بررسی شده لطفا سیمبلیک نباشید

• شروع کننده موضوع amitis2007
  • بازدیدها 326
  • پاسخ ها 1
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

amitis2007

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
154
امتیاز واکنش
3,273
خیلی خوبه که چنین سایت ها و فروم هایی با این امکانات وجود داره اما افسوس که در کشور ما هیچ چیزی اونطور که باید، ازش استفاده نمیشه و کار ها سیمبلیک انجام میشه. (ازاونجایی که عده زیادی اینجا سنشون کمه توضیح میدم که سیمبلیک یعنی : صرفا ظاهر کار انجام بشه که یعنی"من کارم رو انجام دادم! نگید انجام ندادم!!" از نظر کیفی و کمی بررسی و همچنین نظارت انجام نمیشه وحتی اگر هم بشه، ادامه پیدا نمی کنه .)
نقد رمان چیز خوبیه. اما نقد ، یک کار دنباله داره. خودتون هم قطعا به این مسئله واقفید. چون صفحه نقد دوستان منتقد ها و مدیران و نویسنده هایی که می شناسیدشون پرشده از نقد افراد مختلف و روی تک تک چیز ها بحث شده. بحث ؛ یعنی منتقد نقد کرده و نویسنده پاسخ داده یا راهنمایی خواسته و منتقد به درستی جوابش رو داده. واین فرایند تا صفحه های زیادی ادامه پیدا کرده. ( این روهم نگم که برای یه مدیر یا نویسنده یا.. هر منتقدی اومده توی تاپیک اون شخص ، نقدش رو نوشته و دویست تا پست داره اون تاپیک صرفا بخاطر اینکه اون شخص رو می شناسند . از طرفی ، بیشترتاپیک های رمان های نوسنده های دیگه حتی یه دونه پست هم نداره و رفته تو انتهای صف نقد و وقتی هم که نقد میشه اینجوری "سیمبلیک"! بهرحال آشنابازی تو مملکت ما فراوونه. عادت داریم بهش همه جا و اصلا دیگه مهم نیست.)
چیزی که باعث شد من به کل ازاکثر ِ (نه همشون) تگ های "توخالی" مدیر و ناظر و منتقد ونویسنده و گوینده و.. و..و.. زده بشم همینه. نظارت هایی که اکثرشون به درستی انجام نمیشه و کار هایی که اکثرشون سبملیک سرهم میشن. البته ، هستند کسانی که وجدان کاری بیشتری دارند و کاری که بهشون محول شده رو به طورکامل انجام میدن اما چه فایده که اونقدر که کم هستند توی اقلیت سایت قرار گرفتند و نتیجه نهایی ای که یک شخص بازدید کننده ی عاقل و بالغ از سایت می گیره، اینه: " آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی!!!"
با دید خوشبینانه ومنطقی تر و لطف هم اگه نتیجه گرفته بشه بازم چندان تفاوتی نداره: "آفتابه لگن هفت دست، شام ونهار یکی!" این نظر من نیست، چیزیه که واضحه و بدون تعصب و طرفداری سلیقه ای، فقط با بررسی کیفی مواردی که ذکر شد، به دست میاد. نه هیچ نظر وعقیده ی شخصی.
روی رفتار مدیر هاتون، ادبشون، سنشون، به بلوغ فکری رسیدن منتقد هاتون ومسئولیت پذیری همه بخوص ناظرهاتون دقت بیشتری کنید. این ها شاخصه های اعتبار یک مجموعه هستند. نه از نظر بنده؛ بلکه از نظر منطق و علم و شرایط روز. سایت رقیب اگر از بین نمی رفت، با این وضعیت قطعا اینجا درحال افول بود.
مشکلات دیگه اینقدر فراوونه که از حوصله من خارجه! فقط آروزی موفقیت دارم براتون. یه روزی انشالله.

• پیشنهادات
  • Mojtaba

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,741
    امتیاز واکنش
    43,440
    با سلام ، سپاس از نگاه پر مهر شما به مجموعه نگاه دانلود .
    بسیار خرسند هستیم که منتقد به وضع موجود هستید چرا که حتی اگر در ایده آل ترین وضعیت ممکن هم بودیم باز برای پیشرفت نیاز به خرد جمعی و نظرات عزیزانی همچون شما داشتیم .

یک طرفه به قاضی رفتن خیلی آسان به نظر می آید خصوصا" وقتی از شرایط کاری یک جا خبری نداشته باشند ،
    چیزی که در اصل خیلی مهم است این است که هیچ پارتی بازی برای نقد رمان مدیران و رنگی ها صورت نگرفته و نمی گیرد . صحبت ما این نیست که بگوییم منتقدی با نویسنده ای دوست نیست ، خیر .
    خون کسی رنگین تر نبوده که بگوییم رمان آن شخص نقد شود . لکن بر اساس سلسله مراتب ، رتبه های کاربری ، فعال ترین اعضای انجمن شناخته می شوند !

فعال ترین اعضای انجمن چه کسانی هستند ؟
    جواب ساده است » افرادی که برای انجمن زحمت می کشند دارای عنوان هستند ، طبیعی است که درخواست های این گونه افراد نه فقط در بخش نقد در هر بخشی از انجمن به مراتب بالاتر از کاربران عادی که فعالیتی ندارند مورد بررسی قرار بگیرد .

من باب تگ رمان ها ، برای تگ دهی زحمت فراوان کشیده شده و سعی شده وضعیت به حدی برسد که کمترین خطا را دارا باشد ، با توجه به رده و میانگین سنی کاربران انجمن ، برای بررسی تگ دهی نظر جمعی مد نظر قرار می گیرد و برای اهدای تگ به صورت گروهی اقدام می شود .
    به نظر می رسد شما فکر می کنید که تنها منتقدین تگ می دهند ، تنها منتقدین نیستند بلکه مدیران کتاب در این امر دخیل هستند ، 2 نویسنده ویژه برای بررسی از دیدگاه نویسندگان کتاب ها را بررسی می کنند ، مدیران ویراستاری و ناظران کتاب نیز برای بررسی دخیل هستند .
    در حال حاضر بیش از یک نفر رمان ها را بررسی می کند ، افرادی که در این امر سررشته دارند .
    لکن مدیران و مسئولین این انجمن هم دارای محدودیت هایی هستند و نمی توان همواره به کاربران سخت گرفت !
    غالب افرادی که می نویسند در رنج سنی ای مشخص و دارای وضعیت ای مشخص هستند و عموما" قیاس بررسی و تگ دهی رمان به طور تخصصی در این انجمن با بررسی کتب چاپی قیاسی مع الفارق است .
    در انتها خدمت شما عرض می کنم ؛
    مجموعه نگاه دانلود از معدود مجموعه هایی هست که در آن کارها به صورت سمبلیک انجام نمی شود . اینجا کاملا" نظام مند و ساختارمند هست و تمامی امور دارای رویه و سیر کاری مشخص هست .

:aiwan_lggight_blum:

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

تاپیک بعدی
    بالا