جالب و دانستنی قدام بشردوستانه هتل سوئیسی +عکس

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 225
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
یک هتل در سوئیس برای هشدار به مشتریان خود در دور نریختن غذایشان روش جدیدی به کار گرفته است. او از تصاویر کودکان آفریقایی برای عدم اتلاف غذاها استفاده کرده است.

هتلی در سوئیس با استفاده از نمایش تصاویر تکاندهنده کودکان آفریقایی سعی کرده از اتلاف مواد غذایی توسط مشتریانش خودداری کند. «بریگیته هلر»، مدیر هتل چهار ستاره «Monopol» در بخش لوسرن در مرکز سوئیس، میگوید که در هتل او مواد غذایی زیادی به هدر میرود و او نمیتواند نسبت به این اتفاق بیاعتنا باشد. نتیجه این احساس مسئولیت خانم هلر تبدیل به تابلویی شد با عکس کودکان قحطیزده آفریقایی به علاوه یک جمله که به زبان انگلیسی در پایین آن نوشته بود: «صبح بخیر مهمانان عزیز. به دلایل اخلاقی و معنوی ما در سوئیس غذاها را دور نمیریزیم. لطفا غذایی را در بشقابتان بریزید که مطمئنید آن را میل میکنید. به خاطر درک و شعورتان سپاسگزاریم.»

561232_939.jpg

در ادامه این مطلب آمده است: «کودکان در آفریقا به خاطر سوءتغذیه میمیرند و مردم در سوئیس غذاها را اسراف میکنند و دور میریزند. این اتفاق در این کشور به لحاظ اخلاقی و معنوی قابل قبول نیست.» زیر عکس یکی از کودکان بینوا هم این مطلب حک شده است: «کمک، کمک... سپاسگزاریم برای ساختن جهانی بهتر. مدیریت هتل» و پایین تصویری که کودک و کرکس هر دو در قاب تصویر گرسنه هستند هم اینگونه نوشته است: «کرکس منتظر است که کودک هر چه زودتر بمیرد!»

561233_328.jpg

مدیریت متعهدانه این خانم نتایجی هم دربرداشته است. بر اثر مدیریت خانم هلر مشتریان چینی، باقیمانده غذای خود را بستهبندی میکنند و همراه خود میبرند. هلر خود درباره این طرحش میگوید: «دیدن اینکه چه مقدار غذا روزانه اتلاف میشود، واقعا مرا آزار میدهد. ما باید مردم را آگاه کنیم و باید تصاویر کودکانی که در اثر گرسنگی در حال مرگ هستند را به آنها نشان بدهیم.»

561234_739.jpg

خانم هلر در ادامه درباره واکنشهای احتمالی مشتریانش میگوید: «من به هیچ وجه نگران این نیستم که با این کار توریستهایی که به هتلم می‎آیند، اذیت یا دلزده شوند. من دارم برای متفاوت بودن تلاش میکنم و هرچند نمیتوانم جهان را تغییر بدهم؛ اما این یک شروع است.» هلر نه تنها از این اقدامش راضی است که آن را وظیفه خود میداند: «من تشخیص دادم که با برنامهریزی میتوانم خیلی چیزها را تغییر بدهم. من این را وظیفه انسانی خودم میدانستم که کاری برای بشریت انجام دهم و این دقیقا همان کاری است که باید انجام میدادم.»

برخی موضوعات مشابه

بالا