مطالب طنز طنز؛ «راجع به» یا «درباره‌»؟

• شروع کننده موضوع BARANA.R
  • بازدیدها 71
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

BARANA.R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,921
امتیاز واکنش
20,204
دهخدا کتاب فارسی‌اش را باز کرد و گفت: «درس امروز ما درباره‌ بابا طاهر عـریـان است»‌. ناگهان آلیا و چرخنده جیغ کشیدند. بذرپاش رگ غیرتش بیرون زد و با خشم گفت: «خجالت بکش پیرمرد! کلاس مختلطه!» قالیباف گاز انبری از کیفش در آورد و گفت: «96 درصد حاضران کلاس درخواست کردن تا دهان دهخدا پلمپ بشه». میرسلیم سـ*ـینه ستبر کرد و گفت: «دهخدا شعور استفاده از آزادی را ندارد». رئیسی برای اینکه از قافله عقب نماند با صدای بلند گفت: «من در روز 12 ساعت کار می‌کنم».

همه ساکت شدند و با شگفتی به رئیسی خیره شدند. قالیباف پوزخند زد و گفت: «داریم راجع به بابا طاهرِ عـریـ*ـان و عور حرف می‌زنیم». دهخدا با کلافگی گفت: «یک اینکه بهتره به جای «راجع به» از «درباره‌» بهره ببرین. دوم هم اینکه چرا الکی جو‌سازی می‌کنید؟ بابا طاهر عـریـان که به راستی عـریـان نبوده...». میرسلیم پرسید: «یعنی مایو پوشیده بوده؟». شریعتمداری فریاد زد: «در هزاران سند غیر‌قابل انکار آمده که شخص ب.ب.ط.ع ملقب به عـریـان از بازیگران پاپ‌کورن‌اِستار بوده» هاشمی‌طبا همان‌طور که تلاش می‌کرد با صدای آلن‌دلون حرف بزند، گفت: «والا ما خودمون قبلا بازیگر بودیم اما راجع به ایشون چیزی نشنیدیم. حتما بدلکار بوده»‌.

دهخدا با خشم گفت: «به جای «راجع به» بگو «درباره‌». در ضمن باباطاهر عـریـان شاعر بوده نه بازیگر». قالیباف خندید و دستی به پیراهن مارک‌دارش کشید و گفت: «پس بیچاره پولش نمی‌رسیده تا لباس بخره. حتما جزو همون 96 درصده». دهخدا از کوره در رفت و فریاد زد: «یعنی توی این کلاس هیچ‌کس نمی‌دونه بابا طاهر کی بوده؟». احمدی‌نژاد دستش را بالا برد. دهخدا خوشحال شد و گفت: «آفرین! پاشو بگو کی بوده». تا احمدی‌نژاد برخاست بقایی هم ایستاد. دهخدا به بقایی گفت: «با شما نبودم. شما بشین!». مشایی از زیر میز گفت: «نمی‌شه. سیم‌شون رو یکسره کردم. الان جفت‌شون حکم دو تا باتری قلمی دارن!».

دهخدا گفت: «خب احمدی‌نژاد. بگو بابا طاهر عـریـان کی بود؟». احمدی‌نژاد گفت: «من از شما می‌پرسم، بابا طاهر عـریـ*ـان و پتی کی بود؟» بقایی هم همان‌طور که کنار احمدی‌‌نژاد ایستاده بود با چشمانش پشه‌های کلاس را دنبال می‌کرد. دهخدا کتاب فارسی را بست، نفسی عمیق کشید و گفت: «از بابا طاهر می‌گذریم و می‌رویم سراغ ایرج‌میرزا». ناگهان آلیا و چرخنده جیغ کشیدند. دهخدا کتاب را بست. نگاهی به بقایی که هنوز کنار احمدی‌نژاد ایستاده بود انداخت و پرسید: «شما نقش تزيینی جعفری کنار بشقاب غذا داری؟» اما بقایی پاسخی نداد. دهخدا هم کم آورد و از کلاس بیرون رفت.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
273
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,718
پاسخ ها
0
بازدیدها