مطالب طنز طنز؛ بچه‌های چینی سهامی عام می‌شوند

• شروع کننده موضوع MASUME_Z
  • بازدیدها 85
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

MASUME_Z

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,852
امتیاز واکنش
29,849
پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

فارس گزارش داده توی چین به‌ زودی «بچه‌داری» به‌عنوان یک رشته دانشگاهی ارائه خواهد شد. ما خیلی فکر کردیم و تشخیص ندادیم بچه‌داری باید برود زیر شاخه علوم تجربی، علوم کشاورزی یا علوم آبی؟

منتها معلوم‌دار است که وقتی زایمان شما از سوی دولتتان مشخص شود، نه پدر و مادر بچه، طبیعی است که زاییدن شما از سوی دولت شغل محسوب شود. عیب چین است که شما نمی‌توانی از زیر زاییدن شانه خالی کنی. به‌هرحال مرد و زنی دوتا بچه را به دولت بدهکار است.

به نظر ما وقتی بچه‌داری شغل است، بابای بچه هم می‌تواند از دولت تقاضای مستمری کند. چون او یک سرمایه‌گذاری هرچند کوچک قبلا کرده که الان به صورت بچه، به بهره‌برداری رسیده است. خب چرا دولت فقط باید از بچه بهره ببرد؟ بابای بچه چی؟ آیا بچه در چین، سهامی عام است یا سهامی خاص؟ هنوز مشخص نیست.

کاش توی ایران، ما به این مرحله چین برسیم. ممکن است چینی‌ها توی آمار افسردگی رتبه داشته باشند، اما خوشبختانه بابت مسائل مالی افسرده نیستند و دولتشان علاوه بر دستور، هزینه هم می‌دهد؛ یعنی شما می‌زایی، اما هزینه زایمان با دولت است. اینجا ولی این‌طوری نیست.

دولت هی می‌گوید ما بزاییم درحالی‌که هیچ مسئولیتی برعهده نمی‌گیرد. فردا هم که بابا و مامان بچه توی خرج بچه بزایند و بروند به مسئولان شکایت کنند، مسئولان می‌گویند ما که مسئول نیستیم، مسئولش شمایید، کاش همان اول دقت می‌کردید. باگ دولت‌هایی که تو مسائل خصوصی ملت دخالت می‌کنند، اما برای حل مسئله ملت راهکار عمومی یا دولتی ندارند همین است. همین است که توی ایران هرکسی بچه‌دار می‌شود، گاوش دوقلو می‌زاید.

وصیت

سوفیا... با بابات صحبت کن اجازه بدهد من و تو بچه‌دار شویم. من شاید اینجا شغلی نداشته باشم، اما می‌توانم بروم چین بچه‌‌داری کنم و پولش را بفرستم، تو اینجا بچه‌مان را بزرگ کنی.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
268
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,644
پاسخ ها
0
بازدیدها