مطالب طنز طنز؛ ۱۰ نکته سرنوشت‌ساز پیرامون انتخاب رشته!

• شروع کننده موضوع dinaz
  • بازدیدها 91
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

dinaz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31,702
امتیاز واکنش
68,366
طنز؛ ۱۰ نکته سرنوشت‌ساز پیرامون انتخاب رشته!

سعيده حسنى در ضمیمه طنز روزنامه قانون
نوشت:

یه بار داشتم یه جا یه جوکی رو می‌خوندم در مورد تفاوت زندگی پزشکا و مهندسا، اینکه پزشکا هدفشون پزشک شدنه، بعد ازدواج با یه پزشک، بعد بچه دار شدن و پزشک کردن بچه‌هاشون و وادار کردن بچه‌هاشون به ازدواج با یه پزشک و ادامه دادن این چرخه تا اونجا که کلا از چرخه خارج بشن.

اما مهندس‌ها هم زندگیشون اینجوری میگذره که درس می‌خونن مهندس شن بعد به خواهر برادرشون میگن مهندسی نخونن، به دوستانشون میگن مهندسی نخونن، به هر کسی که میشناسن و دستشون میرسه میگن مهندسی نخونن، حتی ممکنه یه نوشته «عاقبت یک مهندس»، بندازن گردنشون برن تو زیرگذر چهارراه ولیعصر وایسن عرق نعنا بفروشن و از رهگذرا بخوان نذارن بچه‌هاشون بیان مهندسی اما در نهایت میمیرن در حالی‌که نظاره‌گر این صحنه غم‌انگیزن که ملت کماکان دارن رشته مهندسی رو انتخاب میکنن.

با توجه به اینکه هفته آینده جواب کنکور میاد و یه سری آدم میخوان سرنوشت خودشون رو به افتضاح بکشن لازم دیدیم یه متن بنویسیم و بهشون بگیم مهندسی نخونن! خواهر من برادر من، ما سومین کشور تولیدکننده مهندس در دنیاییم ولی هنوز در تولید پاستیل با کیفیت به استانداردهای لازم نرسیدیم و وقتي می‌آییم اسانس لیمو تولید کنیم اون وسط اسانس وایتکس تولید میشه و بعد میگن چرا پاستیل لیموییا مزه وایتکس میدن! خب تقصیر توعه، الان موقع انتخاب رشته نزن مهندسی صنایع غذایی وقتی علاقه اصليت به تاریخ بوده.

10 ساله من مغزم فلش‌بک میزنه به اون لحظه‌ای که انتخاب رشته کردم، یه رشته دیگه به جای مهندسی انتخاب میکنه بعد میزنه رو فست فوروارد و یه سری گل و بلبل نشون میده. میخوام بگم حسرتش اینجوری ميمونه برای آدم. با سرنوشت خودتون و سرنوشت پاستیلای تولید داخل بازی نکنین!

حالا اگه مهندسی رو زدید دعا کنید دانشگاه مادر قبول نشید و برید دانشگاه‌های صنعتی که یه مشت بدبخت عین خودتون دور هم جمع شدید. اینجوری دردش کمتره.

فکر کنید برید دانشگاه ببینید یه سریا دارن جغرافی میخونن! من خودم نميدونستم جغرافی رشته‌اس تا اینکه از نزدیک دیدمشون و دیدم چه قدرم بر خلاف انتظارم راضی هستن از زندگی! حالا اینا به کنار میرید می‌بینید طرف رشته‌اش مجسمه سازیه و جای اینکه یه مشت عدد رو بزنه تو ماشین‌حساب داره گل‌بازی میكنه. یا مثلا یکی داره دندون‌پزشکی میخونه که هرچند اونم از رشته‌اش بدش میاد ولی دست‌كم بعد از فارغ‌التحصیلی کف درآمدش 20 برابر شماست. حالا برو اين‌قدر مکانیک سیالات و ترمودینامیک بخون تا جونت درآد.

نکته دیگه‌ای ندارم پیرامون انتخاب رشته همین که مهندسی نزنین خودش هزارتا نکته‌اس!

و در پایان اين رو اضافه كنم كه... آقای روحانی ببین... انتخاب‌ها تاثیر به سزایی در سرنوشت ما دارن، یجوری نشه پسفردا هی فلش‌بک بزنی به امروز بگی ای‌کاش فلانی رو نمیذاشتم وزیر علومم که دانشجوها رو ناامید کنم.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
268
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,644
پاسخ ها
0
بازدیدها