قوی‌ترین مرد جوان جهان؛ علیرضای 15 ساله از ایران

• شروع کننده موضوع !!!!F!!!!
  • بازدیدها 80
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

!!!!F!!!!

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,626
امتیاز واکنش
24,157
وزنه بردار ۱۵ ساله ایرانی توانست در المپیک جوانان با ثبت رکوردهای قابل قبول عنوان قویترین مرد این رقابت ها را کسب کند.

به گزارش "ورزش سه"، مثل همیشه که ایرانی ها در همه رقابت ها چشم به درخشش وزنه برداران در دسته فوق سنگین دارند، این بار هم در المپیک جوانان یک نوجوان ۱۵ ساله با رکوردهای خود همه را به کسب مدال طلا امیدوار کرده بود.

علیرضا یوسفی وزنه بردار دسته فوق سنگین ایران در المپیک جوانان که بامداد امروز در حرکت یکضرب و با مهار وزنه ۱۶۲ کیلوگرم در جایگاه دوم قرار گرفته بود، در دو‌ضرب با وزنه ۲۰۲ کار خود را آغاز کرد و توانست این وزنه را به راحتی بالای دستان خود ببرد.

01344852.jpg

01344850.jpg

او که از رقبای دیگرش چند سالی کمتر داشت، در دومین حرکت دوضرب وزنه ۲۱۱ را بالای سر برد و در نهایت با مهار وزنه ۲۱۸ کیلوگرم به مدال طلای مجموع رسید و عنوان قهرمانی و قویترین پسر بازیها را به خود اختصاص داد.

جالب اینکه نماینده ایران در حرکت یکضرب ۱۱ کیلوگرم از حریف بلغاری خود عقب افتاده بود و در دوضرب با عملکردی فوق العاده و روحیه ای ستودنی توانست سکوی نخست را تصاحب کند.

01344853.jpg

وزنه بردارانی از ۷ کشور اکوادور، لهستان، الجزایر، پورتوریکو،بلغارستان و هلند حریفان ملی پوش ایرانی در این دسته بودند.

جالب اینکه در شرایطی عنوان قویترین مرد المپیک جوانان به پسر ۱۵ ساله ایرانی رسید که توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و تاماش آیان رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری در سالن حاضر بودند و از نزدیک این اتفاقات را تماشا کردند.

01344851.jpg

01344849.jpg

علیرضا یوسفی بعد از کسب مدال طلا گفت: با کمک خدا و دعای خیر مردم وتمریناتی که داشتم با اینکه در یکضرب 11 کیلو از حریف بلغارستانی عقب افتادم و او فکر می کرد طلا در دستانش است، من با زدن 12 کیلو اضافه در دو ضرب خودم را به او رساندم و عزمم را برای طلا جزم کردم. این مدال را تقدیم خانواده عزیزم می کنم و خودم را برای آینده بخصوص بازیهای المپیک 2024 و 2028 آماده می کنم تا برای کشورم مدال آوری کنم.

برخی موضوعات مشابه

بالا