مطالب طنز طنز؛ بیایید قدر فرونشست زمین را بدانیم

• شروع کننده موضوع BARANA.R
  • بازدیدها 116
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

BARANA.R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,921
امتیاز واکنش
20,204
یکی از هزاران فوبیایی که من دارم این است که یهو وسط کار و زندگی زمین دهن باز کند و انتقام زمین‌خواری دیگران را با خوردن من بگیرد. تا امروز ‌هالیوود و دنیای غرب را به خاطر این فوبیا لعنت می‌کردم؛ اما وقتی دیدم در دو، سه ماه اخیر چند مورد فرونشست زمین در تهران اتفاق افتاده، بیشتر ‌هالیوود و دنیای غرب را لعنت کردم چرا که طبق اسناد غیرقابل انکاری که در اختیار ماست غرب برنامه دارد تا با برداشت غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی و گودبرداری‌های غیراصولی در کشور به دست عوامل کلیدی خود (موسوم به مردم) و با همکاری عوامل دیگر (موسوم به مسئولان) کشور را دچار ریزش کند. با وجود این اسناد باز بعضی‌ها می‌گویند كه شهرداری مقصر است. لعنت به تو‌ ای غرب، شهرداری چه تقصیری دارد؟ معاون شهردار بعد از نشست زمین در خیابان پیامبر سریع با مشاهده حادثه پیش آمده افسوس خورد و گفت: «همان‌طور که بارها گفته‌ام راه‌حل این مشکل این است که شبکه آب تهران را با اولویت به‌عنوان یک طرح ملی نوسازی کنیم».

خب طفلک بارها گفته؛ دیگه چیکار باید کنه؟ زبانش مو درآورد از بس اینها را گفت. مردم کی می‌خواهند شبکه آب تهران را نوسازی کنند؟ واقعا مردم چرا این‌قدر خیره سر شده‌اند جدیدا؟ دستگاه اجرایی می‌گوید گرانی داریم و دخل و خرج مردم نمی‌خواند. مردم بلانسبت مثل تمساح می‌مانند و نگاه می‌کنند. نهادهای نظارتی می‌گوید باید با فساد مقابله شود باز مردم در طول و ارض فساد می‌کنند. نهادهای نظارتی تکرار می‌کنند: میگم باید با فساد مقابله شود! دِهَع! مردم در کمال پررویی توی چشم مسئولان نگاه می‌کنند و می‌گویند وظیفه شماست که مقابله کنید. در مورد فرونشست زمین هم ما همین گرفتاری را داریم. مردم با عملکردشان باعث فرونشست زمین می‌شوند. همین جوان‌ها را نگاه کنید. اینها دیگر به صورت عادی نمی‌نشینند، این موبایل را که می‌گیرند قشنگ فرو می‌نشینند! خب این به زمین فشار می‌آورد.

جشن‌ها و پایکوبی‌هایی که انجام می‌شود هم موثر است. پایشان را به زمین می‌کوبند تا خاک ریزش کند و غرب بگوید در کشور سوءمدیریت است. بعد می‌گویند چرا با کنسرت مخالفی! دیگر دلیل از این علمی‌تر؟ یک‌سری هم هوچی‌گری می‌کنند و می‌گویند ما امنیت نداریم و می‌ترسیم زمین ما را بخورد. خب موش تو را بخورد این‌قدر حساسی. یه کم می‌خواهی بروی پایین‌تر از سطح زمین. انگار مترو سواری می‌شوی یا با آسانسور می‌روی منفی دو. چیزی ازت کم می‌شود؟ به خاطر مملکتت، شرفت، ناموست دو متر نمی‌خواهی بروی زیر زمین؟ زمین‌شناسان آرزو دارند بروند ببینند توی گوشه و هسته زمین چه می‌گذرد.

آن وقت ما این را مجانی برایت فراهم کرده‌ایم باز غر می‌زنی؟ اصلا اینها هیچی. خیلی‌ها تو همین تهران آرزوی یه زیرزمین دارند که دست زن و بچه رو بگیرند ببرند اونجا. آن وقت ما بدون هیچ توقعی زیرزمین ایجاد می‌کنیم، باز هم ناراضی هستید؟ اصلا ساکن نشوید، وسایل را که می‌توانید بگذارید. من واقعا نمی‌فهمم مردم از کی این‌قدر قدرنشناس شده‌اند. زمان احمدی‌نژاد کجا این‌طور بود؟!

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
273
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,718
پاسخ ها
0
بازدیدها