فکر کنم باران دیشب مرا شسته، امروز «تو» ام!

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 340
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
انتشارات مروارید دو مجموعه شعر از فاضل ترکمن با نام «یکی بیاید مرا لِه کند» و کامران رسول زاده با عنوان «فکر کنم بارانِ دیشب مرا شسته، امروز تو ام» را منتشر کرده که دومی به چاپ پنجم رسیده است.

14-5-24-114938baran4.jpg

به گزارش خبرآنلاین، مجموعه شعر فاضل ترکمن به عکس آنچه بیشتر از او خوانده و دیده ایم، طنز نیست و اشعار جدی او را در بر می گیرد. کتاب با یکی از دیالوگهای فیلم «عشق» ساخته میشاییل هانکه آغاز میشود: «دلیلی برای ادامه زندگی نیست. میدونم که زندگی فقط بدتر میشه. نمیخوام ادامه بدم.»

به گفته شاعر، شعرهای این مجموعه چنانکه از عنوان و تصویر روی جلد مشخص است، مضامین تلخ و غمانگیزی دارند. نقاشی روی جلد کتاب هم اثر لیلا صفاست.

او همچنین میگوید: قالب شعرهای کتاب سپید است و زبان همه شعرها ساده است. من قبل از اینکه بحثهای تئوریک درباره سادهنویسی در شعر مطرح شود، این نوع نگارش را چه در شعر کلاسیک و چه در شعر نو از استادم عمران صلاحی آموختم و همیشه به سرودن شعر در همین سبک ادامه خواهم داد.

مجموعه شعر «یکی بیاید مرا لِه کند» در 147 صفحه و با قیمت 7500 تومان منتشر شده است.

بنابراین گزارش، مجموعه شعر رسول زاده که اولین مجموعه شعر منتشر شده او نیز محسوب می شود و با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان همراه بوده، بنگاهی متفاوت و منحصر به فرد به عشق دارد و می شود در تک تک اشعار کتاب این نگاه و ارادت شاعر به ساحت عشق را مشاهده کرد.

چند قطعه از اشعار این کتاب را در ادامه می خوانیم:

این منصفانه نیست
من پیر شده باشم
و تو در خیالم
درست مثل روزی که ترکم کردی
زیبا و جوان...
همین شده که هیچ‏ کس
باور نمی کند
معشوق من بوده باشی...

*

از موهای تو شعر می بافم

و می ریزم روی شانه ات...

حالا
همین که از سطر بعدی
باد می وزد...

افسوس...

همیشه
تو را به باد می دهم...

*

به تو کاری ندارم که!

دارم به درد خودم می میرم،

تقصیر من نیست

که تو
تنها درد منی...

*

بزنم به تخته،
به خودت رسیده ای در این شعر،
که حتی گل انداخته دست هام،
از نوشتنت،
پس من چرا
به تو نمی رسم؟...

این کتاب نیز در 152 با قیمت 6200 تومان منتشر شده است. خرید این کتاب ها از سایت ناشر با تخفیف 15 درصدی همراه است.

درآخر اضافه کنم که من از نمایشگاه مجموعه اشعار کامران رسول زاده رو تهیه کردم
محشره حتما بخونیدو لازمه تو کتابخونه تون داشته باشین

بالا