مطالب طنز طنز؛ دلایل من در لزوم فیلترینگ تلگرام

• شروع کننده موضوع MASUME_Z
  • بازدیدها 151
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

MASUME_Z

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,852
امتیاز واکنش
29,849
شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در روزنامه شهروند نوشت:

می‌گویند روزی یکی از مقامات سابق نشست پشت میزش تا کارشناس زیردستش گزارش کارش را بخواند. کارشناس سرفه‌ای کرد و گفت: قربان در ‌سال اول و بر خلاف شعار کاهش تورمی که حضرتعالی در مصاحبه‌هایتان وعده‌اش را دادید با افزایش تورم روبه‌رو شدیم. مقام محترم پوزخندی زد. کارشناس ادامه داد: به علت اصرار شما بر مواضع‌تان همان راه را ادامه دادیم و در‌ سال دوم تورم ١٠‌درصد دیگر اضافه شد. مقام عزیز نیشخندی زد. کارشناس گفت: و شما البته فرمودید ادامه بدهید و مرغ یک پا دارد.

بر همین منوال طی کردیم و در پایان ‌سال سوم تورم دو برابر شد! مقام مسئول لبخندی عنایت کردند. کارشناس گفت: بالاغیرتاً نمی‌خواهید سر فرمان را بچرخانید؟ با این فرمان برویم عن‌ قریب مردم هر تخم‌مرغ را دانه‌ای پنجاه‌هزار تومان می‌خرند. مقام مسئول گوشی تلفن‌همراهش را داد دست کارشناس عزیز و گفت: این متنی که تو تلگرام آمده را با صدای بلند بخوان تا همه بدانند. کارشناس خواند: «شرکت کوکاکولا در ‌سال اول فعالیت خود فقط ٢٥ بطری فروخت... هرگز تسلیم نشوید».

دیدید چطور می‌شود انسان‌ها را تشویق به کار اشتباه کرد؟ بی‌خود نیست می‌گویند تلگرام از مصادیق جرم است. اگر تلگرام فیـلتـ*ـر بود و این مقام مسئول همان‌طور که به توییتر و فیس‌بوک دسترسی ندارد به تلگرام هم... (اوه یادم نبود مسئولان فیلترشکن دارند.) خلاصه اگر مسئولان تلگرام نداشتند، شاید الان تورم هم وجود نداشت.

و اما دلایل من برای موافقت با فیلترینگ تلگرام فقط به همین مورد محدود نمی‌شود. من با تلگرام مخالفم چون:

قبلا من در منزل پای راستم را می‌انداختم روی پای چپم و به همسرم می‌گفتم خانم جان شما در جامعه نیستی نمی‌دانی چه خبر است. نبض جامعه را نمی‌دانی. حرف شما اصلاً در هیچ گروه و دسته‌ای خریدار ندارد. حالا در حالی ‌که تعداد اعضای کانال من از ٣٠٧ نفر به ٢٩٨ نفر کاهش یافته همسر بنده هم‌اکنون ادمین کانالی است که هشت‌ هزار عضو دارد.

بنده به علت مشغله زیاد، بارها دچار خطای اجتناب‌ناپذیر انسانی شده‌ام و به مصداق این جمله که «اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است» به اشتباه، کلیپ ناجور و فکاهه یک گروه جینگول مستون را فوروارد کرده‌ام به یک گروه فرهیخته و اندیشمند که سالی یک‌بار هم جرأت عرض اندام پیش استادان حاضر در آن گروه را نداشته‌ام. نتیجه؟ کلی از اساتید مشهور آمدند پی وی که فلانیِ از این کلیپ جیگریا داشتی و بروز نمی‌دادی؟ دیگه چی داری شیطون؟ بفرست بیاد بینیم بابا! درواقع بعد از اشاعه تلگرام شک کرده‌ام که نکند انسان فرهیخته، انسان مرده است!

شلیک خنده نماد اولين جنبش چریکی تاریخ در برابر محور سلطه است کوروش بزرگ

شلیک خنده نماد اولین جنبش چریکی تاریخ در برابر محور سلطه است
«چگوارا»
«علی شریعتی»
«چارلی چاپلین»
«کریستیانو رونالدو»

همه اینها در یک صبح دل‌انگیز زمستانی، وقتی سر کار بودم و در بازه زمانی دو ساعته در تلگرام برای من ارسال شد. خلاصه اگر شما پشت گوش‌تان را دیدید ما هم می‌فهمیم چه کسی این جمله گهربار در مورد شلیک خنده را از خودش در کرده! بالاغیرتاً آدم سر کار باید به تجسس گوینده جمله بیندیشد یا چای بنوشد و با جوک‌های تلگرامی کیفور شود؟

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
273
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,718
پاسخ ها
0
بازدیدها