محرومیت محمد موسوی از کلیه فعالیتهای والیبال

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 363
  • پاسخ ها 6
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
سید محمد موسوی بازیکن متین ورامین و ملی پوش والیبال کشور تا اطلاع ثانوی از کلیه فعالیت های والیبال محروم شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون؛ سید محمد موسوی عراقی بازیکن تیم متین ورامین و تیم ملی والیبال کشورمان به علت توهین به مسئولین فدراسیون والیبال تا اطلاع ثانوی و تشکیل کمیته انضباطی از کلیه فعالیت های والیبال در خارج و داخل ایران، باشگاهی و ملی محروم شد و حتی حق شرکت در اردوی تیم ملی را هم ندارد.

لازم به ذکر است این پروند به زودی در کمیته انضباطی بررسی می شود و حکم و زمان محرومیت وی دقیقا اعلام خواهد شد.

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    توضیحات دبیر فدراسیون والیبال در مورد محرومیت محمد موسوی

محمود افشاردوست می گوید کمیته انضباطی فدراسیون والیبال برای تصمیم گیری در مورد محمد موسوی تشکیل جلسه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمود افشاردوست دبیر فدارسیون والیبال که صبح امروز (جمعه) مهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود، در مورد محرومیت محمد موسوی از کلیه فعالیتهای والیبال گفت: «روز قبل از بازی فینال لیگ برتر یکی از بازیکنان مطرح تیم ملی، در فدراسیون والیبال و در مقابل کارمندان این فدارسیون الفاظ زشتی را به کار برد. در حال حاضر فدراسیون والیبال تصمیم گرفته موسوی را تا اطلاع ثانوی محروم کند، هر چند ما به زودی در کمیته انضباطی تشکیل جلسه خواهیم داد و تصمیم نهایی را در مورد این بازیکن خواهیم گرفت.»

هر چند افشاردوست در پایان صحبت هایش اعلام کرد که محرومیت موسوی قطعی نیست و این بازیکن می تواند در جلسه کمیته انضباطی از خودش دفاع کند: «موسوی یکی از بهترین بازیکن های دنیاست و ما نمی توانیم این واقعیت را کتمان کنیم. ما به او این فرصت را می دهیم که توضیحات لازم را ارائه کند تا رای نهایی در مورد او صادر شود.»

این در حالی است که فدراسیون والیبال صبح امروز اعلام کرد محمد موسوی به علت توهین به مسئولین فدراسیون از کلیه فعالیت های والیبال در خارج و داخل ایران، باشگاهی و ملی محروم شد و حتی حق شرکت در اردوی تیم ملی را هم ندارد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    واکنش رييس کميته انضباطي به محروميت موسوي

رييس کميته انضباطي فدراسيون واليبال تاکيد کرد: در صورتي که ناظر يا داور مسابقه گزارشي از تخلف يک بازيکن بدهد هر چقدر هم آن بازيکن معروف باشد با آن قاطعانه برخورد ميکنيم.

00029233.jpg

علي فرخي درباره اعلام محروميت محمد موسوي تا اطلاع ثانوي از سوي فدراسيون واليبال اظهار کرد: کميته انضباطي هنوز در اين رابـ ـطه تشکيل جلسه نداده است و قرار است طي دو سه روز آينده اين جلسه را براي بررسي اين موضوع تشکيل دهيم. اين محروميت از طرف فدراسيون اعلام شده و با تشکيل کميته انضباطي، ميزان محروميت موسوي به صورت دقيق مشخص خواهد شد. بايد بررسي شود که موسوي تا چه حد در اين موضوع مقصر بوده است و يا اينکه اصلا اشتباهي را مرتکب شده است يا خير؟ که اين نياز به بررسي دقيق دارد.

به نقل از ايسنا، رييس کميته انضباطي فدراسيون واليبال خاطرنشان کرد: کميته انضباطي در برخورد با بيانضباطي و تخلف در واليبال قاطعانه ايستاده است اما ما نتايج را با مشورت يک جمع هفت نفره اعلام ميکنيم و تصميم ميگيريم که به چه صورت با متخلفان برخورد کنيم. ما هرگز بدون بررسي دقيق محروميتي را تاکنون اعلام نکرده و نخواهيم کرد چرا که بازيکن هم به عنوان يکي از طرفهاي درگير بايد از خودش دفاع کند.

