بر روی تخت بیمارستان ابراز تاسف کرد.

علی پروین، پیشکسوت فوتبال ایران که برای عیادت از محمدرضا خلعتبری، بازیکن اسبق پرسپولیس در دهه ۵۰ به بیمارستان رفته بود، در گفت‌وگو با خبرنگار وبسایت نود راجع به شرایط همبازی قدیمی خود در پرسپولیس گفت: از دیدن محمدرضا در چنین شرایطی واقعاً ناراحت شدم. ما سال‌ها کنار هم بازی کردیم و دوران خیلی خوبی را با هم داشتیم. او فوتبالیست قابلی بود و در دهه ۵۰ که ما هم‌تیمی بودیم، روزهای خیلی خوبی را با هم سپری کردیم.

او ادامه داد: من هر وقت می‌رفتم شمال به محمدرضا هم سر می‌زدم و بعضی مواقع هم او پیش ما می‌آمد. ولی حالا بعد از این همه سال دیدن او روی تخت بیمارستان و در چنین شرایطی واقعاً من را متاثر کرد. متاسفانه مشکلات زندگی همه را از هم دور کرده است. محمدرضا چون شمال زندگی می‌کرد کمتر بین فوتبالیست‌ها بود و کمتر کسی از حال او خبر داشت. امروز متاسفانه نشد که با خودش صحبت کنم اما با پسرش حرف زدم و امیدوارم هرچه زودتر شرایطش بهبود پیدا کند.

اسطوره باشگاه پرسپولیس و سرمربی اسبق این تیم راجع به بازی روز جمعه پرسپولیس و استقلال نیز اظهار داشت: من فقط امیدوارم که دربی بازی خوب و جذابی شود که تماشاگران و مردم از دیدن آن لـ*ـذت ببرند. حالا که مردم انقدر به این بازی اهمیت می‌دهند و همه جا صحبت از دربی است، امیدوارم که یک بازی بی‌حاشیه و جذاب را شاهد باشیم و آبروی فوتبال مملکت حفظ شود.

پروین در پایان گفت: پرسپولیس شرایطش خوب است و در وضعیت خوبی برای این بازی قرار دارد. استقلال هم تیم خوبی دارد و به برد این بازی نیاز دارد. هر تیمی که در دربی بتواند بهتر از موقعیت‌های خود استفاده کند قطعاً برنده خواهد شد.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    دربی ۸۳/ برهانی: کریمی و حیدری برگ برنده های استقلال هستند؛ یک- صفر می بریم
    upload_2016-9-14_22-11-7.png
    مهاجم سابق استقلال گفت: هواداران استقلال نه یار دوازدهم که یار اول تیم هستند.

به گزارش وب سایت نود، آرش برهانی درباره دربی ۸۳ و اینکه نخستین دربی است که پس از ۹سال در آن حضور ندارد، اظهار داشت: به هر حال قسمت این بود که امسال در استقلال نباشم. من همیشه این تیم و هوادارانش را دوست دارم. امیدوارم همیشه با بردهایی که استقلال کسب می کند دل هوادارانش شاد شود.

وی درباره اینکه دوست داشت در این دربی هم حضور داشته باشد تصریح کرد: هر بازیکنی اگر یک بار در دربی حضور داشته باشد طعم آن زیر زبانش مزه می کند. من نزدیک به ۱۸ دربی همراه استقلال بودم. خاطرات تلخ و شیرینی از آن دارم. از گل سه امتیازی گرفته که بردیم تا دربی که پرسپولیس در آخرین لحظات ما را شکست داد.

مهاجم سابق استقلال درباره اینکه مهره های تاثیرگذار دو تیم را چه کسانی می داند گفت: در استقلال خسرو حیدری و یعقوب کریمی برگ برنده هستند و در پرسپولیس فکر می کنم محمد انصاری می تواند تاثیرگذار باشد. البته دربی هیچ وقت قابل پیش بینی نیست و مطمئنا هر تیمی بتواند از لحاظ روحی و روانی شرایط بهتری داشته باشد، می تواند برنده باشد.

برهانی درباره اینکه پیش بینی اش از گلزنان دربی ۸۳ ادامه داد: فکر می کنم استقلال با تک گل یعقوب کریمی برنده بازی می شود.

وی درباره اتفاقی که برای بهادر عبدی پیش آمد اذعان داشت: از این اتفاق خیلی ناراحت شدم. همه ما در شوک این حادثه تلخ به سر می بریم. امیدوارم خداوند به بهادر عبدی صبر بدهد.

