مطالب طنز طنز؛ ماندن یا نماندن، مسأله این بود!

• شروع کننده موضوع BARANA.R
  • بازدیدها 78
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

BARANA.R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,921
امتیاز واکنش
20,204
این روزها مهم‌ترین مسأله کشور و پرکاربرد‌ترین هشتگ کشور، هشتگ #ماندن_یا_نماندن_جنتی است. ما هم تصمیم گرفتیم تا موضوع به داغی موضوع تعـ*رض دونالد ترامپ به زنان آمریکا نشده، مسأله را کمی بررسی کنیم و ببینیم واقعا چه خبر است. گفتم ترامپ، دیدم باید آرزو کنم انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا زودتر برگزار شود. این‌طور که این تعداد زنان آمریکایی دارند اعتراف می‌کنند که ترامپ جایی و وقتی به آنها تعـ*رض کرده، هیچ بعید نیست تعداد زنانی که ترامپ بهشان تعـ*رض کرده از جمعیت زنان آمریکا هم بزند بالا. این آقا رئیس‌جمهوری نشده، این است. بیخود نیست تا در مورد سیاست خارجی آمریکا ازش می‌پرسند، فوری جواب می‌دهد باید حمله کرد! بگذریم:

دبیرکل اصولگرایان شمال شهر و جنوب کشور: به نظر ما طرح برکناری علی جنتی درواقع یک استعفای تاکتیکی است. یعنی مثل این برانکو شده که ما می‌گیم رامین رضاییان تو حاشیه هم ببره تیمو ببره، اما باید بازی کنه بعد ایشان عالیشاه را تعویض می‌کنه که حال مای تماشاگرنما را بگیره. یکی نیست بگه تماشاچی واقعی سر‌به‌زیره و به کار شما نمیاد آقا برانکو. دفاع بلد نیست. عوضش ما حمله‌مون خوبه. حالا هم دولت از همان تاکتیک پیروی کرده. یعنی ما در اصل خواستار استعفای دولت هستیم، آنها وزیر ارشاد را مجبور به استعفا می‌کنند. یاد خدابیامرز گل‌آقا به‌خیر. سوفاف آقاجان. از نقش سوفاف در کشور غافل نشوید.

گروه نوازندگان دوره‌گرد زیر پل عابر پیاده میدان انقلاب: ما فکر می‌کنیم علی جنتی چون دیگر نه میلی به برگزاری کنسرت داشت، نه توانی برای برنامه‌ریزی کنسرت‌ها؛ تصمیم گرفت به قصد تغییر محل زندگی و سکونت در مشهد استعفا بدهد.

گروه هنرمندان بی‌سرزمین‌تر از باد: ما معتقدیم اگر خودمان جمع بشویم و ذره‌ذره پول بگذاریم روی هم و حقوق علی جنتی را البته در حد فیش‌های متعارف نه فیش‌های حقوقی مشکوک خودمان بدهیم و از ایشان بخواهیم بماند خانه یا اگر نمی‌ماند حداقل نرود پشت میز وزارتخانه‌اش بنشیند، اوضاع فرهنگ و ارشاد در این کشور احتمالا بهتر خواهد شد. نمونه‌اش هم همین مورد چند وقت اخیر. ایشان در جواب این‌که چرا اقدامی برای بازگشت استاد بهرام بیضایی به ایران نمی‌کنند، جواب داده‌اند اصلا نمی‌دانیم ایشان در این سن و ‌سال می‌تواند فیلم بسازد یا نه؛ یعنی ایشان به واسطه آزمون‌های عینی و عملی، در مورد سن و ‌سال و توانایی‌های بشر در هر سن به دانش تجربی‌ای نایل شده که می‌تواند با چشم بسته یک نفر را ببیند و بگوید چند مرده حلاج است.

یک اصلاح‌طلب میانه‌رو متمایل به اصولگرایی اما لیبرال و ضد لیبرالیسم: به نظر من جناب جنتی به واسطه مدتی که در امر فرهنگ و هنر بودند و به‌ویژه نقش و تجربه‌شان در وضع نشر و موسیقی بهتر است بزنند تو کار موزیک‌ویدیو و ساخت دابسمش‌های بامزه. من یک پیشنهاد ارزنده هم دارم. دابسمش پیشنهادی برای اجرا توسط علی جنتی:

توصیف صحنه: علی جنتی تعدادی از ناشران کتاب و برگزارکنندگان کنسرت‌ها و تئاترها را در پارکی جمع کرده و مشغول نرمش صبحگاهی هستند. جنتی به آنها تمرین می‌دهد و ترانه‌ای از آرش را دابسمش می‌کند:

با من سوت بزن... سوت بزن... با ریتم من!

بیانیه انجمن صنفی تخیلی طنزنویسان کشور: ما شنیده‌ایم بعد از رفتن علی جنتی از ارشاد یکی از کاندیداهای مهم برای جانشینی ایشان کواکبیان است. اما به قول معروف بُزک نمیر بهار میاد، کواکبیان باش... حالا این‌که کواکبیان با چه طرح و ایده‌ای می‌آید را بی‌خیال شوید. همین که خالق جمله «در فصل گیلاس، آفریننده طعم گیلاس، به آفریننده اصلی گیلاس پیوست» وزیر ارشاد بشود، ما طنزنویس‌ها را خشنود خواهد ساخت.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
268
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,644
پاسخ ها
0
بازدیدها