وي در واکنش به اين گفته يزدانپناه داور ديدار تيمهاي متين ورامين و ميزان مشهد در نيمه نهايي ليگ برتر واليبال که کميته انضباطي فدراسيون تاکنون برخورد قاطعي در قبال تخلف بازيکنان مشهور تيم ملي مانند سعيد معروف و شيرکوند نداشته است، گفت: ما در گذشته سعيد معروف را محروم کرديم اما هنگامي که وزير ورزش از اردوي مليپوشان واليبال بازديد کرد آنها اين قول را از او گرفتند که در صورت موفقيت در رقابتهاي جهاني ميزان محروميتشان کاسته شود که اين اتفاق نيز افتاد. البته ما از داورزني در اين باره توضيح خواسيم که او نيز به کميته انضباطي آمد و توضيحاتش را در اين باره اعلام کرد. مطمئنا در ليگ امسال نيز برخوردمان با تخلفات در صورت گزارش داور سختگيرانه بوده است اما وقتي که داور يا ناظر بازي در گزارش خود اشارهاي به تخلف يک بازيکن نميکند ما نميتوانيم به صورت يک طرفه بازيکنان را محروم کنيم.

فرخي درباره خبر رسانهها مبني بر اينکه معروف در نشست خبري پس از بازي با ميزان گفته است که من به ترکي به بازيکنان حريف فحش دادم در حاليکه آنها متوجه نميشدند نيز خاطرنشان کرد: اين هم يک دروغ است چرا که معروف به خانواده خود قسم خورد که اگر ثابت شود من اين حرف را زدهام تا پايان عمر مرا از واليبال محروم کنيد. متاسفانه اين خبر توسط عدهاي از خبرنگاران به صورت نادرست منتشر شد و صحت ندارد اما مطمئن باشيد اگر براي کميته انضباطي مسجل شود که بازيکني تخلف کرده و يا فحاشي انجام داده و در گزارش ناظر يا داور بازي نيز اين موضوع منعکس شود مطمئنا ما هواي هيچ بازيکني را نخواهيم داشت و اين موضوع که کميته انضباطي فدراسيون واليبال در قبال تخلف مليپوشان واليبال با نرمي برخورد ميکند را به هيچ وجه قبول ندارم.

رييس کميته انضباطي فدراسيون واليبال در پايان تصريح کرد: از مهمترين ارکان تصميمگيري ما در کميته انضباطي، گزارش ناظر بازي است. وقتي ناظر بازي در گزارش خود ميگويد من تخلفي نديدهام و يا داور مسابقه در آن بازي با کارت بازيکني را جريمه نکرده است ما نميتوانيم کسي را محروم کنيم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    موسوي: خواسته ام احترام به ملي پوشان بود

مليپوش تيم ملي واليبال با تعجب از خبر محروميتش گفت: من به هيچ کس توهين نکردم و تنها خواستهام احترام به مليپوشان واليبال بود.

00945269.jpg

محمد موسوي اظهار کرد: وقتي خبر محروميتم را در سايت فدراسيون ديدم بسيار تعجب کردم. اصلا موضوع خاصي پيش نيامده بود. چند روز قبل همراه تيم متين ورامين در سالن فدراسيون تمرين ميکردم و فکر ميکردم مطابق معمول ما دو ساعت زمان تمرين داريم اما گويا سرپرست تيم متين ورامين يک ساعت و نيم سالن را اجاره کرده بود. زماني که تمرين تيمي تمام شد احساس کردم که بايد قدري بيشتر تمرين کنم تا بدنم آسيب نبيند و بتوانم طبق زمان بندي مشخص به کار خودم پايان دهم.

به گزارش ايسنا، وي افزود: متاسفانه هنوز دقايقي از تمرين انفراديام نگذشته بود که آقاي الماسي (کارمند فدراسيون) آمد و گفت که بايد سالن را ترک کنم وگرنه چراغ را خاموش خواهد کرد. من هم گفتم بايد تمرين خودم را ادامه دهم. حداقل چند دقيقه صبر کنيد. اما متاسفانه برخورد خوبي انجام نشد و من اصلا فکر نميکردم برق سالن را قطع کنند و بخواهند من که سالها در آن تالار تمرين کردهام، تمرينم را نيمه کاره بگذارم و بروم.