برهانی در پایان گفت: امیدوارم هواداران استقلال روز جمعه به ورزشگاه بروند و از تیم خود حمایت کنند. زمانی که ما بازی می کردیم حضور هواداران همیشه برای ما دلگرمی بود. هواداران استقلال نه یار دوازدهم که یار اول تیم هستند.

َA_b

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    656
    دربی ۸۳/ کامیابی‌نیا: تفکرات منصوریان را می‌شناسم، بخواهند مشورت می‌دهم
    upload_2016-9-14_22-14-28.png

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کادر فنی به خوبی حریف جمعه ما را آنالیز می‌کند و اگر از ما که با منصوریان کار کرده‌ایم مشورتی بخواهند با کمال میل دانسته‌هایمان را به تیم انتقال می‌دهیم.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، کمال کامیابی‌نیا در خصوص وضعیت تیم پرسپولیس پیش از دربی ۸۳ و پیش بینی‌اش از این بازی صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

* در آستانه دربی ۸۳ وضعیت پرسپولیس را چطور می‌بینی؟

خوشبختانه تمرینات خوبی انجام دادیم و در آخرین بازی هم توانستیم از تبریز با یک امتیاز شیرین برگردیم تا آماده دربی شویم. به هر حال دربی مهم‌ترین بازی فوتبال ایران است و تماشاگران مشتاق هستند تا این بازی را ببینند. ما هم در این مدت خوب تمرین کردیم و امیدوارم با تمرکز در دربی به میدان برویم.

* با توجه به شرایط پرسپولیس و استقلال در جدول رده بندی لیگ آیا می‌توان سرخپوشان را از پیش برنده دربی دانست؟

نتیجه دربی هیچ ارتباطی به وضعیت دو تیم در جدول ندارد. این را هم در نظر بگیرید که هنوز ۵ هفته از لیگ گذشته است و جدول واقعی لیگ از هفته سیزدهم و یا چهاردهم شکل می‌گیرد. فصل گذشته ما وضعیت خوبی نداشتیم اما در هر دو دربی موفق شدیم نتیجه خوبی مقابل استقلال بگیریم. ما از استقلال شناخت داریم و مربیان هم به خوبی این تیم را برای ما آنالیز کرده‌اند و امیدوارم روی همین موضوع بتوانیم جمعه با سه امتیاز از بازی بیرون بیاییم.

* صحبت از این می‌شود که وحید امیری به دلیل مصدومیت احتمال دارد دربی را از دست بدهد. آیا غیبت این بازیکن می‌تواند در روند حرکتی پرسپولیس تاثیرگذار باشد؟

قطعا نبود چنین بازیکن موثری می‌تواند در هر تیمی تاثیرگذار باشد اما شما این را در نظر بگیرید که جایگزین‌های امیری، تا اینجای لیگ خیلی خوب کار کردند. هر چند که هنوز امیدوار هستیم این بازیکن به دربی برسد چرا که تلاش زیادی می‌کند تا به بازی روز جمعه برسد. به هر حال امیری یک بازیکن ملی است که هر تیمی دوست دارد چنین بازیکنی را در اختیار داشته باشد اما متاسفانه او در بازی‌های تیم ملی دچار مصدومیت شد و این موضوع او را از بازی‌های لیگ فعلا جدا کرد اما امیدوار هستیم که به بازی برسد.

* از قدیم صحبت این بوده که جنگ اصلی در دربی جنگ هافبک‌هاست و تو هم به عنوان یکی از هافبک‌های پرسپولیس قطعا نقش مهمی در این بازی خواهی داشت.

باید بگویم که هم پرسپولیس و هم استقلال هافبک‌های خوبی دارند و اهالی فوتبال هم می‌دانند که هافبک هر تیم کمربند میانی آن تیم است. قطعا بازیکنان دو تیم رقابت سنگینی با هم خواهند داشت و از طرفی هم من امیدوارم که جنگ هافبک‌ها را ما ببریم تا بتوانیم سه امتیاز بازی را بگیریم. آنالیزی که کادر فنی انجام داده به ما کمک می‌کند تا بتوانیم نقاط قوت استقلال را از کار بیاندازیم. امیدوارم وسط زمین برای ما باشد و در نهایت با کمک خدا و حمایت هواداران با برد از بازی بیرون بیاییم.

