طراحی داخلی طراحی دکوراسیون داخلی کلاس از نگاه چند معلم

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,382
امتیاز واکنش
14,555
طراحی دکوراسیون داخلی کلاس از نگاه چند معلم
محسن رفیعی
%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85_Large.jpg

در این مطلب قصد داریم نظر چند معلم را در مورددکوراسیون داخلی کلاس درس را با شما در میان بگذاریم. از این معلم‌ها پرسیدیم آیا به محض این‌که کلاس شما مشخص شد شروع به طراحی دکوراسیون آن می‌کنید یا تا باز گشایی مدارس صبر می‌کنید؟ آیا دیوارهای کلاس را پر از پوسترهای رنگی می‌کنید یا آن‌ها را خالی می‌گذارید تا جا برای آثار دانش‌آموزان باشد؟ نگاهی می‌اندازیم به توصیه‌های آن‌ها.

از رنگ استفاده کنید
به نظر تینا کویین باید از در طراحی دکوراسیون داخلی کلاس رنگ‌های روشن استفاده کرد و رنگ کرم مایل به سفید را که در مراکز آموزشی استفاده می‌شود کنار گذاشت.

روی دیوراها کار کنید
کیت پروییت می‌گوید «دیوارها بخش زنده‌ی محیط آموزشی محسوب می شوند. دکوراسیون کلاس باید به صورتی باشد که هر بخش از فضا در دل خود چیزی برای آموزش داشته باشد.»

به گرمی خوش آمد بگویید
لیلی جکینز می‌گوید «من همیشه سعی کرده‌ام دکوراسیون کلاس حالتی شاد داشته باشد. اگر دکوراسیون کلاس شاد و مفرح باشد دانش‌ آموزان در آن احساس خستگی نمی‌کنند و راحت‌تر هستند.»

2.jpg

برای شروع فقط چیزهای ضروری را به دیوار کلاس بزنید
رجینا هیچکاک می‌گوید «من قوانین رعایت ایمنی در آزمایشگاه و چیزهای ضروری دیگر را به دیوار می‌چسبانم اما دوست دارم کار‌هایی را که دانش آموزانم با دست خود ساخته‌اند به دیوار بزنم بنابراین دیوارهای کلاس من در اوایل سال تحصیلی خالی است.»

از قبل برنامه‌ریزی کنید
ملیسا ریچی می‌گوید «من در طول تابستان یک موضوع انتخاب می‌کنم و بعد شروع به جمع آوری چیزهایی می‌کنم که در رابـ ـطه با آن موضوع است. امسال برای طراحی دکوراسیون از هند سفارش پارچه‌های ساری داده‌ام تا در تابلو اعلانات از آن‌ها استفاده کنیم. هم‌چنین کتاب‌هایی را خریداری کرده‌ام که نگاهی شرقی به زندگی دارند.»

کمک بگیرید
رابین رنفرو می‌گوید «من برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاس از شوهر و فرزندانم می‌خواهم به من کمک کنند بنابراین قبل از شروع سال تحصیلی کلاس کاملا آماده‌ی خوش آمدگویی به دانش آموزان است.»

زمینه را آماده کنید
استفانی اوروک می‌گوید «من پیش از برنامه‌ریزی با استفاده از رنگ برچسب‌هایی برای نام افرادی که قرار است تصویرشان بر روی دیوار باشد درست می‌کنم و همین طور جای مطالعه و کتابخانه‌ی کلاسی را مشخص می‌کنم.»

منبع : Weareteachers ، مجله ایرانگان

برخی موضوعات مشابه

بالا