موسوي يادآور شد: به همين دليل براي اعتراض به دفتر اداري فدراسيون و پيش دريابگي (رييس دفتر داورزني) رفتم و به او گفتم يعني ما به عنوان بازيکنان تيم ملي آنقدر احترام نداريم که پنج دقيقه بيشتر سالن را بيشتر در اختيارمان قرار دهيد و اينگونه برخورد نکنيد. البته او هم حرفهايي زد و در نهايت من رفتم اما هيچ توهيني در اين ميان صورت نگرفت. به هيچ وجه موضوع خاصي نبود و من هم همه چيز را فراموش کردم.

موسوي گفت: تعجب ميکنم که خبر محروميت من در سايت فدراسيون منعکس شد. من فقط با صداي بلند پرسيدم ما ملي پوشان آنقدر احترام نداريم که چند دقيقه بيشتر تمرين کنيم؟ در زماني اين سوال را پرسيدم که فدراسيون تقريبا تعطيل بود و کسي جز ما در آنجا نبود. بعدها شنيدم که رفتند و گفتند که محمد موسوي به مسوولان فدراسيون توهين کرده است که به هيچ وجه صحت ندارد. اما واقعا ناراحت شدم که اين برخوردها را ديدم. سالن فدراسيون واليبال واقعاً متعلق به چه کساني است؟ من بارها به صورت انفرادي در زمانهاي مختلف در اين سالن تمرين کردهام و هيچگاه حاشيهاي پيش نيامد و حالا فکر نميکنم اين برخورد با من درست باشد.

وي در پايان گفت: من هميشه پاي کارهايي که ميکنم ميايستم. قبول دارم که آن روز بعد از تمرين کمي ناراحت شدم و با صداي بلند حرف زدم اما به هيچ وجه به کسي توهين نکردم و تنها خواستهام احترام به مليپوشان بود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    دليل محروميت موسوي از زبان رييس سازمان ليگ

رييس سازمان ليگ برتر واليبال دليل تصميم فدراسيون واليبال در محروميت محمد موسوي تا اطلاعثانوي را تشريح کرد.

00944701.jpg

منوچهر پورحسن درباره تصميم فدراسيون واليبال در اعلام محروميت محمد موسوي بازيکن مليپوش تيم متين ورامين تا اطلاع ثانوي اظهار کرد: اين تصميم ربطي به بازيهاي موسوي در تيم متين نداشته و دليل آن الفاظي بوده که او در رابـ ـطه با فدراسيون و ارکان آن به کار بـرده است. ظاهراً تيم متين سالن فدراسيون واليبال را براي تمرين اجاره کرده بوده که موسوي پس از پايان تمرين از مسوول سالن خواسته تا نيم ساعت ديگر به تمرين خود ادامه دهد که او اين موضوع را قبول نکرده و گفته ساعت کاري من تمام شده و بايد برق سالن را خاموش کنم که اين موضوع با ممانعت موسوي به درگيري لفظي کشيده ميشود.

به نقل از ايسنا، رييس سازمان ليگ برتر واليبال ادامه داد: مسوول سالن در پي اين موضوع نزد آقاي دريابيگي از مسوولان فدراسيون رفته و موضوع را براي او تشريح کرده است. سپس او نيز که قصد داشته به سمت محمد موسوي برود و دليل کار او را بداند، در سالن با او روبهرو ميشود که کار مجدداً به درگيري لفظي کشيده ميشود و موسوي با الفاظ بدي فدراسيون و ارکان آن را مورد فحاشي قرار ميدهد. دريابيگي نيز گزارش اين اتفاق را به آقاي داورزني ميدهد که در پي آن رييس فدراسيون نيز در نامهاي کتبي و براساس قانون 38 آييننامه او را تا اطلاع ثانوي محروم ميکند.

پورحسن مقصر اصلي اين حادثه را سرمربي و سرپرست تيم متين ميداند و گفت: بازيکنان پس از پايان تمرين بايد به وسيله اتوبوس از سالن خارج شوند که مسوول اين کار سرمربي يا سرپرست تيم است که متاسفانه اين کار را انجام نميدهند و موسوي به تنهايي در سالن به ادامه تمرين ميپردازد که همين موضوع باعث درگيري ميشود.

او خاطرنشان کرد: قرار است تا دو، سه روز آينده دو طرف درگير در کميته انضباطي فدراسيون واليبال حضور پيدا کرده و درباره اين ماجرا توضيحات خود را ارائه دهند تا راي قطعي کميته انضباطي نيز پس از شنيدن اظهارات دو طرف صادر شود.