* حتما شنیده‌ای که برخی می‌گویند پرسپولیسی‌ها با غرور وارد زمین می‌شوند. خودت به عنوان یکی از بازیکنان این تیم آیا بین هم تیمی‌هایت غرور می‌بینی؟

ما کاری نکرده‌ایم که بخواهیم غرور داشته باشیم. درست است که صدر جدول هستیم اما فقط ۵ هفته از لیگ گذشته است و زود است که به خاطر چنین مسئله‌ای بخواهیم غرور داشته باشیم. این را هم در نظر داشته باشید که فاصله امتیازی تیم‌ها به هم نزدیک است و اگر ما یک بازی نتیجه نگیریم و نفت برنده شود آنها به ما می‌رسند. اصلا بحث غرور داشتن و این حرفها نیست. چرا که ما فقط کار خودمان را در زمین بازی انجام می‌دهیم و کاری به حریف نداریم. ما در هر بازی برای سه امتیاز به میدان می‌رویم. هرچند که این را هم در نظر داشته باشید که پرسپولیس باید صدر جدول باشد.

* سابقه کاری با علیرضا منصوریان را در تیم ملی امید و باشگاه نفت داشته‌اید. این در حالی است که صحبت‌هایی شنیده می شود مبنی بر اینکه در صورت باخت در دربی تغییراتی در کادر فنی استقلال رخ می‌دهد.

به نظرم این مسئله اصلا درست نیست چرا که باید به پای چنین مربیانی ماند. سال گذشته مدیران پرسپولیس پای برانکو ماندند و با نتایج خوبی که گرفتیم مزد صبر خودشان را گرفتند. حتی یحیی گل‌محمدی هم در ابتدای کارش در ذوب آ‌هن نتایج خوبی نمی‌گرفت اما مدیران این باشگاه پای او ایستادند و دو بار قهرمان جام حذفی شدند. به نظرم باید مدیران استقلال هم صبوری کنند و پای منصوریان بایستند. من برای منصوریان و تیمش از بعد از بازی دربی آرزوی موفقیت می‌کنم!

* تقابل برانکو و منصوریان می‌تواند تقابل جذابی باشد. برنده این دوئل مربیان را چطور می‌بینی؟

هر دو مربی از باهوش ترین مربیان لیگ هستند و همین موضوع باعث می‌شود که دربی سختی را شاهد باشیم. برانکو به خوبی برای ما استقلال را آنالیز کرده و ما با تمرکز وارد زمین می‌شویم تا سه امتیاز شیرین را بگیریم.

* با توجه به اینکه پست تو دفاعی است اما گل‌های حساسی برای پرسپولیس زده‌ای. فکر می‌کنی در دربی این شانس را داشته باشی که نامت را در تاریخ دربی‌ها با زدن گل ماندگار کنی؟

طبعا من هم مثل هر بازیکن دیگری دوست دارم در دربی گل بزنم اما خواسته‌های برانکو از من بیشتر دفاعی است و خوشبختانه در ۵ بازی لیگ تنها یک گل خورده‌ایم. هدف ما اول این است که گل نخوریم و سپس گل بزنیم اما برای بازیکنی مثل من که بیشتر وظایف دفاعی است گل زدن هم شیرین است هرچند که باید توان زیادی بگذارم تا در برخی از مواقع بتوانم به خط حمله تیم اضافه شوم.

* اگر بخواهی دربی را پیش بینی کنی چه می‌گویی؟

همه می‌گویند که دربی با همه بازی‌ها فرق دارد اما در کل امیدوارم که ما برنده بازی باشیم. قطعا نمی‌توان نتیجه را پیش بینی کرد اما ما همه تلاشمان را می‌کنیم تا هوادارانمان را خندان به خانه بفرستیم.

* تو سابقه کار با منصوریان را داری و قطعا تفکراتش را می‌شناسی. اگر از تو کمک بخواهند آیا اطلاعاتی می‌توانی به همبازیان و یا مربیانت درباره او بدهی؟

ببینید به جز من علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی و وحید امیری با منصوریان کار کردند و تفکراتش را می‌شناسند. قطعا کادرفنی ما آنقدر تلاش می‌کنند که نیازی به کمک ما نباشد و قطعا کار به آنجا نخواهد رسید اما اگر از ما مشورت و یا کمکی بخواهند با کمال میل دانسته‌هایمان را به کادر فنی و بازیکنان انتقال می‌دهیم.

* در پایان اگر صحبت خاصی داری بگو!

امیدوارم که بازی خوبی از سوی هر دو تیم دور از حاشیه دیده شود و انشاءالله هواداران ما شاد و خندان به خانه بروند.

پیوست ها

• upload_2016-9-14_22-13-29.png
      upload_2016-9-14_22-13-29.png
      287.2 کیلوبایت · بازدیدها: 2
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا