مطالب طنز طنز؛ اخذ گرین‌کارت با ارزان‌ترین قیمت توسط وزیر خارجه

• شروع کننده موضوع dinaz
  • بازدیدها 88
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

dinaz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31,702
امتیاز واکنش
68,366
طنز؛ اخذ گرین‌کارت با ارزان‌ترین قیمت توسط وزیر خارجه

1398315_671.jpg

آیدین سیارسریع در روزنامه ایران نوشت:

گاهی در کشور اتفاقاتی می‌افتد که از دایره فهم و حتی تخیل افراد خارج است. مثلاً چند روز پیش خبری آمد مبنی بر آنکه شخصی که خود را محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه معرفی و به بهانه صدور ویزا کلاهبرداری می‌کرد شناسایی و دستگیر شده است. احتمالاً شیوه کار آن بزرگوار این گونه بوده که چهره‌اش را شبیه به وزیر امور خارجه می‌کرده و وارد مکان‌های عمومی می‌شده. بعد مردم که او را می‌دیدند می‌گفتند اِ! آقای ظریف! شما اینجا چیکار می‌کنین؟ ظریف قلابی با فروتنی پاسخ می‌داده: دیگه اومدیم از نزدیک به مردم خدمت کنیم! بعد مردم ذوق زده می‌شدند و می‌گفتند: راضی به زحمت نبودیم. همین که شما به ایران خدمت می‌کنین برای ما کافیه.

ظریف سرش را به نشانه تأسف تکان می‌دهد و می‌گوید: ای بابا... ایران... ایران... آخه اینجا جای زندگیه؟ مردم می‌گویند: حالا درسته یه سری مشکلات هست ولی ما دست در دست هم با کمک شما بر مشکلات فائق می‌آییم! ظریف قلابی می‌گوید: «نه بابا این وضعیت دیگه درست بشو نیست. کمر من هم دیگه جواب کرده، می‌خوام استعفا بدم.» بعد دهانش را نزدیک گوش مردم می‌کند و می‌گوید: «از من نشنیده بگیرید ولی اوضاع خرابه. زودتر برید!» مردم هاج و واج و حیران می‌پرسند: «کجا بریم؟» ظریف دستش را شکل هواپیما می‌کند و با دهانش صدای پرواز هواپیما را در می‌آورد. بعضی از مردم مشتاق می‌شوند و می‌گویند: آقای ظریف! الان چه جوری میشه رفت اونور؟ ظریف می‌گوید: راحت! بعد از کیفش چند تا برگه در می‌آورد و می‌گوید: اقامت دائم استرالیا می‌گیرم برات... مُفت! خودم هم شخصاً می‌برمت اونور.

با هواپیما بیست هزار تا، با قایق بدون ضمانت جانی دو هزار تا. یکی از جوانان می‌پرسد: آقای ظریف من میخوام برم امریکا. ویزای امریکا می‌تونید جور کنید؟ ظریف دستی به چانه‌اش می‌کشد و می‌گوید: ویزای امریکا که نمیدن. ولی من آخر همین ماه می‌خوام برم نیویورک، به عنوان همراه می‌تونم ببرمت که اونجوری خیلی باید بسلفی. حدود پونصد هزار تا. جوان می‌گوید: من اونقدری ندارم آقای ظریف! ظریف می‌گوید: «غمت نباشه پسر. یه جا تو چمدون تخت روانچی داریم، قاچاقی می‌بریمت، صد هزار تا.» یکی دیگر می‌پرسد: ارزون ترین ویزاتون چیه؟

ظریف می‌گوید: ویزای سنگال داریم، میرین اونجا عزل میشین بر می‌گردین، صد و پنجاه هزار تومن. به این ترتیب مردم به خیال ویزا و مهاجرت فریب ظریف قلابی را می‌خوردند. در این میان یکی از بزرگواران عرصه قلم و سیاست در روزنامه‌اش به خاطر مقاله ای عذرخواهی کرد که احتمالاً وقتی بعداً فهمید اشتباهی از ظریف قلابی عذرخواهی کرده آن را پس گرفت و در روزهای آینده احتمالاً شاهد مقاله‌ای خواهیم بود که خواستار عزل ظریف به‌دلیل اغفال جوانان و کلاهبرداری که یکی از نتایج برجام است، می‌شود.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
271
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,691
پاسخ ها
0
بازدیدها