رييس سازمان ليگ برتر واليبال در پاسخ به اين سوال که چرا با تخلفات بازيکناني نظير سعيد معروف و شيرکوند که بارها در ليگ برتر مقابل تيمهاي حريف اقدام به فحاشي و تخلفات ديگر کردهاند برخوردي از طرف کميته انضباطي فدراسيون واليبال صورت نميگيرد، گفت: در هر بازي ليگ از طرف فدراسيون، ناظر و داور بازي بايد در رابـ ـطه با تخلفات بازيکنان گزارشات خود را به فدراسيون واليبال اعلام کنند و تا وقتي که اين افراد در گزارش خود اقدامي به تخلفات اين قبيل بازيکنان نميکنند، ما نيز نميتوانيم با آنها برخورد کنيم چراکه آنها در جريان امر قرار دارند و ما در فدراسيون بازي را نديدهايم. وقتي که ناظر يا داور بازي در جلسه کميته انضباطي رودرروي بازيکنان تيم ملي قرار ميگيرد و ميگويند اينها سرمايه ملي هستند و داراي بهترين اخلاق ميباشند، آيا ما ميتوانيم اين بازيکنان را محروم کنيم؟ اگر ما محروميتي را اعمال کنيم، بازيکن ميگويد وقتي در گزارش ناظر يا داور بازي اشارهاي به تخلف من نشده است، شما حق نداريد من را محروم کنيد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    پس از عذرخواهی و اظهار ندامت؛ محمد موسوی دو جلسه محروم شد

محمد موسوی پس از عذر خواهی و اظهار ندامت در کمیته انضباطی به دو جلسه محرومیت محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت فدراسیون والیبال؛ صبح امروز دوشنبه 26 اسفند جلسه کمیته انضباطی با حضور نایب رئیس فدراسیون، رئیس این کمیته، رئیس سازمان لیگ، رئیس کمیته داوران، نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، محمد موسوی عراقی، سرپرست متین ورامین و شاهدین و دیگر اعضا برگزار شد و پس از بررسی موضوع و توضیحات طرفین و عذر خواهی و اظهار ندامت سید محمد موسوی عراقی رای ذیل صادر شد:

جلسه کمیته انضباطی فدراسیون والیبال باحضوراعضاء به تاریخ 26/12/92 به منظوررسیدگی به گزارش فدراسیون والبیال درخصوص رفتارخارج ازنزاکت آقای سیدمحمدموسوی ازبازیکنان تیم متین ورامین درمحوطه فدراسیون والیبال تشکیل گردید .
    آقای سیدمحمدموسوی درجلسه حضوردارند.آقای فداکارسرپرست تیم وآقای قلی زاده ازمسئولان باشگاه متین درجلسه حاضرهستندپس ازطرح موضوع شکایت جزئیات حادثه بیان گردید.سپس آقای موسوی به دفاع ازخودپرداخت وباقبول اشتباه خودوسوء برداشت که منجربه ناراحتی ایشان وبروزرفتارخارج ازانتظارگردیده است ضمن پوزش ازرفتارغیرورزشی خودنکاتی رابیان نموددرخاتمه ازسوی کمیته انضباطی تذکراتی به آقای موسوی داده شدوپس ازاستماع اظهارات برخی ازحاضرین که به شرح مضبوط درصورتجلسه منعکس است بااعلام ختم رسیدگی اعضاء به مشورت پرداختندبه شرح ذیل انشاء رای گردید.

رای کمیته انضباطی

نظربه اینکه آقای سیدمحمدموسوی پس ازتمرین درفدراسیون والیبال واتمام ساعت تمرین به لحاظ سوءبرداشت وعدم هماهنگی رفتارتوهین آمیزنموده است که درجلسه کمیته انضباطی باعذرخواهی واظهارندامت دلائلی رادرتوجه رفتارخود بیان نمود. با لحاظ ابرازندامت نامبرده وپوزش ازرفتارغیرورزشی خود ، کمیته انضباطی با اختیارات حاصله ازقوانین موجود به ویژه به استناد بند 2-40 ازماده 10 آئین نامه انضباطی ، نامبرده دوجلسه ازحضوردربازیهای لیگ برترمحروم گردید. همچنین باتوجه به سهل انگاری سرپرست باشگاه در اعلام دقیق زمان تمرین به برخی بازیکنان وعدم هماهنگی درخارج شدن همزمان بازیکنان از سالن تمرین باشگاه متین ورامین به پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم گردید.

Fateme.RF

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    92
    امتیاز واکنش
    79
    چیکار کرده بوده مگه؟

برخی موضوعات مشابه

بالا